Už to asi nikdy nebude jako dřív, říká Jan Kliment

Útočník Jan Kliment prodloužil v závěru listopadu smlouvu v SK Sigma Olomouc. Nejlepší kanonýr minulého ročníku Chance Ligy se navíc po dlouhé pauze způsobené vážným zranění vrátil zpět do akce, v neděli v Liberci nastoupil do druhého poločasu. „Sigma za mnou přišla v době, kdy jsem ještě nebyl úplně připravený, a nevědělo se, jak to se mnou bude vypadat. To mi hodně lichotilo,“ řekl Jan Kliment.

Ještě nedávno, v době před zraněním, se psalo a zdálo, že o vás má zájem Slavia Praha a zamíříte tím směrem. Co vás přimělo k rozhodnutí zůstat na Andrově stadionu a pokračovat v SK Sigma?

Prvotní oťukávání začalo před půl rokem. Poté se stalo, co se stalo, takže se to trochu odložilo. Sigma za mnou přišla v době, kdy jsem ještě nebyl úplně připravený, a nevědělo se, jak to se mnou bude vypadat. To mi hodně lichotilo. Už tohle byla jedna z věcí, které mě přesvědčily, abych tady prodloužil smlouvu. Těch věcí je samozřejmě víc. Je to také vize, kterou Olomouc má. To je vidět i ve výkonech týmu.

Měly vliv na vaše rozhodnutí změny, ke kterým v SK Sigma Olomouc došlo? Tedy především letní změna majitele a tím také logická změna sportovních cílů?

Za ten půlrok se tady změnila spousta věcí. Ambice týmu jsou vysoké. Chceme hrát pravidelně poháry. Byla mi představena vize klubu, která se mi hodně líbí. Ta sice nezaručuje úspěch, ale prostředky jsou tu teď takové, že i potenciál je značný. To mě přesvědčilo.

Jak jste na tom po zdravotní stránce? Návrat zpět trval poměrně dlouho.

Teď už je to lepší. Po čtyřech až pěti měsících jsem měl menší krizi, kdy mě to bolelo. Myslel jsem si, že už se dostanu na hřiště a budu hrát. Museli jsme to ale zpomalit a dát nohu ještě více dohromady. Teď se cítím skvěle. Už to asi nikdy nebude jako dřív, ale to už tak prostě je. Trénuju naplno, všechno je v pohodě. Máme konec podzimní sezóny, v lize zbývá už jen pár zápasů, na soupisce pro Konferenční ligu nejsem.

Co říkáte na dosavadní výkony týmu?

Jsou super. Zápas proti Celje byl vyvrcholením naší formy. Jsem moc rád, že se takhle daří. Když hrajete o přední příčky, žene vás to daleko víc dopředu. Je to super. Všichni v klubu byli v očekávání, jak to bude vypadat a jakým směrem se bude sezóna ubírat. Minulý ročník byl extrémně úspěšný. Ještě těžší je na to navázat. Nám se to zatím daří.

Jak jste prožíval podzimní zápasy v pozici hráče, který nemůže do hry zasáhnout?

Fandil jsem jim nejen v Evropě, protože bych chtěl mít možnost ji na jaře také hrát, ale i v lize. Vždy se hraje líp, když jde o přední příčky. Hodně se těším, je to už dlouho. Bojím se, abych do toho nevlétl s až moc velkou vervou a něco se nestalo. Musí mě někdo krotit. Hlavně já sám sebe.

Těšíte se na to, až zase uděláte radost fanouškům na Andrově stadionu?

Snad budu fanouškům Sigmy dělat stejnou radost jako v minulé sezóně. Tímto podpisem se můj vztah k městu ještě více prohloubil. Mám to v Olomouci rád. Moje rodina si Olomouc také velmi oblíbila. Rozhodovali jsme se společně jako rodina, nebylo to jen mé osobní rozhodnutí. Olomouc je můj domov. Město a i klub už jsou pro mě jako rodina. Po zranění člověk přemýšlí, co a jak bude. Zda není čas se někam posunout. Definitivní rozhodnutí zůstat jsem udělal poté, co jsem si vyslechl, jak o rozvoji a budoucnosti Sigmy přemýšlí nové vedení. Chceme hrát pravidelně Evropu a posunout Olomouc do společnosti top českých klubů. Věřím, že se to může povést a nevidím tak důvod, proč odházet jinam. Zůstávám doma a odvedu pro tým, klub i fanoušky maximum. Tak jako vždycky.

Související

  • Začíná mistrovství světa ve fotbale. Kde sledovat zápasy českého týmu v Olomouci?
    Sport

    Začíná mistrovství světa ve fotbale. Kde sledovat zápasy českého týmu v Olomouci?

    Po dlouhých 20 letech se na mistrovství světa ve fotbale představí také Česká republika. Světový šampionát letos hostí Kanada, USA a Mexiko, a tak se většina utkání odehraje v našich nočních hodinách. I přes tento fakt budou některé olomoucké podniky vysílat noční utkání našich fotbalistů, třeba hned to úvodní s Jižní Koreou v pátek od 4:00. Tady je přehled, kam můžete zajít.

  • Prostějov má nového trenéra a plán přípravy
    Sport

    Prostějov má nového trenéra a plán přípravy

    Fotbalisté 1. SK Prostějov tento týden zahájí přípravu na nový soutěžní ročník ve druhé lize. Půjdou do ní s novým trenérem a čekají je přípravná přátelská utkání s tuzemskými i zahraničními celky. Eskáčko o tom informovalo na svém webu.

  • Odchovanec Sigmy Ondřej Zmrzlý přestoupil do Polska
    Sport

    Odchovanec Sigmy Ondřej Zmrzlý přestoupil do Polska

    Obránce Ondřej Zmrzlý, odchovanec SK Sigma Olomouc, bude v kariéře dál pokračovat v zahraničí. Na jaře byl z pražské Slavie na hostování v polském Gorniku Zabrze, to se nyní proměnilo v přestup. Klub o tom informoval na svém webu, se Zmrzlým podepsal smlouvu do léta 2029.

  • Druhý odchod ze Sigmy, obránce Jiří Sláma je do Jablonce
    Sport

    Druhý odchod ze Sigmy, obránce Jiří Sláma je do Jablonce

    Druhý hráč základní jarní sestavy opustil SK Sigma Olomouc. Po přestupu záložníka Danijela Šturma do Slavie Praha odchází také obránce Jiří Sláma. O jeho přestupu do Jablonce hanácký klub informoval na svém webu.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Olomouc se i nadále chystá na dopravní omezení. Několik desítek už běží, další se chystají. Důvody pro uzavírky částečné i úplné jsou různé, najdete mezi nimi festival, opravy i budování nových přechodů. Na která místa si dát pozor? 
  • OLOMOUC
    Začátkem června se otevřela zrekonstruovaná plocha starého autobusáku na olomoucké tržnici. Opravená část okolo zastávek se po dešti ukázala jako vadná, když se na ni vytvořily hrbolky. Město o problému ví a chystá se rychlá náprava. Více.
  • OLOMOUCKO
    Na změny v cestování se budou muset připravit cestující v Uničově. Příští pondělí 22. června bude zahájena celková rekonstrukce tamního autobusového nádraží. Zahájení prací bude znamenat změny v polohách zastávek. Více.

Nejnovější

  • Máme důstojné zázemí pro společenské akce, říká starosta Dolan po rekonstrukci sokolovny
    Společnost

    Máme důstojné zázemí pro společenské akce, říká starosta Dolan po rekonstrukci sokolovny

    Obyvatelům Dolan u Olomouce od soboty slouží nově zrekonstruovaná sokolovna. Stoletá budova procházela od května 2024 celkovou rekonstrukcí a po dvou letech je hotovo. Starosta Dolan Rudolf Pečinka (ODS) se pro Report podělil, co všechno rekonstrukce obci přinese a jaký symbol nese plastika kohouta od sochaře Jana Dostála.

  • Úbytek dárců krve řeší FN Olomouc novou kampaní. Objeví se i v MHD
    Zdraví
    Společnost

    Úbytek dárců krve řeší FN Olomouc novou kampaní. Objeví se i v MHD

    Prázdný vak na krev, onkologicky nemocné dítě, nemocniční chodba a jediné slovo: DOŠLA. Fakultní nemocnice Olomouc spouští novou apelativní kampaň, kterou chce upozornit na stále klesající počet dobrovolných dárců krve a zároveň motivovat veřejnost k darování v období, kdy bývají zásoby krve každoročně nejkritičtější.

  • Řidič autobusu havaroval se třemi promile. Soud posuzuje případ z Žeravic
    Krimi

    Řidič autobusu havaroval se třemi promile. Soud posuzuje případ z Žeravic

    Řidič autobusu MHD, který koncem března havaroval v přerovské místní části Žeravice s téměř třemi promile alkoholu, se zodpovídá z ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté mu podezření sdělili ve zkráceném řízení a případ nyní posuzuje Okresní soud v Přerově, řekl dnes ČTK policejní mluvčí Libor Hejtman. Vyjádření soudu ČTK zjišťuje.

  • Loni podávali stížnost, letos se dohodli. Organizátoři SunRice mají spolupráci s policií
    Krimi

    Loni podávali stížnost, letos se dohodli. Organizátoři SunRice mají spolupráci s policií

    Organizátoři hudebního festivalu SunRice, který se uskuteční v červenci v Lipové-lázních na Jesenicku, se po loňských sporech ohledně četnosti policejních kontrol dohodli s policií na spolupráci, vzájemné koordinaci a komunikaci. 

Nejčtenější

Seriály