Tenista Jakub Menšík je fit a vyráží na další turnaje

Český tenista Jakub Menšík musel vzhledem ke zranění odstoupit z Australian Open. Pak musel vynechat i Davis Cup. Prostějovský rodák a hráč TK Agrofert už je opět v pořádku a vyráží bojovat o dalších úspěchy na další turnaje. Aktuálně je v žebříčku ATP na šestnáctém místě, je to jeho kariérní maximum a nyní je nejlepším z českých hráčů. Další posun může přijít záhy, nyní bude startovat na turnaji v Dauhá. „Jsem rád, že to takhle dopadlo. Ale nejlepší je to, že už jsem v pořádku a zase zpátky na kurtu, trénovat a pokračovat v sezoně. I když jsem bohužel přišel o Davis Cup, ale jsem rád, že to kluci zvládli,“ uvedl Jakub Menšík.

Máte za sebou první letošní měsíc. Vyhrál jste turnaj v Aucklandu, pak musel odstoupit z Australian Open. Jak začátek sezóny hodnotíte?

Hodnotím to určitě pozitivně, nad očekávání. I když ten poslední zápas nedopadl, vlastně se ani neuskutečnil. Ale pořád můžu říkat, že jediní, kdo odletěli z Austrálie neporažení jsem byl já a Carlos Alcaras. Samozřejmě to bylo dobré. United Cup, vítězství v Aucklandu, poprvé prolomený druhý týden na Grand Slamu. To bych určitě bral všemi deseti. Takže jsem rád, že to takhle dopadlo. Ale nejlepší je to, že už jsem v pořádku a zase zpátky na kurtu, trénovat a pokračovat v sezoně. I když jsem bohužel přišel o Davis Cup, ale jsem rád, že to kluci zvládli.

Jak moc vás mrzelo, že jste nemohl na Australian Open pokračovat? Měl jste ten turnaj dobře rozehraný.

Určitě mě to mrzelo dost. Nebylo to den před utkáním s Novakem, táhlo se to druhý, třetí den. Už kolo předtím jsem hrál trošku za tou pomyslnou zdravotní hranou. Potom už to bylo natolik vážné, že jsem bohužel musel přemýšlet nad tím, že nenastoupím. Když se za tím ohlédnu zpátky, tak určitě to rozhodnutí bych nechal tak, jak bylo. Protože kdybych nastoupil, tak riziko, že bych mohl být mimo až šest týdnů, bylo obrovské. Díky tomu jsem přišel v uvozovkách jen o ten Davis Cup a můžu pokračovat dál v sezóně.

Vy jste prozradil, že trhlinu ve svalu jste měl sedmnáct milimetrů. To není úplně málo.

Není to úplně nejméně. S břichem mám už nějakou zkušenost, nějakou historii tohoto zranění. Takže už víme přesně, jak to šlo. Jediná výhoda je v tom, že regenerace břicha je vesměs rychlá. Je to samozřejmě individuální. Ale byl jsem v dobrých rukách profesora Koláře a díky tomu jsem bylo mimo jen dva týdny. A můžu být zase zpět v tréninku. Samozřejmě postupném, ale břicho je zahojené a jsem rád, že zase můžu být na kurtu.

Jaké jsou vaše nejbližší plány?

V úterý odlétám do Dauhá, pak následuje Dubaj, Indian Wells, Miami. Těším se na to, zvlášť poté, co jsem nemohl být nějakou dobu na kurtu. Takže se těším na další turnaje. A po Austrálii mi to zase osvětlilo ten největší cíl, tedy být zdravý a co nejvíce hrát, strávit na kurtu co nejvíce času. To je to nejlepší, co pro hráče může být. Být zdravý a hrát každý týden nějaký turnaj. Sezóna je jedenáct měsíců v roce, to není nic jednoduchého. Z jedené strany je to šance každý týden, z druhé strany je to fakt hodně nabité.

Zmínil jste Miami. To jste zaznamenal první obrovský úspěch v kariéře. Berete ten turnaj nějak jinak nebo jako jeden z mnoha?

Samozřejmě je to pro mě něco jiného, přijet na turnaj jako ten, kdo obhajuje trofej. Nějaký tlak na sebe si v tomto směru nedělám, ten spíš přichází z okolí, nebo takovými dotazy. Očekávání okolí jsou tam samozřejmě obrovská, ale soustředím se na sebe. Beru to jako jeden z dalších turnajů. Protože jak už jsem řekl, sezóna je jedenáct měsíců v roce a člověk nikdy neví, co přijde. Jestli to bude v Miami, jestli to bude v Auckladu. Do Miami se samozřejmě rád vrátím, je to místo kde se stal jeden z největší zlomů v mé tenisové kariéře. Takže si to tam půjdu užít a předvést co nejlepší tenis.

Máte nějaký konkrétní cíl pro sezónu ohledně umístění v žebříčku? Vy jste si ten svůj plán vždy napsal doma na ledničku.

Určitě mám. Ale nechám si ho pro sebe. Na ledničce už není, schválně jsem to změnil. Uvědomil jsem si po loňsku a tom tlaku ze všech stran po tom, co jsem to prozradil. Rozhodl jsem se nechat si to jen pro nejbližší tým, ani rodiče to neví. Takže na lednici nic není.

Související

  • Byl bych rád, kdyby na ligu chodilo sedm až osm tisíc lidí, říká koordinátor fanoušků Müller
    Sport
    Rozhovory

    Byl bych rád, kdyby na ligu chodilo sedm až osm tisíc lidí, říká koordinátor fanoušků Müller

    Evropské poháry, vlakový výjezd do Mohuče i rostoucí aktivita fanoušků. Koordinátor fanoušků SK Sigma Olomouc Zbyněk Müller v bilančním rozhovoru hodnotí uplynulou sezonu, popisuje zákulisí největších fanouškovských akcí a přibližuje plány, které mají přivést na Andrův stadion ještě více lidí.  

  • Stoper Beneš je zpět v Sigmě, bude působit v béčku
    Sport

    Stoper Beneš je zpět v Sigmě, bude působit v béčku

    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Uvedla to Sigma na svém webu s tím, že by mít roli zkušeného hráče a mentora pro mladší fotbalisty.

  • Olomouc chystá v Nemilanech stavbu sportovní haly za 236 milionů korun
    Sport
    Společnost

    Olomouc chystá v Nemilanech stavbu sportovní haly za 236 milionů korun

    Olomoucká radnice chystá v městské části Nemilany stavbu sportovní haly pro míčové sporty zhruba za 236 milionů korun. Radní v úterý schválili studii, která poslouží jako podklad pro přípravu projektu. Na sociálních sítích o tom informoval primátorčin náměstek Miloslav Tichý (ANO).

  • Habusta, Matocha a další, Sigma skládá nové béčko
    Sport

    Habusta, Matocha a další, Sigma skládá nové béčko

    Před startem přípravy béčka prodloužili smlouvy s SK Sigma Olomouc dva hráči z kádru minulé sezóny, jsou to obránce Vojtěch Křišťál a útočník Adam Proniuk. První profesionální kontrakt podepsal s klubem mládežnický reprezentant Miroslav Andrle, který nastupoval v uplynulé sezoně za dorost. Kádr rozšířili také záložník Marek Matocha a obránce Jakub Habusta. Oba odchovanci se do Sigmy vracejí z Prostějova, kde jim skončily smlouvy. Sigma o tom informovala na svém webu.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály