Měsíc hraní pod širým nebem odstartoval! Moravské divadlo na Floře nabídne i bohatý doprovodný program

Skvělá zpráva pro všechny příznivce divadla! Umělci Moravského divadla Olomouc se po dlouhé covid pauze vrací na jeviště. V sobotu 29.května odstartovala v areálu Samba na Výstavišti Flora akce Moravské divadlo na Floře. Pod širým nebem nabídce všem divadelním nadšencům téměř tři desítky představení a k tomu pestrý doprovodný program zahrnující baletní a hudební workshopy, setkání s herci a tvůrci inscenací, atrakce ke Dni dětí, ale také dočasné tetování vytvořené divadelními maskérkami.

Divadelní scéna vznikne v části výstaviště s názvem Samba (v blízkosti palmového skleníku) a celý měsíc tu budou k vidění populární tituly z produkce Moravského divadla, jako jsou Sluha dvou pánů, Splašené nůžky, Noc na Karlštejně, Když se zhasne, Mamzelle Nitouche, Starci na chmelu či Postřižiny.

Představeny budou po širým nebem i novinky - baletní gala Talentománie, komedii Revizor a opereta Podskalák. V nabitém programu najdete také dvě představení pro děti, muzikálovou show v podání studentů JAMU nebo večer ve stylu stand-up comedy. 

Pro příznivce divadla, ale i pro náhodné kolemjdoucí je pak připravený doprovodný program pro všechny generace. „Chceme divákům pořádně vynahradit dlouhotrvající kulturní půst, současně jim chceme umožnit nahlédnout do zákulisí divadla a přípravy inscenací,” uvedl ředitel Moravského divadla David Gerneš. 

Doprovodný program nabídne dramaturgické úvody před začátky představení i besedy s herci po jejich skončení, dále baletní, hudební či stepařský workshop, pro děti je pak na každý víkend připraveno Dopoledne s divadlem.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Kamiony už do centra Olomouce nepojedou. Přístup nákladním vozům nad 12 tun zamítl kraj. Ulicemi Foerstrova, Albertova a Pražská od 8. června těžká auta neprojedou. Ještě vloni touto dobou přitom kraj průjezd povolil. Více. 
  • OLOMOUC
    Pokuta až dva miliony korun hrozí olomouckému developerovi Josefu Tesaříkovi kvůli stavbě zpevněné komunikace nedaleko poutního místa Svatý Kopeček u Olomouce. Podle magistrátu porušil pravidla pro ochranné pásmo svatokopecké baziliky. Více.
  • OLOMOUC
    Nedostatek parkovacích míst je v Olomouci často diskutované téma. V úterý projednávala rada města návrh parkovacícho domu sešla a projednala návrh parkovacího domu na hodolanské křižovatce a schválila studii parkoviště v ulici Roháče z Dubé. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály