Přípravy na obchvat Šumperka pokročily. Posuzovat se budou dvě varianty

Obchvat Šumperka je jedním z projektů Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). To teď informovalo, že přípravy na realizaci projektu pokročily. Projekt je už v plánu opravdu dlouho. Významným krokem bylo podepsání memoranda. Nyní se budou posuzovat dvě varianty, jak obchvat vybudovat.

O aktuální situaci ohledně obchvatu Šumperka informovalo Ředitelství silnic a dálnic Olomouckého kraje na svých sociálních sítích. „Příprava obchvatu Šumperka významně pokročila. Zahájili jsme klíčový proces posuzování vlivu stavby na životní prostředí (EIA),“ uvedlo ŘSD na síti X.

Přesný plán obchvatu však není ještě stanoven. „V rámci mimořádně důležitého řízení budou nezávisle posouzeny dvě potenciální varianty trasování nové silnice, která v budoucnu uleví okresnímu městu,“ stojí na profilu.

Obchvat je pro Šumperk prioritou. V pátek 20. března na radnici zasedali zástupci ŘSD, Olomouckého kraje, města Šumperka, Vodohospodářského zařízení Šumperk, Šumperské provozní vodohospodářské společnosti i dalších partnerů, kteří se na přípravě obchvatu podílejí. Na důležitosti obchvatu přidává i vysoké dopravní zatížení ve městě.

Projektu přitom výrazně pomohlo podepsání memoranda mezi Šumperkem a sousední obcí Dolní Studénky v březnu minulého roku. To je založené na podpoře přípravy a realizace obchvatu Šumperka. Právě Dolní Studénky totiž měly dlouhé roky k obchvatu zásadní připomínky, kvůli kterým jeho stavbu nepodporovaly. Informoval o tom starosta Šumperka Miroslav Adámek (ANO).

„Věřím, že se věci mohou posouvat správným směrem, pokud nejsou tlačeny tvrdě z pozice silnějšího. Se zástupci Studének se nám podařilo najít společnou řeč a memorandum je na světě,“ uvedl tehdy Adámek na svých sociálních sítích. Memorandum podepsal právě on, za Dolní Studénky smlouvu podepsal jejich starosta Radim Sršeň (STAN).

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály