Štítek: Středoevropské fórum
-
V centru Olomouce vyroste SEFO, co o něm říká autor a Olomoučané?
Na proluce v Denisově ulici má vyrůst vedle Muzea umění Středoevropské fórum Olomouc, nový prostor pro výstavy a expozice. Návrh této stavby existuje již řadu let, jeho vzhled ale již od počátku vyvolává kontroverzi. Obyvatelé Olomouce od začátku poukazují zejména na fakt, že stavba tohoto typu je v historickém barokním centru zcela nevhodná a věřili, že návrh přece jen změní svou podobu. Pojďme se podívat, co na to říkají obyvatelé Olomouce.
-
SEFO má povolení. Na stavbu padnou stovky milionů
Olomoucký magistrát vydal stavební povolení pro dlouho připravovanou budovu Středoevropského fóra Olomouc (SEFO) v historickém centru města.
-
Naprosto zásadní, říká ministr kultury o projektu SEFO. Stavba začne do dvou let
Ve čtvrtek došlo na půdě Muzea umění Olomouc (MUO) k podpisu smlouvy o zahájení stavby Středoevropského fóra (SEFO). Podepsání listin se zúčastnil kromě zástupců města Olomouce, muzea a kraje také ministr kultury.
-
Další krok pro SEFO. U podpisu smlouvy bude i ministr kultury
Muzeum umění v Olomouci (MUO) ve čtvrtek podepíše smlouvu o zahájení stavby Středoevropského fóra (SEFO). Stavba, která vzbuzuje už několik let pozitivní i negativní emoce mezi místními, už má vítěze výběrového řízení na projektanta stavby. Stavět by se tak mělo začít do dvou let.
-
KOMENTÁŘ: SEFO? Už ať to stojí!
Někdy v roce 2016 jsem v jednom rozhovoru pro Olomoucký deník uvedl, že Olomouc by jednou mohla zažít malý Bilbao efekt. Zmiňoval jsem se o tom v souvislosti s tím, že jsem pořídil budovu na Jungmannově ulici, kde jsem se chystal vybudovat galerii současného umění, a především pak kvůli již léta plánované stavbě Středoevropského fóra (SEFO) dle výjimečného návrhu architekta Jana Šépky.