Cyklista si v Šumperku nevšiml dodávky. Skončil v nemocnici
Cyklista svou nepozorností způsobil nehodu. Úterní dopoledne se stalo osudným pro seniora, který jel na svém kole po šumperské Alšově ulici.
Při odbočování na ulici Zábřežskou se však nerozhlédl dostatečně a přehlédl dodávku, které měl dát přednost. „Vlivem toho narazil předním kolem do pravé zadní části dodávky a spadl na komunikaci, kde se zranil,“ uvedla Miluše Zajícová, tisková mluvčí policie.
Na místo přijeli záchranáři, kteří seniora ošetřili a následně převezli do nemocnice, aby provedli potřebná vyšetření. „Na jízdním kole vznikla škoda v odhadnuté výši 2 000 Kč a na dodávce 50 000 Kč,“ dodala Zajícová. Policisté provedli také dechovou zkoušku. Ta byla u obou řidičů negativní.