Až 40 stupňů. Výstraha platí i v našem kraji
Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli.
"V pátek už budou odpolední teploty překračovat 34 stupňů na většině území Čech i Moravy. Vlna veder vyvrcholí pravděpodobněv neděli, kdy očekáváme teploty 35-40 stupňů. Extrémně vysoké teploty budou znamenat extrémně vysokou zátěž pro lidský organismus a vysoké riziko přehřátí a dehydratace," uvedla meteoroložka Jana Huislová z ČHMÚ.
Teploty porostou od pátku, v neděli už mají vyšplhat až ke čtyřicítce. Meteorologové doporučují dodržovat pitný režim, omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci.
Odborníci upozorňují i na to, aby lidé nenechávali v zaparkovaných autech děti a zvířata. Kvůli horku mohou také kolabovat malé děti i starší lidé.
Výstraha platí pro celý Olomoucký kraj od pátku do nedělní půlnoci, po víkendu by do Česka měla přijít studená fronta.