Rychlovky
-
I v Olomouci, stejně jako v dalších městech České republiky, se každý rok koná muzejní noc. Ta olomoucká zve láká na pestrý program, chill zónu i koncerty. Proběhne už v pátek 15. května. Více.
-
Stavba nového přírodního koupaliště v Hlubočkách-Mariánském Údolí u Olomouce, která začala koncem roku 2024 a vyžádá si zhruba stomilionovou investici, pokročila. První návštěvníci by se v jeho vodě mohli osvěžit příští rok v létě. Více.
-
- Přerovský magistrát čeká od druhé poloviny května velké stěhování, přes sto úředníků se bude přesouvat z různých míst do nového sídla magistrátu. Stěhování agend je naplánováno do začátku prázdnin. Více.
-
Mohou stovky rotujících listů za stále častější sucho v krajině, nebo extrémní projevy počasí? A souvisí častější tornáda a blesky s výstavbou těchto elektráren? Na tyto otázky odpovídali meteorologové z ČHMÚ. Akcelerační zóny pro větrné elektrárny teď řeší Moravský Beroun i další obce v kraji. Více.
-
Oprava mostu v Hranicích stále nezačala. Ulice 1. máje stále čeká na zahájení stavebních prací. Původně se měly opravy začít realizovat 20. dubna. Termín byl však posléze posunutý, ale ani druhý termín nestačil. Opravy mají začít 11. května. Více.
-
Krajská pobočka Úřadu práce ČR se letos stěhuje. Přesune se z olomoucké ulice Vejdovského o pár stovek metrů dále, do nově postavené šestipatrové budovy na třídě Kosmonautů, a to do objektu, kde dříve sídlila Sigmia. Více.
-
Sváteční prodloužený víkend může přivést na Svatý Kopeček davy lidí. Kdo se chystá do zoo nebo k návštěvě baziliky autem, měl by vědět, že parkovací kapacity na Kopečku může sledovat online. Více.
-
Povodí Moravy zahájilo opravu nádrže v Šišmě, kterou v roce 2024 poničila dvousetletá povodeň. Práce za 23,3 milionu korun potrvají rok a zahrnují opravy toku i odtěžení nánosů.
-
Přes 5 000 lidí podepsalo petici za zachování tramvajové trasy do Pavloviček. Radnice vzkázala, že rozhodne až na základě odborných studií. Trať je na hraně životnosti. Více.
-
Přibližně každé páté klíště na Moravě přenáší některý z nebezpečných patogenů. Nejde jen o lymskou boreliózu či klíšťovou encefalitidu, ale také o další infekce, které mohou způsobovat vážné zdravotní komplikace. Více.
-
Fotbalisté SK Sigma Olomouc skončili po základní části Chance Ligy na sedmém místě. Postavení mimo první šestku pro ně znamená účast ve skupině o konečné umístění. V té mají za soupeře Bohemians Praha. První zápas série Hanáci v Ďolíčku vyhráli 3:1 a mají před odvetou, která se hraje v neděli 10. května na Andrově stadionu, dobrou výchozí pozici. Více.
-
V areálu v Hrubé Vodě na Olomoucku zkoušejí uchovat přes léto pomocí speciální technologie obří hromadu technického sněhu, který zůstal po ukončení sezony na tamních sjezdovkách. Více.
-
V aféře, která na jaře otřásá českým fotbalem, uvízl i hráč aktuálního kádru SK Sigma Olomouc. Obránce Jakub Elbel ještě v sobotu nastoupil v ligovém utkání na Bohemians, ale první květnové pondělí mu Etická komise Fotbalové asociace České republiky zastavila činnost. Více.
-
Krajská pobočka Úřadu práce ČR se letos stěhuje. Přesune se z olomoucké ulice Vejdovského o pár stovek metrů dále, do nově postavené šestipatrové budovy na třídě Kosmonautů, a to do objektu, kde dříve sídlila Sigmia. Více.
-
Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili další tři lidi v souvislosti s kauzou loňského darování bitcoinů ministerstvu spravedlnosti. Více.
-
Změna velikosti zemědělských polí může podle vědců z Univerzity Palackého snížit počet hrabošů, a to výrazným způsobem. Menší plochy jsou totiž podle nich pro nenasytné hlodavce méně atraktivní. Více.
-
Olomoucký fotbalista Jakub Elbel poprvé od vypuknutí korupční kauzy zasáhl do zápasu první ligy, v úvodním semifinále nadstavbového play off o umístění na stadionu Bohemians Praha 1905 nastoupil jako střídající hráč v 75. minutě. Podle trenéra Hapala není vyšetřovaný. Více.
-
Další uzavírky v Olomouci začaly. Kvůli opravě cest teď řidiči neprojedou na Vejdovského nebo na Kopretinové ulici v Nemilanech. Více.
-
Další uzavírky začínají na prvního máje. Už několik desítek dopravních omezení běží, nyní se připravte na další. Neprojedete centrem, i spoustou dalších ulic. Uzavřená bude také silnice mezi Týnečkem a Bělkovicemi. Více.
-
Výnosy z pokut by mohly připadnout státu. Vláda Andreje Babiše na podzim navrhla novelizovat zákon o provozu na pozemních komunikacích tak, aby čistý zisk z provozu městských radarů šel do Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Obce ale návrh kritizují, a to i v Olomouckém kraji. Více.