• V Olomouckém kraji potřetí přibylo přes 900 nákaz, kontroly hygieny dnes pokračují
    Společnost

    V Olomouckém kraji potřetí přibylo přes 900 nákaz, kontroly hygieny dnes pokračují

    V Olomouckém kraji přibylo již potřetí v tomto týdnu ve statistikách přes 900 případů nákaz covidem-19. V pátek jich hygienici zaznamenali 954, což je nejvíce od 6. ledna. V úterý jich bylo 905 a ve středu 939. Hygienici dnes budou za asistence policie znovu kontrolovat dodržování protiepidemických opatření. Čtvrteční kontroly výraznější porušení protikoronavirových opatření nezaznamenaly, zjistila ČTK.

  • Od listopadu budou restaurace povinné kontrolovat bezinfekčnost hostů
    Společnost

    Od listopadu budou restaurace povinné kontrolovat bezinfekčnost hostů

    Stejně jako před rokem sledujeme nárůst pozitivních případů covidu-19. Letošní scénář zatím není tak drastický jako minulý rok. Ministerstvo zdravotnictví však vyzývá k opatrnosti a schválilo nová opatření. Ta se týkají právě kontrol bezinfekčnosti a taky respirátorů.

Seriály