VIZUALIZACE: Přes Pražskou po přechodě. Čtyřproudový úsek opět počítá s chodci
Nové přechody, cyklostezka, chodník a světelná signalizace. Začala rekonstrukce ulic Pražská a Erenburgova, Semafory město napojí na systém koordinace dopravy a zelené vlny. Na obou stranách silnice, která vede po Pražské ulici, stojí bytové domy.
Až do 10. září potrvá uzavírka ulic Pražská a Erenburgova. V ulici Pražská půjde o uzavírku částečnou, v ulici Erenburgova o uzavírku úplnou. Důvodem dopravních omezení je budování přechodu na Pražské, o kterém se dlouho mezi Olomoučany diskutuje.
„Bezpečnost všech účastníků provozu je dlouhodobě naší prioritou, proto je dalším důležitým krokem úpravy křižovatky vybudování přechodů pro chodce, cyklostezky a chodníku, které zajistí bezpečnější překonávání této komunikace,“ uvedl investiční náměstek primátorky Miloslav Tichý (ANO). Pro městský web náměstek doplnil, že na obou stranách silnice se nacházejí bytové domy, a projekt tak pomůže vyřešit rizikové přecházení chodců i cyklistů v těchto místech.
Zároveň buduje soukromý investor novou křižovatku u obchodního domu Asko a město podle vyjádření radnice chce využít souběhu stavebních prací. „Díky koordinaci obou projektů bude možné realizovat práce v rámci jednoho dopravního omezení a minimalizovat tak dopady na řidiče i obyvatele okolí,“ doplnil Tichý.
Během uzavírky se musí řidiči vydat objízdnou trasou, která vede přes třídu Míru, ulici Na Šibeníku a Erenburgovu. Stavební práce potrvají 80 dní a realizace je rozdělena do etap. "Náklady na vybudování bezpečnější a přehlednější křižovatky činí 20 milionu korun s DPH, což je zhruba o pět milionů korun méně, než se původně předpokládalo," informoval mluvčí města Olomouce Jan Horejš.
Křižovatka má pomoct hlavně chodcům, kteří v současné době riskují při přebíhání frekventované čtyřproudé silnice. Ta přivádí a odvádí dopravu z/do Olomouce ze směru od Mohelnice a Hradce Králové.