Dvě opravy té samé silnice na Šumpersku. Jedna se chystá, druhá už probíhá
Silnice I/11 je jednou ze spojnic Šumperska s Rýmařovem. Úsek Rapotín–Sobotín projde v budoucnu opravou. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) je s plánováním oprav teprve v začátcích, mezi Olšany a Vyšehořím už se pracuje.
Záměr opravit zmíněný úsek představilo dnes ŘSD na síti X, kde oznámilo, v jaké fázi je projekt nachází.
“Zahájili jsme výběr zhotovitele opravy silnice I/11 Rapotín–Sobotín. Plánujeme recyklaci starého asfaltu za studena na místě, což urychluje práce a snižuje množství odpadu. Chceme začít letos, ale termín či vedení dopravy můžeme upřesnit po výběru dodavatele a podpisu všech smluv,” uvedlo ŘSD Olomouckého kraje.
Trasa zmiňovaného úseku:
Na Šumpersku už ředitelství realizuje opravu silnice I/11 a to v úseku Olšany–Vyšehoří. Ta zahrnuje kompletní obnovu vozovky na více než 3,3 kilometru dlouhém úseku. Řidiče zde čeká od příštího týdne úplná uzavírka, a to konkrétně od 29. 6. do 2. 7. a od 17. 7. do 18. 7. v závislosti na počasí. Objízdná trasa povede přes Šumperk nebo Lanškroun.