Musíme vyhrávat zápasy bojovností, říká Machovský

Po prvních dvou prohraných kolech se hokejisté HC Olomouc rozjeli. Mora zapsala následně dvě výhry v řadě, zvítězila v Karlových Varech a také potom doma nad Kladnem. Všechna utkání odchytal brankář Matěj Machovský, gólmanská jednička Hanáků. „Musíme vyhrávat zápasy bojovností, hezký hokej asi hrát nebudeme. Zkrátka bojovat, dát pár gólů a snažit se co nejméně inkasovat,“ řekl Machovský.

Naposledy Mora vyhrála dva zápasy v řadě loni v říjnu. Je to něco, co týmu chybělo?

Určitě nám to chybělo v únoru, kdybychom tehdy získali čtyři body navíc, nemuseli jsme hrát baráž. Je to příjemnější. Ve Varech jsme odehráli kvalitní zápas, odpracovali jsme si to a chtěli jsme na to navázat. Stálo při nás i štěstí, soupeř trefil tyčku, a pak jsme to dovedli do vítězného konce.

S Kladnem jste dostal jednu branku. Šlo jí zabránit? Zlobil jste se a plácl holí o led.

Byla to náročná situace, které předcházela předchozí dobrá střela, a vůbec nic jsem neviděl. Pak už se jim povedla teč. Spíš jsem plácl hokejkou z důvodů, že po třetím gólu naše tempo hry polevilo. To si nemůžeme dovolit, musíme hrát celých šedesát minut, i kdyby to bylo třeba pět nula.

Lze říct, že ta první dvě kola byla po přípravě ještě taková neuhlazená a tým si konečně, po těch velkých letních změnách, sedl a začíná šlapat?

Stupňuje se to, ale nechci úplně nějak předbíhat a tvrdit, že je to dobré. Máme tam někdy pár minut výpadky a na tom musíme zapracovat. Nicméně vypadá to lépe a až to budeme hrát pravidelně celých šedesát minut aktivně, tam máme šanci uspět častěji.

V těch prvních dvou zápasech jste dvanáctkrát inkasoval. To není pro brankáře moc dobré.

Měli jsme nula bodů, takže nic příjemného. Pro gólmana nic moc, já jsem dost sebekritický a vím za sebe, že jsem klukům nepomohl. Jsem rád, že v Karlových Varech mi kluci pomohli a konečně jsme se trochu odrazili.

Obránci proti Kladnu, až na výjimky, před vás moc nikoho nepustili.

V hokeji padá dost gólů z předbrankového prostoru, takže když obrana pevně funguje, soupeři se hůř prosazuje. Musí střílet z větší dálky a pro gólmana je to lepší, než řešit těžké střely z mezikruží nebo dorážek. Jde to ruku v ruce jedno s druhým a kluci dali pdo utkání všechno.

Je pro vás tato sezona jiná z hlediska jistoty, že s vámi v Olomouci dlouhodobě počítají?

Určitě je to lepší vytvořit si nějaké zázemí, ať už z osobního hlediska při hledání stálého bydlení. Nemusíme bydlet jak nějaký kočovný cirkus, ale jako normální lidé. Je to skvělé, mohl jsem v létě absolvovat celou letní přípravu s týmem, a to je také plus.

Kádr se pro letošní sezonu hodně obměnil, jak to vnímáte?

Pár nových tváří tady máme, ale kostra týmu zůstala víceméně stejná. Jirka Ondrušek jako kapitán je zdravý, táhne mužstvo kupředu. Je to na dobré cestě, nejsme na tom jako Kladno, kde zůstali dva lidi z kádru a jinak jsou v sestavě všichni nováčci. Někdy je však dobré provést radikální řez. Ale je to náročnější, když konkurence přivádí spoustu kvalitních hráčů a my takové možnosti nemáme. Tím, že my máme týmovost a jsme spolu dlouho, víme, co od sebe čekat. Musíme vyhrávat zápasy bojovností, hezký hokej asi hrát nebudeme. Zkrátka bojovat, dát pár gólů a snažit se co nejméně inkasovat.

Opět se Moře předpovídá některými médii spodek tabulky a účast v baráži. Co na to říkáte?

Ať si nás pasují. Na začátku loňské sezony bylo poslední Brno, pak Hradec Králové, a pak my. To je asi jedno to nějak hodnotit. Základní část je dlouhá a baráž se hraje až v dubnu. Je nám to jedno, když budeme podceňovaní, trochu nás to může vyhecovat.

Související

  • Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným
    Sport

    Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným

    Rodinní příslušníci i široká fotbalová veřejnost se dnes v obřadní síni olomouckého krematoria rozloučila s legendárním trenérem Petrem Uličným, který minulý pátek zemřel ve věku 76 let. Mezi smutečními hosty byli vedle celé řady fotbalových osobností, hráčů, funkcionářů všech generací i dva někdejší tuzemští reprezentační trenéři Milan Máčala a Karel Brückner.

  • Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů
    Sport

    Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů

    Prvoligový tým SK Sigma Olomouc povede i do příští sezony Pavel Hapal. Realizační tým projde obměnou, především na pozici asistentů. Jeho nejbližšími spolupracovníky budou Jaime Monroy, Radoslaw Bella a Filip Rydval. Sigma to oznámila na svém webu.

  • Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště
    Sport

    Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště

    Fotbalisté SK Sigma Olomouc už začali s přípravou na novou sezónu Chance Ligy. Pod vedením trenéra Pavla Hapala si nejprve dali testování, to bylo o víkendu. A od pondělí 22. června už jsou i na hřišti.

  • Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci
    Sport

    Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci

    Fotbalová Chance Liga už má rozlosovaný ročník 2026/2027. Tým SK Sigma Olomouc do něj vstoupí zápasem v Jablonci, nejvyšší soutěž bude začínat poslední červencový víkend. Poprvé doma budou hrát Hanáci ve 2. kole proti Mladé Boleslavi.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály