Další posilou Sigmy je obránce Lurvink

Posilování fotbalové Sigmy Olomouc stále neskončilo. Z Androva stadionu oznámili už osmého nového hráče v kádru v tomto přestupním termínu. Z FK Pardubice na Hanou přestoupil obránce Louis Lurvink, podepsal dlouhodobý kontrakt. Klub o tom informoval na svém webu.

Sigma o hráče usilovala několik týdnů. „Louis je na svůj věk velmi vyspělý obránce, který je prověřený českou ligou, ve které jednoznačně a opakovaně ukázal vysokou kvalitu. Jeho příchod je dalším krokem v naplňování naší sportovní strategie a budování konkurenceschopného týmu,“ řekl Ondřej Navrátil, předseda představenstva SK Sigma Olomouc.

Čtyřiadvacetiletý Lurvink se narodil v Basileji. V týmu Basileje působil do svých dvaceti let, v lednu 2022 zamířil do Schaffhausenu. Od léta 2024 působí v české Chance Lize. V dresu FK Pardubice odehrál 42 prvoligových duelů a vstřelil 2 branky. „Je to hráč, o kterého jsme dlouhodobě usilovali, protože za dobu, co je v lize, neustále potvrzuje svoje kvality. S ohledem na věk má navíc stále potenciál růstu. Věříme, že vyztuží naši obrannou řadu,“ uvedl trenér Tomáš Janotka.

„Jsem šťastný, že tu můžu být. Poslední měsíc byl pro mě hodně těžký, proto jsem rád, že se transfer konečně dotáhl. Už se těším na nové spoluhráče a věřím, že v následujících sezonách můžeme společně dokázat velké věci. Do Olomouce jsem chtěl jít především z toho důvodu, že klub má velké ambice,“ řekl Louis Lurvink.

„Je to hráč, který nám za rok a půl, co v Pardubicích působil, hodně pomohl. Je to dobrý fotbalista. Chtěli jsme ho přes zimu v kádru udržet, ale Louis chtěl zkusit něco nového. Chceme tu mít hráče, kteří bojují za náš klub a naše město. V posledních týdnech již bylo cítit, že v Pardubicích zkrátka pokračovat nechce, a proto jsme se rozhodli využít nabídky jeho přestupu,“ řekl předseda představenstva FK Pardubice Vít Zavřel pro klubový web. „Je to pro nás ztráta. Stále však intenzivně pracujeme na vhodném doplnění kádru. Louisovi přeji hodně štěstí v jeho další kariéře,“ podotkl.

V pardubickém dresu odehrál odchovanec FC Basilej sezónu a půl. „Louis se rozhodl pardubický klub opustit, což musíme respektovat. Je to velice šikovný obránce, který v Pardubicích rozhodně ukázal své kvality. Doufám, že se mu bude dařit v jeho dalších fotbalových etapách,“ podotkl sportovní ředitel Pardubic Jiří Bílek.

Související

  • Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným
    Sport

    Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným

    Rodinní příslušníci i široká fotbalová veřejnost se dnes v obřadní síni olomouckého krematoria rozloučila s legendárním trenérem Petrem Uličným, který minulý pátek zemřel ve věku 76 let. Mezi smutečními hosty byli vedle celé řady fotbalových osobností, hráčů, funkcionářů všech generací i dva někdejší tuzemští reprezentační trenéři Milan Máčala a Karel Brückner.

  • Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů
    Sport

    Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů

    Prvoligový tým SK Sigma Olomouc povede i do příští sezony Pavel Hapal. Realizační tým projde obměnou, především na pozici asistentů. Jeho nejbližšími spolupracovníky budou Jaime Monroy, Radoslaw Bella a Filip Rydval. Sigma to oznámila na svém webu.

  • Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště
    Sport

    Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště

    Fotbalisté SK Sigma Olomouc už začali s přípravou na novou sezónu Chance Ligy. Pod vedením trenéra Pavla Hapala si nejprve dali testování, to bylo o víkendu. A od pondělí 22. června už jsou i na hřišti.

  • Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci
    Sport

    Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci

    Fotbalová Chance Liga už má rozlosovaný ročník 2026/2027. Tým SK Sigma Olomouc do něj vstoupí zápasem v Jablonci, nejvyšší soutěž bude začínat poslední červencový víkend. Poprvé doma budou hrát Hanáci ve 2. kole proti Mladé Boleslavi.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály