Yasser: Jsem opravdu šťastný, že můžu být v Sigmě

Egyptský útočník Mohamed Yasser Nour, to byla posila, o které v SK Sigma Olomouc mluvili několik měsíců. Transfer prodlužovaly administrativní potíže. Nyní už se všechny náležitosti povedlo vyřešit a Nour již trénuje s týmem SK Sigma. A nejspíš bude připravený zasáhnout do sobotního zápasu proti Teplicím, tedy klubu, ve kterém dvě a půl sezony působil. „Byl jsem nadšený, když jsem dostal možnost přijít do klubu a neváhal jsem,“ řekl pro klubový web.

Sigma o vás měla zájem, ale nakonec jste zde až po 8. kole. Bylo pro vás složité čekat, než se celý transfer dotáhne?

Jsem opravdu šťastný, že můžu být tady v Sigmě a jsem nadšený z toho, že už se můžu připojit k týmu. Bylo to složité. Dlouho jsem čekal na to až dostanu vízum. Ale teď už jsem konečně tady a těším se.

Takže už jste rád, že je vše vyřešeno a můžete být s týmem. Bylo těžké připravovat se sám?

Jsem z toho nadšený. Věřím, že všechno tady bude super. Bylo pro mě obtížné, když jsem musel trénovat sám. Je to jiné, než když jste součástí týmu. Ale věděl jsem, že to musím absolvovat. Ze Sigmy už mi posílali nějaké tréninkové plány, takže jsem se snažil připravovat.

Jste tedy nachystaný okamžitě se zapojit do hry nebo bude nutný jistý čas na adaptaci v novém prostředí?

Myslím, že jsem nachystaný. Záleží potom na trenérovi, jestli mě pošle hrát, nebo ne. Ale já sám se cítím být připravený.

Co rozhodlo pro nabídku Sigmy? Bylo pro vás důležité také to, že klub hraje Konferenční ligu?

Nebyl to zdaleka jediný důvod. Když jsem tady hrál proti Sigmě v minulosti, tak jsem si vždycky říkal, že je to velký klub, vždyť taky v minulé sezoně vyhrála pohár. Důležitou roli v tom hrál také trenér. I město je krásné. Takže jsem byl nadšený, když jsem dostal možnost přijít do klubu a neváhal jsem.

Co byl tedy ten největší důvod, proč jste si vybral právě Sigmu? Měl jsi i nabídky odjinud?

Ano měl. Nějaké kluby tam byly a zajímaly se o mě, ale nechtěl bych je z respektu k nim jmenovat. Jak jsem říkal. Bylo to vlastně jednoduché. Když jsem tu hrál, působila na mě Sigma tak, že jsem si řekl jen „wow“ Považuji ji opravdu za velký klub. Už se moc těším, až se budu moci potkat s fanoušky a budu se moct předvést. Slibuji, že na hřišti udělám vždycky maximum, co budu umět.

Související

  • Začíná mistrovství světa ve fotbale. Kde sledovat zápasy českého týmu v Olomouci?
    Sport

    Začíná mistrovství světa ve fotbale. Kde sledovat zápasy českého týmu v Olomouci?

    Po dlouhých 20 letech se na mistrovství světa ve fotbale představí také Česká republika. Světový šampionát letos hostí Kanada, USA a Mexiko, a tak se většina utkání odehraje v našich nočních hodinách. I přes tento fakt budou některé olomoucké podniky vysílat noční utkání našich fotbalistů, třeba hned to úvodní s Jižní Koreou v pátek od 4:00. Tady je přehled, kam můžete zajít.

  • Prostějov má nového trenéra a plán přípravy
    Sport

    Prostějov má nového trenéra a plán přípravy

    Fotbalisté 1. SK Prostějov tento týden zahájí přípravu na nový soutěžní ročník ve druhé lize. Půjdou do ní s novým trenérem a čekají je přípravná přátelská utkání s tuzemskými i zahraničními celky. Eskáčko o tom informovalo na svém webu.

  • Odchovanec Sigmy Ondřej Zmrzlý přestoupil do Polska
    Sport

    Odchovanec Sigmy Ondřej Zmrzlý přestoupil do Polska

    Obránce Ondřej Zmrzlý, odchovanec SK Sigma Olomouc, bude v kariéře dál pokračovat v zahraničí. Na jaře byl z pražské Slavie na hostování v polském Gorniku Zabrze, to se nyní proměnilo v přestup. Klub o tom informoval na svém webu, se Zmrzlým podepsal smlouvu do léta 2029.

  • Druhý odchod ze Sigmy, obránce Jiří Sláma je do Jablonce
    Sport

    Druhý odchod ze Sigmy, obránce Jiří Sláma je do Jablonce

    Druhý hráč základní jarní sestavy opustil SK Sigma Olomouc. Po přestupu záložníka Danijela Šturma do Slavie Praha odchází také obránce Jiří Sláma. O jeho přestupu do Jablonce hanácký klub informoval na svém webu.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Olomouc se i nadále chystá na dopravní omezení. Několik desítek už běží, další se chystají. Důvody pro uzavírky částečné i úplné jsou různé, najdete mezi nimi festival, opravy i budování nových přechodů. Na která místa si dát pozor? 
  • OLOMOUC
    Začátkem června se otevřela zrekonstruovaná plocha starého autobusáku na olomoucké tržnici. Opravená část okolo zastávek se po dešti ukázala jako vadná, když se na ni vytvořily hrbolky. Město o problému ví a chystá se rychlá náprava. Více.
  • OLOMOUCKO
    Na změny v cestování se budou muset připravit cestující v Uničově. Příští pondělí 22. června bude zahájena celková rekonstrukce tamního autobusového nádraží. Zahájení prací bude znamenat změny v polohách zastávek. Více.

Nejnovější

  • Máme důstojné zázemí pro společenské akce, říká starosta Dolan po rekonstrukci sokolovny
    Společnost

    Máme důstojné zázemí pro společenské akce, říká starosta Dolan po rekonstrukci sokolovny

    Obyvatelům Dolan u Olomouce od soboty slouží nově zrekonstruovaná sokolovna. Stoletá budova procházela od května 2024 celkovou rekonstrukcí a po dvou letech je hotovo. Starosta Dolan Rudolf Pečinka (ODS) se pro Report podělil, co všechno rekonstrukce obci přinese a jaký symbol nese plastika kohouta od sochaře Jana Dostála.

  • Úbytek dárců krve řeší FN Olomouc novou kampaní. Objeví se i v MHD
    Zdraví
    Společnost

    Úbytek dárců krve řeší FN Olomouc novou kampaní. Objeví se i v MHD

    Prázdný vak na krev, onkologicky nemocné dítě, nemocniční chodba a jediné slovo: DOŠLA. Fakultní nemocnice Olomouc spouští novou apelativní kampaň, kterou chce upozornit na stále klesající počet dobrovolných dárců krve a zároveň motivovat veřejnost k darování v období, kdy bývají zásoby krve každoročně nejkritičtější.

  • Řidič autobusu havaroval se třemi promile. Soud posuzuje případ z Žeravic
    Krimi

    Řidič autobusu havaroval se třemi promile. Soud posuzuje případ z Žeravic

    Řidič autobusu MHD, který koncem března havaroval v přerovské místní části Žeravice s téměř třemi promile alkoholu, se zodpovídá z ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté mu podezření sdělili ve zkráceném řízení a případ nyní posuzuje Okresní soud v Přerově, řekl dnes ČTK policejní mluvčí Libor Hejtman. Vyjádření soudu ČTK zjišťuje.

  • Loni podávali stížnost, letos se dohodli. Organizátoři SunRice mají spolupráci s policií
    Krimi

    Loni podávali stížnost, letos se dohodli. Organizátoři SunRice mají spolupráci s policií

    Organizátoři hudebního festivalu SunRice, který se uskuteční v červenci v Lipové-lázních na Jesenicku, se po loňských sporech ohledně četnosti policejních kontrol dohodli s policií na spolupráci, vzájemné koordinaci a komunikaci. 

Nejčtenější

Seriály