Štítek: HC Olomouc
-
Mora už má jasný plán přípravných zápasů
Hokejistům HC Olomouc končí příprava na suchu a už se jim pomalu začíná blížit ta ostrá, tedy na ledě. V té nebudou chybět samozřejmě také přípravné zápasy, jejich plán Mora zveřejnila na svém webu.
-
Mora si opět zahraje fotbal v Hodolanech
V závěrečné fázi suché přípravy mívají hokejisté HC Olomouc v plánu fotbalové exhibiční utkání. V posledních letech se tak děje na stadionu FC Sigma Hodolany. A tato akce nechybí v plánu Mory ani letos. Ve čtvrtek 11. června se v Hodolany budou hrát hned dvě utkání.
-
Slovák Matúš Spodniak je další novou tváří v HC Olomouc
Hokejisté HC Olomouc mají dalšího nového hráče do kádru pro nový soutěžní ročník. Mora dnes na svém webu oznámila příchod slovenského útočníka Matúše Spodniaka (1997). Ten naposledy působil ve slovenských Michalovcích.
-
Hokejová extraliga je rozlosována, Mora začne doma se Spartou
Plánovaný start extraligového ročníku 2026-2027 je na středu 16. září tohoto roku a o mistrovském titulu bude rozhodnuto do 30. dubna 2027. Ostrými zápasy vstoupí do nové sezóny nejdříve trio týmů, které budou TELH reprezentovat v Lize mistrů. Hokejisté HC Olomouc vstoupí do nové sezóny domácím utkáním proti Spartě Praha. Také ve druhém kole bude hrát Mora doma.
-
Další posila HC Olomouc, přichází obránce Michal Hrádek
Tvorba kádru HC Olomouc pro novou extraligovou sezónu pokračuje. Po zahraničních akvizicích nyní Mora představila posilu tuzemskou, na Hanou přestoupil obránce Michal Hrádek z Pardubic. Čtyřiadvacetiletý bek nejde do nového prostředí, v klubu už v minulém soutěžním ročníku hostoval. Olomoucký klub o novém hráči informoval na svém webu.
-
Mora hlásí další posilu, přichází Kanaďan Senyshyn
Hokejisté HC Olomouc mají dalšího nového hráče. Příchod posily z ciziny oznámila Mora na sociálních sítích. Nový hráčem hanáckého klubu se stal kanadský útočník Zachary Senyshyn. Zkušený forward má za sebou i působení v NHL.
-
Další posila Mory, oznámila útočníka Carla Berglunda
Skládání kádru HC Olomouc pro nový soutěžní ročník hokejové extraligy nekončí, ale pokračuje. Mora dnes na svém webu oznámila dalšího nového hráče, na Hanou přichází šestadvacetiletý švédský útočník Carl Berglund, který naposledy působil v BK Mladá Boleslav.
-
Jan Tomajko se stal trenérem hokejové dvacítky
Olomoucký trenér Jan Tomajko bude dál působit u národního týmu. Po působení u výběru do 18 let povýšil, nově je hlavním koučem reprezentační dvacítky. O obsazení postů u mládežnických výběrů informoval hokejový svaz na svém webu.
-
Mora má další dva nové hráče, zkušenost i mládí
Hokejistům HC Olomouc začal druhý týden přípravy na novou extraligovou sezónu. A do týmu přibyli další noví hráči. Mora na svých sociálních sítích oznámila příchod zkušeného zadáka a mladého útočníka. Délky kontraktů klub neuvedl.
-
Krajská stopa na mistrovství světa v hokeji
Českou hokejovou reprezentaci čeká světový šampionát ve Švýcarsku. Reprezentace se do dějiště mistrovství vydá dnes, hned po příletu pak tým čeká první trénink a v pátek večer ji od 20:15 první duel mistrovství světa proti Dánsku. A budou u toho také hráči s kořeny v Olomouckém kraji.
-
Highlighty týdne: Další uzavírky, duhový jarmark a nová výstava v Muzeu umění
Je tu neděle a my pro vás máme pravidelnou rubriku Highlighty týdne. Představíme témata, která patřila mezi největší a nejčtenější za uplynulý týden.
-
Strašně se těším na diváky, říká Martin Štohanzl
Jednou z dosavadních posil extraligových hokejistů HC Olomouc je útočník Martin Štohanzl. V minulém soutěžním ročníku působil kmenový hráč Hradce Králové v Kolíně. A ve druhé nejvyšší soutěži se mu dařilo. Nyní už se chystá na nové angažmá. „Strašně se těším na diváky,“ říká v létě sedmadvacetiletý Martin Štohanzl.
-
Prostředí znám, znám také všechny ty hráče, řekl trenér Petr Fiala
S dvojicí nových útočníků zahájili dnes přípravu na novou sezónu extraligy hokejisté HC Olomouc. Nováčky v týmu jsou Michal Tomeček a Michal Vitouch. Ti už se hlásili novému trenérskému štábu, do kterého se více zapojil Petr Fiala. Trenér, který Moru přivedl do extraligy a v klubu už dlouhá léta působí. „Prostředí znám, znám také všechny ty hráče, kteří tady vlastně zůstali. I ti noví byli vlastně námi vytipovaní, takže ve své podstatě jsou to hráči, které jsme nějakým způsobem chtěli,“ řekl Petr Fiala.
-
Ze Sparty na Hanou. Další Vitouch pomůže kohoutům
Vedení extraligové Olomouce potvrdilo angažování hokejového útočníka Michala Vitoucha, který doposud působil ve Spartě.
-
Na střídačku extraligových hokejistů Olomouce se vrací Fiala
Na střídačku extraligových hokejistů Olomouce se vrací Petr Fiala. Šestašedesátiletý kouč, který Hanáky vedl v letech 2007 až 2014, nahradí Róberta Petrovického, jenž po sezoně zamířil do Českých Budějovic. Fiala bude spolupracovat s asistentem Petrem Svobodou. Olomouc to oznámila na sociálních sítích.
-
Mora má další posilu, přichází Martin Štohanzl
Další jméno pro novou extraligovou sezónu oznámil HC Olomouc. Do Mory přestoupil útočník Martin Štohanzl, hráč Hradce Králové, které v minulém soutěžním ročníku nastupoval za Kolín v 1. lize. Hanácký klub o tom napsal na svém webu.
-
Bude mít město multifunkční halu? Zastupitelé dnes projednají schválení peněz
Multifunkční hala je tématem, které Olomoucí rezonuje už od roku 2022. Nyní se projekt posouvá do další fáze. Na dalším zasedání zastupitelstva v pondělí 27. dubna budou zastupitelé řešit žádost o notifikaci veřejné podpory u Evropské komise (EK). Z důvodové zprávy vyplývá, že projekt nové multifunkční haly zastupitelé považují za nezbytný.
-
Mora pokračuje v budování kádru, oznámila útočníka z Komety
Hokejisté HC Olomouc pokračují v budování kádru na novou extraligovou sezónu. Hned po skončení té minulé bylo zřejmé, že v Moře nebude dál pokračovat osm hráčů. A jejich místa už hanácký klub začíná zaplňovat. Naposledy na svém webu oznámila Mora příchod útočníka Jakuba Kose z Komety Brno.
-
Dorost Mory je zpět v extralize
Dorost HC Olomouc se vrátil zpět do extraligy. Mladíci z Mory ve finále ligy dorostu porazili Kladno v sérii 4:3 na zápasy. Rozhodující bod uhráli doma, soupeře se jim podařilo zlomit ve druhé minutě prodloužení.
-
Mora tvoří kádr, oznamuje prodlužování smluv
Hokejisté HC Olomouc tvoří kádr na novou extraligovou sezónu. Každým dnem Mora oznamuje prodloužení kontraktů nebo podpisy nových smluv s hráči, kteří už v klubu působili v minulé sezoně. O velikonočním víkendu to byl dlouholetý kapitán Jiří Ondrušek, po něm následovali další hráči. Hanáci o tom informují na svých sociálních sítích.