Habusta, Matocha a další, Sigma skládá nové béčko
Před startem přípravy béčka prodloužili smlouvy s SK Sigma Olomouc dva hráči z kádru minulé sezóny, jsou to obránce Vojtěch Křišťál a útočník Adam Proniuk. První profesionální kontrakt podepsal s klubem mládežnický reprezentant Miroslav Andrle, který nastupoval v uplynulé sezoně za dorost. Kádr rozšířili také záložník Marek Matocha a obránce Jakub Habusta. Oba odchovanci se do Sigmy vracejí z Prostějova, kde jim skončily smlouvy. Sigma o tom informovala na svém webu.
Habusta i Matocha se do MSFL přesunou s druhé nejvyšší soutěže, kterou hráli v předchozích sezónách za 1. SK Prostějov. „Oba dva hráči už jsou zkušení a měli by nám pomoct s vytvořením základní osy družstva. Vidíme u nich také do budoucna přesah k trenérské činnosti směrem do akademie,“ řekl Michal Hrubý, ředitel rozvoje fotbalu SK Sigma.
Osmadvacetiletý Marek Matocha hrál kromě Prostějova také například za Vyškov nebo Líšeň. Na kontě má 160 startů a 8 gólů ve druhé lize. „Jsem moc rád, že jsem dostal příležitost vrátit se do Sigmy zpátky. Prošel jsem tady skoro celou mládež, když se objevila možnost na návrat, tak nebylo nad čím váhat,“ řekl Marek Matocha.
Třiatřicetiletý stoper nebo defenzivní záložník Jakub Habusta kromě Sigmy hrával v Opavě, Odře Opole, GKS Katowice, v Třinci a naposledy v Prostějově. V české druhé nejvyšší soutěži má odehráno 189 zápasů a vstřelil 16 gólů. Dalších 56 zápasů a 4 branky přidal ve druhé polské lize. Na kontě má také jeden prvoligový start za Sigmu. „Nabídka mě velmi potěšila a jsem rád, že se mohu vrátit do klubu, kde jsem fotbalově vyrůstal od žákovských kategorií až po áčko. Těší mě, že si mohu znovu zahrát za Sigmu, a věřím, že se nám bude v béčku dařit a že budu mužstvu přínosem jak na hřišti, tak i mimo něj a zároveň se už zapojovat do dalších aktivit v klubu,“ řekl Jakub Habusta.
Mladého devatenáctiletého záložníka Miroslava Andrleho čeká premiérová letní příprava v dospělém fotbale. V dresu dorostenecké devatenáctky odehrál v celostátní lize 28 zápasů a vstřelil tři góly.
Šestadvacetiletý obránce Vojtěch Křišťál patřil v minulém ročníku k oporám béčka, které v MSFL obsadilo pátou příčku. Novou smlouvu se Sigmou podepsal i jednadvacetiletý Adam Proniuk. V uplynulé sezoně odehrál za béčko 19 zápasů a vstřelil tři góly.
Již dříve Sigma oznámila příchod stopera Víta Beneše do béčka a také to, že trenérem týmu bude Tomáš Palinek. „Moc se na návrat do Sigmy těším. Začíná pro mě nová etapa. Profilicenci jsem studoval s tím, že bych jednou chtěl být hlavním trenérem. Teď se přede mnou tato možnost otevírá. Věřím, že dokážu zužitkovat zkušenosti, které jsem v posledních letech načerpal v profesionálním fotbale jako asistent. Naším úkolem bude rozvíjet hráče tak, aby byli připravení na profesionální fotbal. Zároveň budeme chtít být ve třetí lize co nejlepší,“ řekl Tomáš Palinek.
Béčko bude mít podle sportovního ředitele SK Sigma a trenéra áčka Pavla Hapala jasný cíl pro nový soutěžní ročník. „S béčkem chceme v nadcházející sezoně postoupit do druhé nejvyšší soutěže,“ řekl Hapal.