VIDEO: Marihuana cestovala poštou na Slovensko. Celníci zadrželi na Přerovsku pěstitele konopí

Celníci z protidrogového oddělení ve spolupráci s policisty dopadli muže z Přerovska, který je podezřelí z pěstování a distribuce marihuany. Tu poštou posílal i na Slovensko. Při domovní prohlídce odhalili mimo jiné 22 kilogramů sušiny a technologické vybavení pěstírny. Podle celníků si mohl zadržený muž obchodováním na černém trhu přijít až na 1,5 milionu korun.

„Při závěrečné realizaci pod krycím názvem PPL provedli celníci dvě domovní prohlídky a zajistili jednu "outdoor" pěstírnu konopí, 14 kusů mimořádně vzrostlých rostlin konopí, celkem 22 kg sušeného konopí, technologické vybavení pěstírny a další důkazní materiály,“ popsala mluvčí sekce pátrání Generálního ředitelství cel Martina Kaňková.

Závěrečná část operace vyvrcholila spoluprací celníků a přerovských kriminalistů. Podezřelého muže zadrželi 3. října.  „Prokazatelně je zadokumentováno, že se na Přerovsku pěstovalo, distribuovalo a prodávalo sušené konopí i za hranice naší země,“ uvedla mluvčí a dodala, že k distribuci pachatel využíval poštovní zásilky. Muž je stíhán na svobodě, hrozí mu až deset let za mřížemi.  

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Olomouc se i nadále chystá na dopravní omezení. Několik desítek už běží, další se chystají. Důvody pro uzavírky částečné i úplné jsou různé, najdete mezi nimi festival, opravy i budování nových přechodů. Na která místa si dát pozor? 
  • OLOMOUC
    Začátkem června se otevřela zrekonstruovaná plocha starého autobusáku na olomoucké tržnici. Opravená část okolo zastávek se po dešti ukázala jako vadná, když se na ni vytvořily hrbolky. Město o problému ví a chystá se rychlá náprava. Více.
  • OLOMOUCKO
    Na změny v cestování se budou muset připravit cestující v Uničově. Příští pondělí 22. června bude zahájena celková rekonstrukce tamního autobusového nádraží. Zahájení prací bude znamenat změny v polohách zastávek. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály