Jedna z budov v areálu fakultky půjde k zemi. Stěhování začíná zítra

Nejdřív stěhování, pak demolice. Už ve čtvrtek začíná vystěhování jedné z budov v areálu Fakultní nemocnice Olomouc, a to kvůli následné demolici budovy všeobecného skladu. Sklad se pak přesune do prostor bývalé nemocniční prádelny.

"Od čtvrtku 20. února do neděle 2. března 2025 bude probíhat stěhování všeobecného skladu FN Olomouc z objektu XN, o den později začne demolice této budovy. Všeobecný sklad bude od 3. března fungovat v nových prostorách v bývalé nemocniční prádelně (WJ)," informovalo vedení Fakultní nemocnice Olomouc.

Demolice budovy má trvat necelý měsíc, během té doby bude omezen přístup bočním vstupem do objektu U, na přilehlé hřiště a zahradu. "Z důvodu zajištění bezpečnosti dojde také k uzavření chodníku kolem demolované budovy, chodci budou muset využít chodník přes cestu, kolem budovy C," dodalo vedení FNOL.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vyhledávání spojů a informace o zpoždění. To umí aplikace CestujOK, kterou provozuje skoro 3 roky Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje. Krom těchto funkcí mohou cestující sledovat polohu svého regionálního spoje. Více.
  • OLOMOUC
    Stavbaři v areálu FNOL dokončili hrubou stavbu ústředního pavilonu B, do které se pustili předloni. osmipodlažní budova za 3,5mld korun má být hotová v květnu 2028. Nemocnice do ní přestěhuje 4 kliniky. 
  • PŘEROVSKO
    Nové místo k procházkám v Hranicích. Hotová je první etapa revitalizace nábřeží v Kropáčově ulici. 

Nejnovější

Nejčtenější

  • Pozor při procházkách, klíšťata jsou extrémně aktivní
    Zdraví

    Pozor při procházkách, klíšťata jsou extrémně aktivní

    Meteorologové varují před mimořádnou aktivitou klíšťat na území celé republiky, včetně Olomouckého kraje. Aktivita je podle nich na nejvyšším stupni a hrozí zvýšené riziko přenosu infekcí, jako je klíšťová encefalitida nebo lymská borelióza.

  • Plumlov i Poděbrady už jsou ke koupání. Aspoň podle kvality vody
    Zdraví

    Plumlov i Poděbrady už jsou ke koupání. Aspoň podle kvality vody

    Hygienici v Olomouckém kraji spustili testování vody, podle prvních letošních rozborů je voda ve štěrkopískových jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě vhodná ke koupání, sdělila dnes ČTK mluvčí olomoucké krajské hygienické stanice Markéta Koutná. Obě tradiční místa budou hygienici monitorovat po celé léto, častěji se přitom zaměří na přehradu v Plumlově.

  • FN Olomouc pořádá festival pro pacienty s rakovinou. Akce navazuje na Olomouc (o)žije
    Zdraví

    FN Olomouc pořádá festival pro pacienty s rakovinou. Akce navazuje na Olomouc (o)žije

    Přímo pod okny Onkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc se letos poprvé uskuteční unikátní kulturní festival s názvem Onkologie (o)žije. Akce, která navazuje na dřívější projekt Olomouc (o)žije, proběhne od 23. do 27. června 2025 a nabídne pacientům i návštěvníkům hudbu, lidskost a povzbuzení v těžkém životním období.

Seriály