Obránce Cahel a záložníci Jalovičor s Kolaříkem ze Sigmy jsou v Prostějově
Fotbalisté 1. SK Prostějov mají za sebou start přípravy a také první přípravný zápas na novou sezónu v Chance Národní fotbalové lize. V Brně prohráli se Zbrojovkou 1:4. Pod vedením nového trenéra Bohuslava Pilného se tvoří obměněný tým. V rámci pokračující spolupráce se Sigmou Olomouc jsou v něm dva hráči – stoper Mikeš Cahel a záložníci Šimon Jalovičor a Matěj Kolařík.
V minulé sezóně byli v Prostějově ze Sigmy na hostování stoper Adam Dohnálek, záložník Václav Zahradníček a útočník Denis Kramář. Posledně jmenovaný v eskáčku pokračuje dál a spolu s ním jsou v mančaftu nově další tři olomoučtí hráči – obránce Mikeš Cahel a záložníci Šimon Jalovičor a Matěj Kolařík.
Dva z nich už mají s druhou nejvyšší soutěží zkušenost. Cahel (2004) v ní odehrál 45 utkání, Jalovičor (2005) má 27 druholigových startů. Kolařík (2006) v minulé sezoně odehrál 30 zápasů v MSFL. Kooperaci se Sigmou začal Prostějov rozvíjet v minulé sezoně. „Stále je v plenkách, ale postupně se to začíná rozhýbávat. Věřím, že obě strany na tom budou mít zájem. Očekávám, že by se mohla i během léta zase nějakým směrem posunout,“ řekl Jiří Balcárek, sportovní ředitel 1. SK Prostějov.
Nejsou to ale jediné prostějovské změny. Hanáci už mají tři nové hráče, jsou to útočník Patrik Voleský, odchovanec Sigmy, který naposledy působil v Táborsku, obránce Jan Kadlec hrál poslední dvě sezóny ve slovenských Zlatých Moravcích a záložník Marek Halda v Chrudimi. „Kromě toho máme radost, že jsme se domluvili na další spolupráci s Janem Koudelkou, Martinem Šindelářem a Jakubem Matouškem. Jednáme dále, přestupový trh se rozbíhá,“ podotkl Balcárek.