Šturm se v Sigmě dlouho neohřál, přestoupil do Slavie
V SK Sigma Olomouc už nebude dál pokračovat slovinský záložník Danijel Šturm. Na Andrově stadionu působil od ledna, krátce po skončení soutěžního ročníku se jeho hanácké angažmá stalo minulostí. Šturm přestoupil do Slavie Praha. Zainteresované kluby to oznámily na svých webech.
Sigma vloni v létě po nástupu nových majitelů začala budovat nový tým a zdálo se, že časy, kdy nejlepší hráči z Hané odcházeli do hlavního města, jsou pryč. Nakonec je všechno jinak a z týmu odešla jedna z opor, navíc slovinský reprezentant. V Edenu nyní smlouvu do roku 2030.
„Je to úžasný pocit. Nečekal jsem, že už po šesti měsících přestoupím do největšího klubu v Česku. Další přestup a velký krok vpřed v mojí kariéře. Nemůžu se dočkat, až se pustím do práce,“ říká Danijel Šturm.
„Daniho přáním bylo odejít a využít mimořádnou příležitost. Chce hrát Ligu mistrů a splnit si své sny. Bude mu 28 let a podobná nabídka může být pro něj tou poslední. Proto nás poprosil, abychom mu vyhověli. Držet ho násilím by nepomohlo ani jemu, ani nám. V této situaci nebylo pro nás jiné východisko než vyjednat rekordní přestup v rámci české ligy. Další nabídky ze Slavie jsme odmítli a plně se soustředíme na posílení týmu pro další sezónu,“ řekl předseda představenstva SK Sigma Ondřej Navrátil pro klubový web.
Šturm odehrál na jaře Chance Lize 13 zápasů, ve kterých dal 5 branek. V Konferenční lize nastoupili čtyřikrát, dal jeden gól.