Police se zaměřila na koloběžkáře, rozdávala i pokuty

Dopravní policie společně s Městkou policií Olomouc podnikla ve čtvrtek 16. září bezpečností akci s názvem ,,Koloběžky Olomouc”. Během dopoledne zkontrolovali téměř padesát jezdců na koloběžkách. Přestupku se jich dopustilo 10, pokuty celkem dosáhly výše 3900 korun.

Cílem bylo upozornit jezdce na koloběžkách o jejich povinnostech. Platí pro ně totiž stejná pravidla jako pro cyklisty. Mezi ně patří například využívání dostupných cyklostezek, nošení přilby do 18ti let nebo vybavení koloběžky odrazkami.

,,Koloběžka musí být vpředu vybavena bílou odrazkou a za snížené viditelnosti bílým světlem. Současně musí být vzadu opatřena červenou odrazkou, červeným světlem a po bocích oranžovými odrazkami. Základní bezpečnostní pravidlo zní: Čím více, tím lépe. Důležité je být viděn. Také musí mít dvě na sobě nezávislé funkční brzdy. Doporučením je i zvonek,” uvádí mluvčí policie Petra Vaňharová.

Na koloběžce také může jet vždy jen jedna osoba, a to i včetně přepravy dětí. 

,,Podobné akce se budou do budoucna opakovat. Po Olomouci jezdí mnoho koloběžkářů a často se chovají neohleduplně k chodcům a řidičům jiných dopravních prostředků,” doplňuje Vaňharová.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Olomouc se i nadále chystá na dopravní omezení. Několik desítek už běží, další se chystají. Důvody pro uzavírky částečné i úplné jsou různé, najdete mezi nimi festival, opravy i budování nových přechodů. Na která místa si dát pozor? 
  • OLOMOUC
    Začátkem června se otevřela zrekonstruovaná plocha starého autobusáku na olomoucké tržnici. Opravená část okolo zastávek se po dešti ukázala jako vadná, když se na ni vytvořily hrbolky. Město o problému ví a chystá se rychlá náprava. Více.
  • OLOMOUCKO
    Na změny v cestování se budou muset připravit cestující v Uničově. Příští pondělí 22. června bude zahájena celková rekonstrukce tamního autobusového nádraží. Zahájení prací bude znamenat změny v polohách zastávek. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály