Štítek: klimatizace
-
Kvůli horku budou dveře otevírat méně. Ve vozech DPMO jede klimatizace
Především na klimatizaci, ale i opatření související s její účinnosti sází v těchto horkých dnech Dopravní podnik města Olomouce. U klimatizovaných vozidel bude v letních měsících zachován režim otevírání dveří na znamení, který pomáhá udržet příjemnější teplotu uvnitř vozů, sdělila ČTK mluvčí podniku Anna Sýkorová.
-
Horké léto v olomoucké MHD. Kolik jezdí tramvají a autobusů s klimatizací?
Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. Tou každý den cestují obyvatelé a návštěvníci krajského města za prací nebo do školy. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí.
-
Zmrzlina, aktivity jen ve stínu. Domov pro seniory bojuje proti horku, dočká se i klimatizace
Pobyt v domově pro seniory v Přerově by měl být během teplých měsíců příjemnější. Rada města schválila vypracování projektové dokumentace na instalaci klimatizace, která zajistí lepší podmínky pro celkem 82 seniorů. Náklady na dokumentaci se vyšplhají téměř na čtvrt milionu korun bez daně. „Věříme, že pokud všechno půjde dobře, příští léto už bude díky klimatizaci v domově příjemnější,“ uvedla pro Report Jana Rohanová, ředitelka organizace.
-
Kvůli trvajícím vedrům některé školy v Olomouckém kraji krátí rozvrh
Zkrácením výuky, častým větráním i instalací slunečních clon se snaží školy v Olomouckém kraji čelit dlouhotrvajícím vysokým teplotám. Většina škol totiž není vybavena klimatizací. Přetrvávající tropické teploty trápí i správce sportovních hal, kam žáci míří po vyučování. Například ve sportovní hale ve Velké Bystřici na Olomoucku se teplota v podvečerních hodinách pohybuje i kolem 30 stupňů.