Špatný stav chodníků na Lazcích? Intenzivně obnovujeme, říká předseda městské části

Na zhoršený stav chodníků v olomoucké části Lazce poukázali lidé ve virtuálním prostoru. O této problematice promluvil pro Report předseda komise městské části Lazce Radim Lindner. Sdělil, která ulice dostala nedávno nové chodníky, co se chystá do budoucna a jak je spokojený s výší prostředků, kterou jeho část z města dostává. 

Špatný stav ve části sídliště Lazce zdokumentovala jedna z diskutujících na Facebooku. Pod příspěvkem i další uživatelé přidávali své poznatky k této problematice. Report tak zajímalo, jak to je s chodníky na Lazcích.   

“My za poslední roky bych řekl, že tu obnovu děláme v porovnání s ostatními komisemi velmi intenzivně. Například před pár dny se dokončil nový chodník v ulici Řezáčova. Touto realizací jsme navázali už vlastně s tou předloňskou opravou, takže celá ulice Řezáčova je dokončená. Je zde několik stovek metrů nového chodníku,” sdělil předseda komise městské části Olomouc – Lazce Radim Lindner. 

Úsek s novými chodníky

Na obnovu použila městská část peníze určené na estetizaci. Vše je řešeno s odborem dopravy, jak jsme to naplánovali. Obnovu chodníků se snažíme pravidelně provádět snažíme, i třeba na úkor jiných věcí. Jiné komise dělají slavnosti, my tímto směrem nejdeme a my tímto do těch chodníků,” vysvětlil Lindner.

Ačkoliv obnova postupuje, není čas všechno řešit hned. “Samozřejmě nejde uspokojit všechno a opravit najednou všechny chodníky na celých Lazcích. Co můžeme za nás říct je to, že velmi intenzivně chodníky spravujeme,” zopakoval Lindner.

Stejně jako u jiných věcí, tak i ve věci chodníků mohou občané zasílat podněty na městkou část. “Někteří nás přímo upozorní osobně jednání na nějaký úsek nebo mi to pošlou prostřednictvím emailu. Potom tyto podněty dáváme do požadavků. Ale jak říkám, nejde vyhovět všem, tak se snažíme to dělat systematicky. Teď jsme dokončili ulici Řezáčovu a můžeme si vytipovat další lokality na příští roky a naplánovat je,” uvedl Lindner. 

Co bude dál v plánu bude předmětem jednání. “Na komisi si na to sedneme a budeme monitorovat podněty občanů. Podíváme se na ta místa, na které jsme byli nebo budeme upozorněni, provedeme šetření na místě. Probereme to na komisi i s odborem dopravy a naplánujeme další akce,” nastínil postup Lindner. 

Míst, kde se bude do budoucna realizovat je stále mnoho a k jejich provedení je zapotřebí dostatek prostředků. “Myslím si, že v současné době to takhle vyhovuje. Je to dobře nastaveno a líbí se mi participace těch komisí. Potom už je na nich, jakým způsobem a kde budou investovat. Jak jsem již říkal, někde dělají slavnosti komunitní akce, někde se opravují chodníky, někde zase dělají lavičky a dětská hřiště,” uvedl na závěr předseda komise. 

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Olomoucký vrchní soud potvrdil tresty čtveřici lidí za pojistný podvod s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Odpykají si šest až 7,5 roku ve vězení. Majitelé si nechali vilu za pomoci známých podpálit, chtěli získat od pojišťovny 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Vrátnice u svých hlavních bran bude měnit FNOL. Kontejnerové vrátnice už totiž dosluhují. Práce zcela uzavřou pro veškerou dopravu vjezdy Hněvotínská 1 (29. 6. – 1. 7.) a I. P. Pavlova (2. 7. – 4. 7.).
  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Uničov a Jeseník se stanou dějištěm MČR a SR v silniční cyklistice. Šampionát startuje dnes v Uničově časovkami od 11 hodin a závody s hromadným startem jsou v plánu sobotu a neděli v Jeseníku. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály