Klouzat se budou děti ze školky i dospěláci. Kluziště zahajuje provoz ve středu

Ledová plocha na olomoucké tržnici se otevře už ve středu. Od 6. listopadu se tak Olomoučané mohou jít klouzat, a to zdarma na mobilním kluzišti pod širým nebem. To bude otevřené každý den.

Vyhlídkové kolo, prodejní stánky a kluziště. Tak bude i letos vypadat olomoucká tržnice. Bruslení je pro všechny zdarma, stejně jako vloni. Na provozu kluziště se opět podílí také město. „Stejně jako v loňském roce opět pomůžeme provozovateli vykrýt část provozních nákladů, abychom zachovali princip bruslení pod širým nebem v kulisách centra města, které bude dostupné pro každého, tedy zdarma,“ vysvětlil primátor města Olomouce Miroslav Žbánek (ANO).

Ve všední dny během dopoledne bude kluziště dostupné především školám, které i v minulém roce hojně využívaly možnost bezplatného pronájmu plochy. „Již nám začaly přicházet rezervace základních škol, ale nejen od nich – učit se bruslit chodí i menší děti z mateřinek. U kluziště bude dostupná půjčovna, kde mají k dispozici nejen brusle pro nejmenší, ale taktéž výukové hrazdičky,“ vysvětluje Monika Řehulková, projektová manažerka.

Ledová plocha se světelnými nebesy bude otevřená od 6. listopadu do 5. ledna. Bruslení pro veřejnost je ve všední dny od 13 do 20 hodin, v pátek až do 22 hodin a v sobotu a neděli od 10 do 22 hodin.

Související

  • Těžba štěrkopísku u Věrovan a Citova se komplikuje. Obce i kraj mají výhrady
    Společnost

    Těžba štěrkopísku u Věrovan a Citova se komplikuje. Obce i kraj mají výhrady

    Společnost České štěrkopísky neuspěla u krajských radních se snahou prosadit prostřednictvím změny krajských zásad územního rozvoje plánovanou těžbu štěrkopísku na ložisku mezi Věrovany na Olomoucku a Citovem na Přerovsku. Krajská rada doporučila zastupitelům, aby navrhovanou změnu zásad územního rozvoje nepořizovali. Materiál projedná krajské zastupitelstvo 22. června. ČTK dnes informaci získala z pokladů pro zastupitele.

  • VIZUALIZACE: Kdo postaví SEFO? Stavební povolení je platné
    Společnost

    VIZUALIZACE: Kdo postaví SEFO? Stavební povolení je platné

    Muzeum umění Olomouc (MUO) začíná s výběrem generálního dodavatele stavby Středoevropského fóra Olomouc (SEFO). Stavba, která má zaplnit proluku u náměstí Republiky, už má stavební povolení. To nabylo právní moci.

  • Hlučné práce? Myslete na sousedy, radí město
    Společnost

    Hlučné práce? Myslete na sousedy, radí město

    Letní měsíce mnozí z nás tráví často venku a věnují se údržbě zahrad a pozemků. Jednat se může o sekání trávy, používaní cirkulárek, motorových pil, křovinořezů a dalších zahradních pomocníků. Je však potřeba myslet i na své okolí a na to, že ne všechny práce leze provádět kdykoliv chceme.

  • V pondělí se otevře zrekonstruovaný přerovský magistrát. Kavárna bude později
    Společnost

    V pondělí se otevře zrekonstruovaný přerovský magistrát. Kavárna bude později

    Od nového týdne začne sloužit nový magistrát města Přerova. Budova na náměstí T.G. Masaryka prošla rozsáhlou rekonstrukcí, která stála 352 milionu korun. V šestém patře na střeše má být také kavárna, ta by se měla dočkat svého otevření v průběhu září.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Muzeum umění Olomouc (MUO) začíná s výběrem generálního dodavatele stavby Středoevropského fóra Olomouc (SEFO). Stavba, která má zaplnit proluku u náměstí Republiky, už má stavební povolení. To nabylo právní moci. Více.
  • OLOMOUCKO
    Zastupitelé schválením změn v územním plánu zrušili dosud otevřenou možnost prodloužení tramvajové trati z Pavloviček do Chválkovic. Dál je otevřená budoucnost stávající fungující trati do Pavloviček - o jejím zachování či zrušení se teprve rozhodne. Více.
  • PŘEROVSKO
    Nové místo k procházkám v Hranicích. Hotová je první etapa revitalizace nábřeží v Kropáčově ulici. Proměna stála 30 milionů korun a slavnostní předání moderního veřejného prostoru s doprovodným programem proběhne 19. června.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály