V Hranicích pokračují práce na mostě 1.máje. Chodcům slouží lávka
Rekonstrukce mostu na třídě 1.máje v Hranicích na Přerovsku pokročila do další fáze. Zahájeno bylo bourání starého mostu, kvůli kterému přibyla řidičům další uzavírka. Chodcům slouží dočasná pěší lávka vedena v úseku rekonstruovaného mostu.
Most byl pro dopravu uzavřen 1. června a nemohli ho využívat ani chodci. Město slibovalo postavení provizorní lávky po dobu stavby. Ta byla zprovozněna toto úterý.
O den později, tedy ve středu, pak dělníci zahájili bourací práce na mostě. Kvůli tomu byla uzavřena ulice Olomoucká, na které se pohybuje těžká technika. Bourání je v plánu do dnešního dne.
"Stanovené jsou objízdné trasy po komunikacích, úplná uzavírka se totiž týká silnice č. II/440. Z obou směrů vždy před mostem je nutné sjet dolů na silnici I/47, na kruhové křižovatce u Drahotuš nebo u Sparty se otočit a najet zpět na II/440 za mostem. S orientací pomůže dopravní značení, které na místě naleznete," stojí na webu města.
V termínu od čtvrtku 16. do pátku 17. července je navíc pro vozidla nad 12 tun navrženo vedení dopravy po dalších objízdných trasách. A to konkrétně přes obec Černotín, na silnici III/44016 - obce Špičky a Bělotín – místní části Kunčice do Bělotína, silnice č. I/47 (ulice Bělotínská a obec Bělotín). Tato objízdná trasa platí pro oba směry.