VIDEO: Olomoučtí policisté a celníci si v pátek došlápli na uživatele drog. Zjistili více než třicet přestupků

Několik desítek policistů, celníků a kynologů se psy se v průběhu pátečního odpoledne a v noci na sobotu účastnili bezpečnostního opatření na území města Olomouce. Hlavním cílem policejního opatření bylo zaměření se na protiprávní jednání související se zneužíváním omamných a psychotropních látek a jedů, jejich nelegální výrobou a obchodování s nimi. Během páteční akce se podařilo zjistit několik případů protiprávního jednání a dalších třicet přestupků.

Policisté spolu s celníky orientovali svoji pozornost na místa, ve kterých se zdržuje větší množství osob. Jednalo se především o bezprostřední okolí dětských hřišť, relaxačních prostor jako jsou parky, okolí obytných zón a obchodní centra. Zaměřili se také na dodržování zákazu prodeje nebo podávání alkoholu a tabákových výrobků osobám mladším 18 let. Akce probíhala zejména v Olomouci, posléze i v Přerově.

Policisté nacházeli marihuanu a kokain

Krátce po zahájení akce kontrolovali policisté v centru Olomouce šestadvacetiletého muže, u kterého zajistili zhruba 12 gramů sušené rostlinné hmoty s obsahem THC. „O dvě hodiny později neunikl na Hlavním nádraží Olomouc policejní kontrole jednačtyřicetiletý muž, který u sebe v batohu přechovával 20 gramů sušené rostlinné hmoty s obsahem THC a také téměř jeden gram kokainu,“ říká policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Prostory kolem olomouckého hlavního nádraží nezůstaly bez povšimnutí ani ve večerních hodinách. „O půl osmé zde policisté zajistili u devětatřicetiletého muže téměř 18 gramů sušené rostlinné hmoty s obsahem THC. Ve všech třech případech zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, na který trestní zákoník ukládá trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci,“ dodává Vaňharová.

Mimo výše zmíněné protiprávní činy policisté v průběhu akce zjistili ještě dalších třicet přestupků na úseku toxikomanie, které většinou vyřešili na místě v příkazním řízení uložením blokových pokut. V několika případech policisté přestupkové jednání oznámili příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zastupitelstvo Olomouce dnes po dlouhé diskusi schválilo soubor změn územního plánu, které se týkají i ploch v sousedství ulic Kašparova a Wellnerova, kde developerská skupina Redstone plánuje výstavbu viladomů s desítkami bytů. Více.
  • PROSTĚJOVSKO
    Bývalé koupaliště v Náměšti na Hané už roky neslouží svému původnímu účelu. Místo ale nezůstalo prázdné. Skupina nadšenců z Rufus Crew ho postupně proměnila v prostor pro jízdu na BMX. Letos se sice tradiční závody konat nebudou, komunita se ale chce zaměřit na opravy a bezpečnější provoz areálu. Více.
  • OLOMOUC
    Ve velké běžecké mraveniště se promění tuto sobotu Olomouc. Do centra zamíří asi 12 tisíc běžců v rámci Mattoni Running festivalu. Hlavní půlmaraton, štafety i doprovodné závody hlásí vyprodanou kapacitu. Na řidiče čekají uzavírky. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

  • Od papíru chytla i technika. Noční požár v Horce zaměstnal 7 jednotek hasičů
    Krimi

    Od papíru chytla i technika. Noční požár v Horce zaměstnal 7 jednotek hasičů

    Hasiči zasahovali v noci u požáru na Olomoucku. V průmyslovém areálu Delta Army v obci Horka nad Moravou hořel objekt s papírovým odpadem, pak se požár rozšiřoval a zasáhl i techniku.

  • Patnáctiletou zabil, dalších sedm lidí zranil. Nehodu u Křelova zavinil mladý řidič
    Krimi

    Patnáctiletou zabil, dalších sedm lidí zranil. Nehodu u Křelova zavinil mladý řidič

    Olomoučtí kriminalisté obvinili dvaadvacetiletého muže za tragickou nehodu, která se stala loni v listopadu u Křelova-Břuchotína na Olomoucku. Zemřela při ní patnáctiletá dívka, dalších sedm lidí se zranilo. Obviněný řidič auta, ve kterém cestovala, vjel do protisměru, kde se srazil s jiným vozem. Obviněn je z usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za které mu hrozí dva roky až osm let vězení. ČTK to sdělil mluvčí olomoucké policie Jaroslav Herzán.

  • V pískovně v Nákle se utopil třicetiletý muž, tělo nalezli policejní potápěči
    Krimi

    V pískovně v Nákle se utopil třicetiletý muž, tělo nalezli policejní potápěči

    Třicetiletý muž utonul v pískovně v Nákle na Olomoucku. Neštěstí se stalo v neděli, po muži, který zmizel pod hladinou, pátrali policejní potápěči několik hodin. Jeho tělo objevili až v neděli večer, informovala dnes olomoucká policejní mluvčí Petra Vaňharová. Okolnosti tragické události policisté stále vyšetřují. V Olomouckém kraji jde během letošní sezony o druhý tragický případ.

Seriály