Chtěl jsem po hráčích, ať hrajeme ofenzivně, ne zbaběle, říká Josef Pančochář

Fotbalisté FK Nové Sady si užívají nejúspěšnější období v klubové historii. V národním poháru dokázali porazit Sigmu Olomouc 3:2 a pak osmifinále potrápili dalšího prvoligistu. Viktoria Plzeň se na Sadech dlouho trápila, v závěru se ale přece jen dvakrát prosadila. „Plzeň je kvalitní tým, vzdorovat jí pětasedmdesát minut, to je myslím si úctyhodné. Klukům za výkon a za všechno patří dík,“ říká Josef Pančochář, trenér FK Nové Sady.

Máte radost z toho, jak se váš tým předvedl v osmifinále proti prvoligové Plzni? Sice jste ji neporazili jako předtím Sigmu, ale ostuda to nebyla.

Já bych si tu radost představoval ještě jinak. Kdyby nám tam nějaké věci směrem dopředu vycházely lépe. Ale bylo to super. Plzeň je kvalitní tým, vzdorovat jí pětasedmdesát minut, to je myslím si úctyhodné. Klukům za výkon a za všechno patří dík.

Hostům asi moc nevyhovovalo hřiště menších rozměrů. Na druhou stranu, pro vás je to prostě výhoda, která je daná domácích losem. Měli jste na tom postavenou i taktiku?

Samozřejmě naše domácí hřiště známe, víme jaké je, také se tomu přizpůsobujeme. Ale před zápasem jsem byl překvapený, že někdo z realizačního týmu Plzně tady chodil před zápasem s metrem a hřiště si přeměřoval. Takže to znamená, že soupeř s tím počítal, čekal, že to bude hrát roli a chtěl se na to co nejlépe připravit. Myslím, že to také hrálo v náš prospěch, ukázalo se, že je to jeden z faktorů, který hraje pro nás. Bylo to i v zápase se Sigmou.

Jak moc chyběl kapitán Aleš Rus při té standardce, i v poslední půlhodině zápasu?

S Alešem to bylo těžké. Do poslední chvíle nevěděl, jestli bude schopen nastoupit k zápasu. Ale on je velký bojovník, jde přes veškerou bolest. Měl problémy s tříslem, do zápasu nastoupil. Měli jsme připravené alternativy, kdyby nehrál nebo třeba musel odstoupit už v desáté minutě. Nebyl navíc na své postu, hrál středního záložníka. Klobouk dolů před tím, jaký výkon předvedl. To střídání pak bylo nucené. A jestli chyběl nebo ne? Tak bych to nebral. Byli tam ostatní hráči a prostě síla Plzně je, bohužel, velká. A ten gól ze standardky nám dala. To se nedá nic dělat.

A stejně jako se Sigmou jste jen nebránili, ale často Viktorii pozlobili presinkem.

V podstatě to byl náš záměr od začátku, abychom nezalezli a nebránili, protože to by byla naše smrt a bylo by to riziko. Když napadáte vysoko Plzeň, tak můžete dostat jednoduše gól, třeba do desáté minuty můžete prohrávat. Naštěstí to tak nebylo. A chtěl jsem po hráčích, ať hrajeme ofenzivně, ať napadáme do defenzivy. Přišla spousta lidí a pro mladé hráče a pro všechny, co jsou na hřišti, by to měl být směr, kterým by se měl fotbal ubírat. Neměl byste hrát zbaběle. Nabádal jsem kluky, ať hrají odvážně a ukážou, co v nich je. A to se potvrdilo. Dařilo se nám to, můžeme být spokojení.

Po výhře nad Sigmou jste věřil, že to tým nakopne. Ale v divizní soutěži se vám tolik nedaří. Pořadí se to teď po Plzni zvrátit?

To je pravda. Myslel jsem, že se od toho po Sigmě odrazíme, ale trošku nám to zamotalo hlavy. A pak se to na výkonech podepsalo. A co po Plzni? Je závěr podzimu, poslední dva zápasy, teď už moc nedotrénujeme. Ale všichni víme, v jaké situaci v soutěži jsme. Myslím, že výkony jsou dobré, nejsou vyloženě špatné, ale bohužel výsledky nejsou. Ale to je fotbal. Jsme v tom sami a musíme si z toho pomoct sami.

Vy jste nabídl vedení klubu rezignaci. Ale to ji nepřijalo, stejně tak se za vás postavila kabina, takže jste zůstal. To je neobvyklé. Těší vás to?

Myslím, že kabina za mnou stojí celou dobu a já stojím plně za ní. Bylo to spíš takové gesto, aby přišel nějaký impuls pro hráče i celkově.

Hráči si se soupeři vyměnili dresy. Co jste si z takového zápasu odnesl vy jako trenér?

Nevím, jestli to měli domluvené, ale mají je. Doufám, že je neukradli (směje se). Myslím, že i hráči Plzně uznali náš výkon. A co si z toho odnesu? Zkušenost. Je to jediné, co si z toho odnesu. A chuť do toho, že takové zápasy chceme hrát pořád, chtěli bychom je hrát.

Související

  • Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným
    Sport

    Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným

    Rodinní příslušníci i široká fotbalová veřejnost se dnes v obřadní síni olomouckého krematoria rozloučila s legendárním trenérem Petrem Uličným, který minulý pátek zemřel ve věku 76 let. Mezi smutečními hosty byli vedle celé řady fotbalových osobností, hráčů, funkcionářů všech generací i dva někdejší tuzemští reprezentační trenéři Milan Máčala a Karel Brückner.

  • Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů
    Sport

    Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů

    Prvoligový tým SK Sigma Olomouc povede i do příští sezony Pavel Hapal. Realizační tým projde obměnou, především na pozici asistentů. Jeho nejbližšími spolupracovníky budou Jaime Monroy, Radoslaw Bella a Filip Rydval. Sigma to oznámila na svém webu.

  • Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště
    Sport

    Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště

    Fotbalisté SK Sigma Olomouc už začali s přípravou na novou sezónu Chance Ligy. Pod vedením trenéra Pavla Hapala si nejprve dali testování, to bylo o víkendu. A od pondělí 22. června už jsou i na hřišti.

  • Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci
    Sport

    Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci

    Fotbalová Chance Liga už má rozlosovaný ročník 2026/2027. Tým SK Sigma Olomouc do něj vstoupí zápasem v Jablonci, nejvyšší soutěž bude začínat poslední červencový víkend. Poprvé doma budou hrát Hanáci ve 2. kole proti Mladé Boleslavi.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály