Zápas se Spartou pohlídá policie. Ultras chystají průvod

Zápasy Sigmy jsou v posledních týdnech vyhrocené, po plakátech s výzvou k odstoupení představitelů klubu a prasečích hlavách před stadionem čeká Sigmu další zápas v neděli. Zatímco ultras chystají průvod z Horního náměstí, připravuje se i policie. Utkání bude hlídat, jak v pátek oznámila policejní mluvčí.

Utkání bylo vyhodnoceno jako velmi rizikové, a proto bude mít bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku krajský charakter. Do opatření jsou zařazeni policisté pořádkové služby, včetně pořádkové jednotky, dále policisté služby kriminální a dopravní policie a rovněž policisté z antikonfliktního týmu,“ vyjmenovala policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že společně se státní policií bude na místě i Městská policie Olomouc.

Policisté předpokládají plný stadion fanoušků, tedy na 12 tisíc osob, důvodem je i silný protihráč, kterým je pražská Sparta. Policisté budou monitorovat příjezd do Olomouce a pohyb po městě, a to před zahájením i po skončení zápasu. Jsme v úzkém kontaktu s oběma fotbalovými kluby a pořadatelskou službou na stadionu,“ uvedla mluvčí.

Policisté budou zajišťovat veřejný pořádek ve městě, bezpečnost občanů a plynulý a bezpečný provoz na silnicích i na příjezdových komunikacích směrem od Prahy do Olomouce.

Apelujeme jak na fanoušky, tak širokou veřejnost, aby všichni důsledně dbali pokynů policistů. V případě jakéhokoliv protiprávního jednání budou policisté připraveni zakročit a nežádoucímu jednání zamezit,“ uzavřela Zajícová.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály