Zora na úvod sezony porazila mistra

Skvěle vstoupily do nového soutěžního ročníku házenkářky DHK Zora Olomouc. V prvním kole interligy měly doma za soupeřky Baník Most, což je úřadující mistr a český hegemon posledních let. A Hanačky ho dokázaly porazit o dvě branky.

Utkání mělo vyrovnaný průběh, poslední minuty první třicetiminutovky patřily domácím hráčkám, které odcházely do šaten s jednobrankovým náskokem (13:12). Ve druhé půli se Olomouci podařilo odskočit až na čtyřbrankový rozdíl, který Most stáhl, a čtyři minuty před koncem zápasu Zora vedla rozdílem jediné branky. Závěr ale patřil Hanačkám, které si nakonec připsaly vítězství 28:26.

„Věděli jsme, že to bude o emocích. Máme tým, který musí držet pohromadě a vyburcovat se. Opakujeme si to už tři roky, jsme schopní s každým vyhrát, ale také s každým prohrát. Je to o tom, jak se hráčky nastaví. Snažíme se nyní hodně pracovat na sebevědomí hráček, na psychice a na emocích,“ řekla Lucie Fabíková, trenérka DHK Zora Olomouc.

Premiéra Zoře vyšla skvěle. „Ale vstoupili jsme do zápasu hrozně moc vlažně, s velkým respektem vůči soupeři. A to samozřejmě nebylo dobře. Věděli jsme, že do druhého poločasu to musíme zlomit, musíme se zbláznit a zbláznit publikum. A to se díky bohu povedlo,“ uvedla Fabíková.

Hanačkám se povedlo šampiona zaskočit. „V celém zápase nám nefungovalo zakončení tak, jak bychom si představovali. První desetiminutovku druhé půle jsme prohráli 7:3 a jen těžko jsme tuto ztrátu doháněli, totéž se nám pak stalo na konci utkání, kdy jsme díky technickým chybám znovu ztráceli a utkání už se nám nepodařilo zachránit. Byl to těžký zápas, který jsme bohužel vlastními naivními chybami v některých pasážích nezvládli. V obou poločasech musely obě naše brankářky řešit těžké situace a dokázaly je zvládnout, ovšem soupeř byl tentokrát úspěšnější,“ řekl trenér Mostu Jiří Tancoš.

I přes dobrý vstup má Zora své cíle pro novou sezonu jasně dané. „Chceme do play-off, chceme medaili, ale to chce samozřejmě každý. Ale jde nám o to, abychom se zlepšovali. Nechceme se soupeři jen držet krok, chceme vyhrávat. Bude to těžká práce, dlouhodobá, ale pevně doufám, že holky chtějí a že za tím půjdeme,“ uvedla Lucie Fabíková.

Související

  • Nová sportovní hala ve Šternberku? Stavba by mohla začít už příští rok
    Sport

    Nová sportovní hala ve Šternberku? Stavba by mohla začít už příští rok

    Šternberk pokračuje v přípravách nové sportovní haly. Radnice nyní dokončuje podmínky výběrového řízení na zhotovitele stavby. Sloužit by měla sportovním klubům, školám i veřejnosti a stát se součástí budoucího sportovního kampusu.

  • Mattoni 1/2Maraton v Olomouci vyhráli Španělé Blanco a Robles
    Sport

    Mattoni 1/2Maraton v Olomouci vyhráli Španělé Blanco a Robles

    Na olomoucké Horní náměstí se v rámci již 16. 1/2Maratonu a doprovodných běhů v rámci Mattoni Running Festivalu představilo přes 30 elitních atletů z 10 evropských zemí a dalších 13 000 rekreačních běžců z více než 60 zemí světa. Závod s prestižním oceněním World Athletics Road Race Label ovládli Španělé Jorge Blanco a Carolina Robles, která zároveň výkonem 1:09:30 překonala evropský rekord závodu.

  • Prostějov má nového trenéra a plán přípravy
    Sport

    Prostějov má nového trenéra a plán přípravy

    Fotbalisté 1. SK Prostějov tento týden zahájí přípravu na nový soutěžní ročník ve druhé lize. Půjdou do ní s novým trenérem a čekají je přípravná přátelská utkání s tuzemskými i zahraničními celky. Eskáčko o tom informovalo na svém webu.

  • Odchovanec Sigmy Ondřej Zmrzlý přestoupil do Polska
    Sport

    Odchovanec Sigmy Ondřej Zmrzlý přestoupil do Polska

    Obránce Ondřej Zmrzlý, odchovanec SK Sigma Olomouc, bude v kariéře dál pokračovat v zahraničí. Na jaře byl z pražské Slavie na hostování v polském Gorniku Zabrze, to se nyní proměnilo v přestup. Klub o tom informoval na svém webu, se Zmrzlým podepsal smlouvu do léta 2029.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Olomouc se i nadále chystá na dopravní omezení. Několik desítek už běží, další se chystají. Důvody pro uzavírky částečné i úplné jsou různé, najdete mezi nimi festival, opravy i budování nových přechodů. Na která místa si dát pozor? 
  • OLOMOUC
    Začátkem června se otevřela zrekonstruovaná plocha starého autobusáku na olomoucké tržnici. Opravená část okolo zastávek se po dešti ukázala jako vadná, když se na ni vytvořily hrbolky. Město o problému ví a chystá se rychlá náprava. Více.
  • OLOMOUCKO
    Na změny v cestování se budou muset připravit cestující v Uničově. Příští pondělí 22. června bude zahájena celková rekonstrukce tamního autobusového nádraží. Zahájení prací bude znamenat změny v polohách zastávek. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály