Další písková socha vzniká na náměstí. V Olomouci už počtvrté tvoří sochaři

Už počtvrté postaví Olomouc na Horním náměstí sochu z písku. Po Marii Terezii, svaté Pavlíně a sousoší připomínajícím demokracii a svobodu tu roste další písková socha. Sochař Václav Lemon tentokrát tvoří sochu, která alespoň částečně nahradí kolemjdoucím zakrytý sloup Nejsvětější Trojice.

„Do připraveného bednění momentálně sochař Václav Lemon pěchuje písek. Vznikne tak šestipatrová pyramida, ze které pak umělec vyškrabe samotnou Nejsvětější Trojici, tedy Boha Otce, Syna i Ducha Svatého,“ vysvětlil vedoucí oddělení kultury olomouckého magistrátu Radim Schubert.

Socha bude stejně jako v předchozích letech připravená na Svátky města, které tentokrát připadají na 6.-7. červen. První pískovou sochu mohli Olomoučané na stejném místě u radnice obdivovat v roce 2022, tehdy se jednalo o Marii Terezii. O rok později to byla patronka města svatá Pavlína a vloni socha připomínala svobodu a demokracii.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUCKO
    Radnice v Litovli na Olomoucku plánuje v létě začít s dlouho připravovanou opravou Svatojánského mostu, do jehož konstrukce několik let zatéká. Více.
  • OLOMOUC
    Terčem vandalů je restaurace Terasa a její okolí na jezerech Poděbrady u Olomouce. V posledních dnech tu řešili provozovatelé poničené zábradlí u schodů či vyvrácené cedule. Nově se tým projektu Olomoucké Poděbrady rozhodl, že už proto nebude místo vylepšovat, ale jen udržovat. Více.
  • PŘEROV
    Konec jedné éry v Přerově: Kazeto po necelém století končí s výrobou kufrů. Přerovská společnost Kazeto na jaře ukončila tradiční výrobu lepenkových kufrů a krabic, kterou se zabývala od 30. let minulého století. Kvůli slábnoucí poptávce. O práci nyní přišlo 10 z posledních 15 zaměstnanců.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály