Jsem moc rád, že jsem tady, říká Viliam Čacho

Poslední posilou HC Olomouc je slovenský sedmadvacetiletý reprezentační útočník Viliam Čacho. Fans Mory ho měli možnost poprvé vidět v akci v přípravném utkání proti Žilině. Na Hanou přestoupil z Třince, kde působil dvě sezony. Doma na Slovensku hrál extraligu za Trenčín, Prešov a Detvu.

Jaké bylo utkání proti Žilině?

Zápas určitě nebyl jednoduchý. Teprve v pondělí jsem přijel do Olomouce a teď už mám za sebou první zápas. Trošku jsem na začátku hledal dech v tom, že je to můj první zápas po dlouhé době a bylo to určitě těžké, ale důležité je to vítězství, a to nakopnutí do dalšího tréninkového procesu. Jsem rád, že jsme to zvládli a jdeme dál. Absolvoval jsem jeden trénink a bylo to trochu vidět, že jsem úplně nevěděl, jaký styl chceme hrát. Snažil jsem se to plnit, ale trochu jsem se v tom sem tam ztratil, ale myslím si, že jsme to zvládli dobře. Třetí třetina byla z naší strany dobře pohlídaná, jen škoda toho gólu na konci. Trochu jsem hledal dech, ale myslím si, že tam byly dobré momenty, ale i hodně věcí, na kterých musím zapracovat. Doufám, že to bude lepší a lepší.

Věříte, že si po přesunu z Třince zahrajete více, než kdybyste tam zůstal, že budete v Olomouci více vytížený?

Také umím počítat a vím, jak to tam vypadalo. Bylo nás tam šestnáct útočníků, kteří měli zájem hrát, a už v minulosti jsem nebyl úplně spokojený s délkou času, který jsem trávil na ledě, ani moje výkony minulou sezónu nebyly úplně super. Takže si myslím, že to byl logický krok pro obě strany. Na Třinec nemohu říct křivého slova. Mně se tam velmi líbilo, ale takový je hokejový život a já chci hrát co nejvíce. Byl to trochu hektický týden, protože se to už pár dní řešilo, ale já jsem ještě nevěděl, jak to celé dopadne. Jsem moc rád, že jsem tady a zatím si to moc užívám.

Podle všeho byste měl být jednou z  opor.

Doufám v to, ale bude to záviset hlavně na mých výkonech. Jsem rád, že jsem tady, a věřím tomu, že si místo na ledě vybojuji. V první řadě chci být ale co nejvíc prospěšný týmu, a to už bude na trenérovi. Věřím, že budu podávat co nejlepší výkony a ice time tomu bude odpovídat.

Z olomouckého týmu jistě znáte nejlépe trenéra Petrovického, se kterým působíte ve slovenském národním týmu.

Ano, určitě. Už i při rozhovorech to bylo pro mě velké plus a myslím si, že i pro něj. Víme o sobě, známe se a já vím, jaký styl chce hrát on, on ví, jaký styl hokeje zase sedí mně, takže určitě velké plus pro mě, že vím, jaký je trenér. Samozřejmě nebudu mít nic zadarmo, i když se známe z reprezentace. Řekl mi, že si musím všechno vybojovat na ledě sám.

Příprava teprve začíná, tomu odpovídaly i přesilovky a oslabení, speciální týmy spolu ještě netrénují.

Ty přesilovky vypadaly hrozně. To si musíme říct upřímně. Bylo to narychlo, a ještě jsme to ani nestihli trénovat, takže věřím, že tam šanci ještě dostaneme a potrénujeme to. V první řadě jde o to, abychom co nejlépe natrénovali jednotlivé situace. Vítězství vždy pomůže i sebevědomí, ale v první řadě jsme stále v procesu. V pondělí byl trénink těžký a ani před zápasem ráno to nebylo úplně lehké, takže hlavně jde o to, abychom si natrénovali ty věci a zjistili, co komu sedí a poznali se jako hráči.

Související

  • Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným
    Sport

    Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným

    Rodinní příslušníci i široká fotbalová veřejnost se dnes v obřadní síni olomouckého krematoria rozloučila s legendárním trenérem Petrem Uličným, který minulý pátek zemřel ve věku 76 let. Mezi smutečními hosty byli vedle celé řady fotbalových osobností, hráčů, funkcionářů všech generací i dva někdejší tuzemští reprezentační trenéři Milan Máčala a Karel Brückner.

  • Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů
    Sport

    Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů

    Prvoligový tým SK Sigma Olomouc povede i do příští sezony Pavel Hapal. Realizační tým projde obměnou, především na pozici asistentů. Jeho nejbližšími spolupracovníky budou Jaime Monroy, Radoslaw Bella a Filip Rydval. Sigma to oznámila na svém webu.

  • Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště
    Sport

    Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště

    Fotbalisté SK Sigma Olomouc už začali s přípravou na novou sezónu Chance Ligy. Pod vedením trenéra Pavla Hapala si nejprve dali testování, to bylo o víkendu. A od pondělí 22. června už jsou i na hřišti.

  • Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci
    Sport

    Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci

    Fotbalová Chance Liga už má rozlosovaný ročník 2026/2027. Tým SK Sigma Olomouc do něj vstoupí zápasem v Jablonci, nejvyšší soutěž bude začínat poslední červencový víkend. Poprvé doma budou hrát Hanáci ve 2. kole proti Mladé Boleslavi.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály