Z ulic Prostějova zmizely stovky autovraků. S některými ale město stále zápasí

Za posledních pět let se městu Prostějov podařilo odstranit z ulic přes 300 autovraků, které dlouhodobě zabíraly parkovací místa. V současnosti se ve městě nachází zhruba desítka problematických vozidel, která spadají do kategorie vraků. Jejich odstranění je ale složité.

Autovraky ve městech často dlouhodobě zabírají parkovací místa, kazí vzhled veřejného prostoru a v některých případech představují i bezpečnostní riziko. V Prostějově se podařilo odstranit více než 300 takových vraků.

Za výsledkem stojí podle mluvčí prostějovského magistrátu Jany Gáborové především spolupráce strážníků městské policie spolu s odborem správy a údržby majetku města. "Strážníci okrskové služby pravidelně monitorují jednotlivé lokality a vyhledávají problematická vozidla. Odbor následně zajišťuje organizační i technické kroky potřebné k jejich odstranění," uvedla v tiskové zprávě Gáborová.

„Většina případů se podařila vyřešit už po výzvě vlastníkům – mnozí své vozy sami odstranili. V jiných případech však muselo město přistoupit k odtahu. Spolupráce majitelů je různá – někteří reagují okamžitě, jiní své povinnosti ignorují,“ uvedl náměstek primátora pro oblast komunálních služeb Jiří Pospíšil (ANO).

V současnosti se podle magistrátu nachází ve městě přibližně desítka problematických vozidel, která spadají do kategorie vraků. Jejich odstranění je podle Gáborové složité, jelikož proces často brzdí legislativa, prověřování technického stavu vozidel i komplikace při dohledávání majitelů. "Zejména pokud jde o nepojištěná auta, vozy v dědickém řízení, cizince nebo osoby s trvalým pobytem mimo Prostějov," vysvětlila mluvčí.

Související

  • Hlučné práce? Myslete na sousedy, radí město
    Společnost

    Hlučné práce? Myslete na sousedy, radí město

    Letní měsíce mnozí z nás tráví často venku a věnují se údržbě zahrad a pozemků. Jednat se může o sekání trávy, používaní cirkulárek, motorových pil, křovinořezů a dalších zahradních pomocníků. Je však potřeba myslet i na své okolí a na to, že ne všechny práce leze provádět kdykoliv chceme.

  • V pondělí se otevře zrekonstruovaný přerovský magistrát. Kavárna bude později
    Společnost

    V pondělí se otevře zrekonstruovaný přerovský magistrát. Kavárna bude později

    Od nového týdne začne sloužit nový magistrát města Přerova. Budova na náměstí T.G. Masaryka prošla rozsáhlou rekonstrukcí, která stála 352 milionu korun. V šestém patře na střeše má být také kavárna, ta by se měla dočkat svého otevření v průběhu září.

  • Lastovecká předala Tejcovi upřesnění důvodů rezignace na funkci žalobkyně
    Společnost

    Lastovecká předala Tejcovi upřesnění důvodů rezignace na funkci žalobkyně

    Bývalá státní zástupkyně Petra Lastovecká předala ministru spravedlnosti Jeronýmu Tejcovi (za ANO) materiály, které podle ní konkrétně dokládají její důvody pro rezignaci na funkci státní zástupkyně. Řekla to ČTK po setkání s Tejcem. Podrobněji ani k dalšímu vývoji se zatím nechtěla vyjadřovat. Lastovecká už dříve svůj odchod zdůvodnila ztrátou důvěry ve vedení státního zastupitelství. Tejc ČTK sdělil, že se s písemnostmi musí podrobněji seznámit, své další kroky nechce předjímat.

  • Bazilika na Svatém Kopečku hostila romskou pouť, přilákala stovky poutníků
    Společnost

    Bazilika na Svatém Kopečku hostila romskou pouť, přilákala stovky poutníků

    Mši provázenou kytarami, harmonikou, houslemi i zpěvem zažila dnes bazilika Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku u Olomouce. Přijeli Romové všech věkových skupin, konala se zde jejich tradiční romská pouť. Mši sloužil nový pražský arcibiskup Stanislav Přibyl. Do mše poutníci z řad mladších generací vstupovali i divadelními scénkami. Právě atmosféra tohoto setkání je důvodem, proč Romové na pouť míří z celé republiky i zahraničí, řekli ČTK její účastníci.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Muzeum umění Olomouc (MUO) začíná s výběrem generálního dodavatele stavby Středoevropského fóra Olomouc (SEFO). Stavba, která má zaplnit proluku u náměstí Republiky, už má stavební povolení. To nabylo právní moci. Více.
  • OLOMOUCKO
    Zastupitelé schválením změn v územním plánu zrušili dosud otevřenou možnost prodloužení tramvajové trati z Pavloviček do Chválkovic. Dál je otevřená budoucnost stávající fungující trati do Pavloviček - o jejím zachování či zrušení se teprve rozhodne. Více.
  • PŘEROVSKO
    Nové místo k procházkám v Hranicích. Hotová je první etapa revitalizace nábřeží v Kropáčově ulici. Proměna stála 30 milionů korun a slavnostní předání moderního veřejného prostoru s doprovodným programem proběhne 19. června.

Nejnovější

Nejčtenější

  • VIZUALIZACE: Kdo postaví SEFO? Stavební povolení je platné
    Společnost

    VIZUALIZACE: Kdo postaví SEFO? Stavební povolení je platné

    Muzeum umění Olomouc (MUO) začíná s výběrem generálního dodavatele stavby Středoevropského fóra Olomouc (SEFO). Stavba, která má zaplnit proluku u náměstí Republiky, už má stavební povolení. To nabylo právní moci.

  • Těžba štěrkopísku u Věrovan a Citova se komplikuje. Obce i kraj mají výhrady
    Společnost

    Těžba štěrkopísku u Věrovan a Citova se komplikuje. Obce i kraj mají výhrady

    Společnost České štěrkopísky neuspěla u krajských radních se snahou prosadit prostřednictvím změny krajských zásad územního rozvoje plánovanou těžbu štěrkopísku na ložisku mezi Věrovany na Olomoucku a Citovem na Přerovsku. Krajská rada doporučila zastupitelům, aby navrhovanou změnu zásad územního rozvoje nepořizovali. Materiál projedná krajské zastupitelstvo 22. června. ČTK dnes informaci získala z pokladů pro zastupitele.

  • Akce na víkend: Olomoucký půlmaraton, víkend na Sovinci a Opékání na Tabuláku
    Společnost

    Akce na víkend: Olomoucký půlmaraton, víkend na Sovinci a Opékání na Tabuláku

    Krásný den, máme tu čtvrtek a s ním pravidelnou rubriku Olomouckého Reportu s názvem Akce na víkend. Tentokrát vás toho čeká opravdu hodně. Vyrazit můžete do zoologické zahrady, Parkánových zahrad nebo na Tabulový vrch. Zúčastnit se můžete i Noci hasičů.

Seriály