Výluka tramvají skončí dříve. Přes Tržnici pojedou už v polovině července
Dobrou zprávu přinesl cestujícím Dopravní podnik města Olomouce (DPMO). Pro cestující se zkrátí výluka tramvají přes Tržnici, která zde trvá od 8. května. Původně měla skončit až 8. srpna, DPMO nyní hlasí konec už v pátek 17. července.
"Z důvodu dřívějšího ukončení prací bude tramvajová doprava v úseku Okresní soud – Tržnice vyloučena pouze do pátku 17. 7. 2026," sdělila tisková mluvčí DPMO Anna Sýkorová.
V úseku mezi křižovatkami s ulicemi Aksamitova a Lafayettova probíhá oprava havarijního stavu kanalizačního sběrače. Kvůli tomu nejezdí od 8. května v dotčeném úseku tramvaje, které nahradily náhradní autobusová doprava s označením X jezdící v úseku Náměstí Hrdinů - Hlavní nádraží a zpět.
Výlukové autobusy budou od soboty 27.6. provozovány podle upraveného jízdního řádu. Interval linky X se změní, nově bude od 5. do 19. hodiny jezdit autobus jednou za 10 minut.
Tramvajové linky číslo 1 a 7 po dobu výluky nahrazuje zvláštní linka U z Nové Ulice na náměstí Národních hrdinů a do Neředína. Linka 3 nejede.