FOTO: Akčňák z Olomouce jde do kin. Zahrál si v něm i Albert Čuba

Pamatujete loňské natáčení akčňáku v ulicích Olomouce? Stav odpojen, krátkometrážní film v hlavních rolích s Albertem Čubou a Andreou Mohylovou, míří do kin. V olomouckém kině Metropol uvidí diváci film už ve čtvrtek. Akční film je plný scén jako z Kobry 11. Ovšem v olomouckých kulisách.

Stav odpojen akčním jazykem a s nadsázkou popisuje, kam až může dospět přetechnizovaná společnost. „Chtěli jsme pobavit sebe i diváky. Nehrajeme si na velké umění, chceme ale ukázat, co se dá zvládnout s partou profíků za pár dní. Rád o filmu mluvím jako o punkové poctě devadesátkovým béčkovým akčňákům,“ říká Daniel Bodlák, autor námětu a šéf olomoucké kaskadérské skupiny Czech Action Crew. 

Její členové nechybí při všech automobilových honičkách a špičkových bojových scénách. U obrazu, kdy v historickém jádru města vzduchem letí automobil, pomáhali i kaskadéři z kultovního německého akčního seriálu Kobra 11.

S Olomoucí snímek nespojuje jen lokace, ale i řada místních osobností, které se na jeho vzniku podílely. Scénář filmu si vzal na starost ředitel Divadla Tramtárie Vladislav Kracík, režii měl pod palcem Vít Hradil, hudbu David Spilka, v hlavních rolích se představují Andrea Mohylová a Albert Čuba, který kromě hraní také řídí ostravské Divadlo Mír.

Jsem velkým fanouškem žánrového filmu, takže pokaždé, když se něčeho podobného mohu zúčastnit, jdu do toho,“ uvedl Čuba. „Bylo to pro mě něco zcela nového, a to my herci rádi. Líbí se mi, že to kluci nazvali poctou béčkovým akčním filmům. A taky jsem ráda, že v Česku něco takového vzniklo,“ dodala Mohylová.

Film se natáčel nejen v Olomouci, ale také na Prostějovsku v Běleckém mlýně a okolí. Hlavním producentem a partnerem je Krátký Film Praha. „Chceme ukázat, že Krátký Film navazuje na historii od roku 1949 i v producentském řemesle, zároveň podporujeme destinační filmový management,“ uvedl majitel společnosti Richard Benýšek. Díky jeho firmě tvůrci použili i záběry z filmových archivů.

Snímek vznikl s podporou Statutárního města Olomouce a ve spolupráci s Divadlem Mír. Na jeho platformě Mirplay budou moci diváci snímek vidět. V olomouckém kině Metropol mohou diváci vidět film Stav odpojen už ve čtvrtek 21. května.

Související

  • Lesnická škola v Hranicích slaví 130 let. Zvou na oslavy i bohatý program
    Tipy

    Lesnická škola v Hranicích slaví 130 let. Zvou na oslavy i bohatý program

    Střední lesničká škola v Hranicích si v letošním roce připomíná 130 let svého působení. Své narozeniny se rozhodla oslavit se svými absolventy, odbornou veřejností z oblasti lesnictví a myslivosti i širokou veřejností. Všechny zve 6. června, připravila si bohatý program.

  • SOUTĚŽ: Léto v Metropolu patří Mikkelsenovi. Vyhrajte lístky
    Tipy

    SOUTĚŽ: Léto v Metropolu patří Mikkelsenovi. Vyhrajte lístky

    Léto v olomouckém kině Metropol patří známému dánskému herci Madsi Mikkelsenovi. Kino připravilo projekci pěti filmů s hercem z Dánska. Nyní můžete soutěžit s Reportem o volné vstupenky do kina.

  • Food Market provoní prostor před Galerií Šantovka
    Tipy

    Food Market provoní prostor před Galerií Šantovka

    Prostor před Galerií Šantovka se ve středu 10. června znovu promění v místo setkávání milovníků poctivého street foodu. FOOD MARKET Šantovka nabídne výběr oblíbených teplých jídel, burgerů, hranolkových specialit, sladkých dezertů, kvalitní kávy i přírodních produktů od regionálních výrobců.

  • Promenádní koncerty se vracejí do Smetanových sadů. Léto v Olomouci rozezní swing, jazz i muzikálové melodie
    Tipy

    Promenádní koncerty se vracejí do Smetanových sadů. Léto v Olomouci rozezní swing, jazz i muzikálové melodie

    Hudební altán ve Smetanových sadech bude i letos dějištěm oblíbených promenádních koncertů. Od poloviny června až do konce srpna nabídne deset nedělních podvečerů plných hudby napříč žánry – od swingu a jazzu přes latino rytmy až po folklor. Cyklus zahájí první koncert už 14. června a vyvrcholí 30. srpna vystoupením Moravského divadla Olomouc.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Kamiony už do centra Olomouce nepojedou. Přístup nákladním vozům nad 12 tun zamítl kraj. Ulicemi Foerstrova, Albertova a Pražská od 8. června těžká auta neprojedou. Ještě vloni touto dobou přitom kraj průjezd povolil. Více. 
  • OLOMOUC
    Pokuta až dva miliony korun hrozí olomouckému developerovi Josefu Tesaříkovi kvůli stavbě zpevněné komunikace nedaleko poutního místa Svatý Kopeček u Olomouce. Podle magistrátu porušil pravidla pro ochranné pásmo svatokopecké baziliky. Více.
  • OLOMOUC
    Nedostatek parkovacích míst je v Olomouci často diskutované téma. V úterý projednávala rada města návrh parkovacícho domu sešla a projednala návrh parkovacího domu na hodolanské křižovatce a schválila studii parkoviště v ulici Roháče z Dubé. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály