Olomoucký developer kupuje velké obchodní domy v Praze. Morávek za ně dá 8 miliard

Pražské obchodní centrum Atrium Flora a obchodně-administrativní pasáž Myslbek v ulici Na Příkopě kupuje od zahraničních majitelů olomoucký developer Richard Morávek. Zástupci jeho investičního fondu Max Realitní, který založil před zhruba dvěma lety společně s finančníkem Pavlem Hubáčkem, tento týden podepsali závazné smlouvy. Za obě akvizice fond podle kupujícího zaplatí osm miliard korun. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny (HN).

Za prodejem obchodního centra stojí odchod izraelské realitní skupiny G City Europe z českého trhu. Prodala již loni Palác Pardubice právě Morávkovi a obchodní centrum Arkády Pankrác si pak koupil nemovitostní fond Trigea. Palác Myslbek se prodával již od začátku minulého roku, kdy ho na trhu nabídla společnost Anatol Invest Holding, která patří do francouzské státní finanční skupiny Caisse des Dépots.

Podle Morávka, který je zakladatelem developerské skupiny Redstone, obě akvizice splňují dlouhodobé zaměření fondu na prémiové nemovitosti se stabilní ekonomickou výkonností. Do obou nemovitostí chce výrazně investovat a zmodernizovat je. V pasáži Myslbek zvažuje nový majitel mimo jiné vytvořit "stylovou a destinační gastronomickou zónu".

"Myslbek jsme vnímali jako mimořádnou příležitost, jaká se na trhu nemovitostí objevuje jednou za několik dekád. Jde o výjimečný objekt na skutečně mimořádném místě," uvedl Morávek. Součástí pasáže nedaleko Václavského náměstí a náměstí Republiky jsou také kancelářské prostory. Nově tam budou mít pražské sídlo právě společnost Redstone a fond Max Realitní.

Myslbek nabízí téměř 17 tisíc metrů čtverečních nájemní plochy kancelářských prostor a 7 700 metrů čtverečních pro obchody. Objekt byl dokončený v roce 1996, tvoří celkem sedm nadzemních a čtyři podzemní patra a nabízí 326 parkovacích míst.

Obchodní a kancelářské centrum Flora nabízí nájemcům přibližně 40 tisíc metrů nájemních ploch. Max Realitní by jej měl podle HN formálně převzít v prvním kvartálu roku. Rohový areál na Vinohradské třídě byl vystavěn v letech 2001 až 2003 a těží z lukrativní polohy v dosahu Vinohrad, Žižkova a Vršovic. Profiluje se jako centrum zaměřené na módu a zábavu, když láká například na multikino s IMAX technologií, jediné svého druhu v Česku.

Fond Max Realitní je na trhu od května roku 2023. V současnosti drží nemovitosti se souhrnnou pronajímatelnou plochou 92.000 metrů a tržní hodnotou 10,37 miliardy korun. Po dokončení současných akvizic bude souhrnná pronajímatelná plocha fondu činit 156 tisíc metrů čtverečních a tržní hodnota nemovitostí bude atakovat 19 miliard korun. Spolu s Morávkem a Hubáčkem jsou podle HN dalšími investory fondu například olomoucký podnikatel a Morávkův dlouholetý spolupracovník Ivan Gerši či pražský právník Radek Janeček.

Související

  • Těžba štěrkopísku u Věrovan a Citova se komplikuje. Obce i kraj mají výhrady
    Společnost

    Těžba štěrkopísku u Věrovan a Citova se komplikuje. Obce i kraj mají výhrady

    Společnost České štěrkopísky neuspěla u krajských radních se snahou prosadit prostřednictvím změny krajských zásad územního rozvoje plánovanou těžbu štěrkopísku na ložisku mezi Věrovany na Olomoucku a Citovem na Přerovsku. Krajská rada doporučila zastupitelům, aby navrhovanou změnu zásad územního rozvoje nepořizovali. Materiál projedná krajské zastupitelstvo 22. června. ČTK dnes informaci získala z pokladů pro zastupitele.

  • VIZUALIZACE: Kdo postaví SEFO? Stavební povolení je platné
    Společnost

    VIZUALIZACE: Kdo postaví SEFO? Stavební povolení je platné

    Muzeum umění Olomouc (MUO) začíná s výběrem generálního dodavatele stavby Středoevropského fóra Olomouc (SEFO). Stavba, která má zaplnit proluku u náměstí Republiky, už má stavební povolení. To nabylo právní moci.

  • Hlučné práce? Myslete na sousedy, radí město
    Společnost

    Hlučné práce? Myslete na sousedy, radí město

    Letní měsíce mnozí z nás tráví často venku a věnují se údržbě zahrad a pozemků. Jednat se může o sekání trávy, používaní cirkulárek, motorových pil, křovinořezů a dalších zahradních pomocníků. Je však potřeba myslet i na své okolí a na to, že ne všechny práce leze provádět kdykoliv chceme.

  • V pondělí se otevře zrekonstruovaný přerovský magistrát. Kavárna bude později
    Společnost

    V pondělí se otevře zrekonstruovaný přerovský magistrát. Kavárna bude později

    Od nového týdne začne sloužit nový magistrát města Přerova. Budova na náměstí T.G. Masaryka prošla rozsáhlou rekonstrukcí, která stála 352 milionu korun. V šestém patře na střeše má být také kavárna, ta by se měla dočkat svého otevření v průběhu září.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Muzeum umění Olomouc (MUO) začíná s výběrem generálního dodavatele stavby Středoevropského fóra Olomouc (SEFO). Stavba, která má zaplnit proluku u náměstí Republiky, už má stavební povolení. To nabylo právní moci. Více.
  • OLOMOUCKO
    Zastupitelé schválením změn v územním plánu zrušili dosud otevřenou možnost prodloužení tramvajové trati z Pavloviček do Chválkovic. Dál je otevřená budoucnost stávající fungující trati do Pavloviček - o jejím zachování či zrušení se teprve rozhodne. Více.
  • PŘEROVSKO
    Nové místo k procházkám v Hranicích. Hotová je první etapa revitalizace nábřeží v Kropáčově ulici. Proměna stála 30 milionů korun a slavnostní předání moderního veřejného prostoru s doprovodným programem proběhne 19. června.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály