Policie řešila desítky motorkářů, jeden havaroval ve svodidlech

Během víkendu se policisté zaměřili na řidiče projíždějící Červenohorským sedlem na Jesenicku a Šumpersku. Během opatření zkontrolovali více než stovku vozidel, přičemž v nejvíce případech šlo o motorkáře. Navíc policisté vyjížděli také k dopravní nehodě, kdy se jeden z motorkářů vyboural.

V sobotu vyjížděli policisté k dopravní nehodě motorkáře na silnici I/40 vedoucí přes Červenohorské sedlo na Šumpersku. „Jednatřicetiletý cizinec jel s motocyklem Honda od Jeseníku na Šumperk,“ vysvětlil v tiskové zprávě mluvčí policie Libor Hejtman s tím, že řidič nepřizpůsobil v jedné ze zatáček rychlost jízdy a s motocyklem spadnul a narazil do svodidla.

„Řidič nebyl pod vlivem alkoholu a vyvázl bez zranění,“ doplnil Hejtman. Policisté na místě odhadli škodu na motorce na 150 tisíc korun. Další škoda v hodnotě pěti tisíc korun vznikla na svodidle.

Na oblast Červenohorského sedla se zaměřili policisté v průběhu celého víkendu, zejména na dodržování povinností účastníků silničního provozu. „Během dopravně bezpečnostního opatření zkontrolovaly víc jak stovku vozidel, převážně se jednalo o motocyklisty,“ vysvětlila mluvčí policie Ivana Skoupilová s tím, že u řidičů odhalili policisté 56 dopravních přestupků.

„Osmnáct řidičů překročilo povolenou rychlost a téměř třicet motocyklů nesplnilo technický stav. Dva motorkáři měli na svých strojích ohnuté registrační značky tak, že to neumožnilo jejich čitelnost,“ dodala Skoupilová. Za to policisté uložili každému motorkáři pokutu za deset tisíc korun. „Většinu přestupků vyřešili policisté na místě v příkazním řízení,“ doplnila mluvčí.

Na Červenohorské sedlo se policisté zaměřují policisté s dopravně bezpečnostními akcemi pravidelně od začátku května do konce září. Podle Skoupilové pravidelný a intenzivní dohled na provoz přispěl ke zklidnění situace a snížení počtu závažných dopravních nehod.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály