Pejsci i letos doufají v bohatou nadílku. Olomoucká Sbírka Šťastné a chlupaté startuje šestý ročník

Hledáte ten pravý vánoční dobrý skutek? Záleží vám na zvířatech a rádi byste jim nějak přilepšili? Nebo si třeba chcete zlepšit karmu? To všechno vám umožní už šestý ročník materiální a finanční sbírky pro opuštěné pejsky v útulcích "Šťastné a chlupaté", kterou pořádá skupina olomouckých dobrovolníků. Sbírka probíhá od 27. listopadu do 17. prosince a krmivo a vybavení vybrané na sběrných místech poputuje stejně jako v předchozích letech do Psího domova v Žerotíně u Olomouce.

"Nejdřív to vypadalo, že letos přerušíme naši tradici a sbírka tentokrát prostě nebude. Pak jsme si ale na poslední chvíli řekli, že to nadšení chlupáčů v útulku, když jim tam po skončení sbírky vezeme všechny ty granule, pamlsky a hračky, za to rozhodně stojí a že to - i přes oslabení týmu a covidovou situaci podobnou loňsku - pro pejsky musíme a chceme udělat i teď. Že je to pro nás v týmu to, co nás pak o Vánocích hřeje u srdce. Tak jsme dali hlavy dohromady, oslovili naše stálá sběrná místa i nováčky… a šestý ročník je tu," popisuje za organizační tým Markéta Dosoudilová.

🎉S obrovskou radostí křičíme do světa, že 6. ročník materiální sbírky Šťastné a chlupaté už klepe na dveře!🎉 Konzervy,...

Zveřejnil(a) Happy Doggos dne Neděle 21. listopadu 2021

A čím a kde lze do sbírky přispět? V Psím domově nejvíce ocení kvalitní granule, odčervovací tablety, piškoty, univerzální dezinfekce, psí konzervy, paštiky, pamlsky, vodítka, obojky, postroje, misky, hračky a deky. Ve sběrná místa naší sbírky se od 27. listopadu do 17. prosince mění Vault 42, Kafe jak lusk, Druhý Domov, ZERO barvy, HC Olomouc, Bajkazyl, Olodvorek a nově také Decathlon Olomouc. Na prvních pár dárců budou na těchto místech navíc čekat také drobná poděkování od organizátorů.

"Žerotínský Psí domov Pod křídly anděla jsme si znovu vybrali proto, že víme, o kolik pejsků tam s obrovskou láskou a nasazením pečují, nebo jak zasahují v případech, kdy jsou psi týráni nebo se jim nedostává základních potřeb. A pak jim hledají ten nejlepší láskyplný domov. Navíc kvůli covidu se teď potýkají s velkým odlivem dárců a bojují s vysokými náklady na krmení i veterinu, s čímž bychom jim chtěli naší sbírkou alespoň maličko pomoct. A samozřejmě budeme rádi, když se díky nám podaří nějakého pejska umístit nebo přibudou zájemci o venčení," vysvětluje zakladatelka sbírky Lucie Balvínová.

Vedle materiální formy sbírky lze přispět také finančně, např. právě na nákladné veterinární úkony a další výlohy pro obyvatele Psího domova, a to na transparentní účet spolku Zastavme utrpení (provozovatel Psího domova Pod křídly anděla v Žerotíně) - č. ú.: 2501307114/2010 (VS 24122021).

Více informací o sbírce Šťastné a chlupaté vč. novinek najdete na Facebooku a Instagramu Happy Doggos.

Související

  • Máme důstojné zázemí pro společenské akce, říká starosta Dolan po rekonstrukci sokolovny
    Společnost

    Máme důstojné zázemí pro společenské akce, říká starosta Dolan po rekonstrukci sokolovny

    Obyvatelům Dolan u Olomouce od soboty slouží nově zrekonstruovaná sokolovna. Stoletá budova procházela od května 2024 celkovou rekonstrukcí a po dvou letech je hotovo. Starosta Dolan Rudolf Pečinka (ODS) se pro Report podělil, co všechno rekonstrukce obci přinese a jaký symbol nese plastika kohouta od sochaře Jana Dostála.

  • Rekonstrukcí projde zámecká věž v Hranicích. Práce potrvají do konce roku
    Společnost

    Rekonstrukcí projde zámecká věž v Hranicích. Práce potrvají do konce roku

    Zámek v Hranicích na Přerovsku, který v současné době slouží jako sídlo městského úřadu, bude mít opravenou věž. První část obnovy přijde na víc než 15 milionu korun a skončit má na konci letošního roku. Druhou etapou bude oprava fasády.

  • Pozemek i s kaplí teď patří obci. Štarnovskou památku čeká rekonstrukce
    Společnost

    Pozemek i s kaplí teď patří obci. Štarnovskou památku čeká rekonstrukce

    Stát bezúplatně převedl obci Štarnov na Olomoucku pozemek s kaplí Panny Marie Bolestné, která je evidována jako kulturní památka. Obec se díky tomu bude moci pustit do plánovaných oprav kaple. ČTK to sdělil Zdeněk Nevělík z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

  • Úbytek dárců krve řeší FN Olomouc novou kampaní. Objeví se i v MHD
    Zdraví
    Společnost

    Úbytek dárců krve řeší FN Olomouc novou kampaní. Objeví se i v MHD

    Prázdný vak na krev, onkologicky nemocné dítě, nemocniční chodba a jediné slovo: DOŠLA. Fakultní nemocnice Olomouc spouští novou apelativní kampaň, kterou chce upozornit na stále klesající počet dobrovolných dárců krve a zároveň motivovat veřejnost k darování v období, kdy bývají zásoby krve každoročně nejkritičtější.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Olomouc se i nadále chystá na dopravní omezení. Několik desítek už běží, další se chystají. Důvody pro uzavírky částečné i úplné jsou různé, najdete mezi nimi festival, opravy i budování nových přechodů. Na která místa si dát pozor? 
  • OLOMOUC
    Začátkem června se otevřela zrekonstruovaná plocha starého autobusáku na olomoucké tržnici. Opravená část okolo zastávek se po dešti ukázala jako vadná, když se na ni vytvořily hrbolky. Město o problému ví a chystá se rychlá náprava. Více.
  • OLOMOUCKO
    Na změny v cestování se budou muset připravit cestující v Uničově. Příští pondělí 22. června bude zahájena celková rekonstrukce tamního autobusového nádraží. Zahájení prací bude znamenat změny v polohách zastávek. Více.

Nejnovější

  • Začíná mistrovství světa ve fotbale. Kde sledovat zápasy českého týmu v Olomouci?
    Sport

    Začíná mistrovství světa ve fotbale. Kde sledovat zápasy českého týmu v Olomouci?

    Po dlouhých 20 letech se na mistrovství světa ve fotbale představí také Česká republika. Světový šampionát letos hostí Kanada, USA a Mexiko, a tak se většina utkání odehraje v našich nočních hodinách. I přes tento fakt budou některé olomoucké podniky vysílat noční utkání našich fotbalistů, třeba hned to úvodní s Jižní Koreou v pátek od 4:00. Tady je přehled, kam můžete zajít.

  • Druhý odchod ze Sigmy, obránce Jiří Sláma je do Jablonce
    Sport

    Druhý odchod ze Sigmy, obránce Jiří Sláma je do Jablonce

    Druhý hráč základní jarní sestavy opustil SK Sigma Olomouc. Po přestupu záložníka Danijela Šturma do Slavie Praha odchází také obránce Jiří Sláma. O jeho přestupu do Jablonce hanácký klub informoval na svém webu.

  • Řidič autobusu havaroval se třemi promile. Soud posuzuje případ z Žeravic
    Krimi

    Řidič autobusu havaroval se třemi promile. Soud posuzuje případ z Žeravic

    Řidič autobusu MHD, který koncem března havaroval v přerovské místní části Žeravice s téměř třemi promile alkoholu, se zodpovídá z ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté mu podezření sdělili ve zkráceném řízení a případ nyní posuzuje Okresní soud v Přerově, řekl dnes ČTK policejní mluvčí Libor Hejtman. Vyjádření soudu ČTK zjišťuje.

  • Loni podávali stížnost, letos se dohodli. Organizátoři SunRice mají spolupráci s policií
    Krimi

    Loni podávali stížnost, letos se dohodli. Organizátoři SunRice mají spolupráci s policií

    Organizátoři hudebního festivalu SunRice, který se uskuteční v červenci v Lipové-lázních na Jesenicku, se po loňských sporech ohledně četnosti policejních kontrol dohodli s policií na spolupráci, vzájemné koordinaci a komunikaci. 

Nejčtenější

Seriály