Do každého zápasu jdeme s jasným cílem, říká odchovanec Sigmy David Němeček

Obránce David Němeček (1994) je olomoucký rodák a odchovanec Sigmy. Profesionální soutěž si ale doma nikdy nezahrál. Jedenáct sezon už působí v MFK Vyškov. Nejprve to bylo v MSFL, pak ve druhé lize. A v té patří Němeček k oporám Vyškova, týmu, který v posledních sezonách hrál baráž o první ligu. Do té míří i v tomto soutěžním ročníku. Přinášíme rozhovor s Davidem Němečkem.

Po výhře 4:0 v Olomouci nad Sigmou B k ní nemá daleko. Byť již nyní je jasné, že druhá liga ve Vyškově pokračovat nebude, klub nemá stadion, který by odpovídal platným regulím. „Je to náročné být v takové situaci, v jaké jsme. Ale do každého zápasu jdeme s jasným cílem, chceme uspět, naše ambice se prostě nemění,“ říká Němeček, který na Andrově stadion vedl tým Vyškova jako kapitán.

Vyškovu se poměrně dlouho nedařilo dávat v zápasech branky, ale proti béčku Sigmy to bylo jinak. Góly jste dali čtyři a přesvědčivě vyhráli. Co bylo jinak?
Měli jsme teď období, kdy nám tam prakticky moc toho nespadlo. Trošku jsme na tento zápas změnili taktiku. Myslím si, že bylo tam několik situací, které jsme ještě navíc neproměnili. Ale spoustu ano, a byly to fakt hezké góly.

Béčko Sigmy hraje o záchranu, možná už jen o naději, kterou pomalu ztrácí. Bylo to znát, byl to nějak odevzdaný soupeř?
To ne, to až potom úplně na konec zápasu. Ale do utkání jsme my i soupeř vstupovali jako do každého jiného. Ono je jedno, jestli je někdo poslední nebo ne, podle mě hraje každý vždycky naplno. S tím do utkání také jde. A pak je to o tom, jak se s tím vyrovnáme. My jsme do zápasu vstoupili skvěle a povedlo se nám ho zvládnout.

Zmínil jste změnu taktiky. Co tedy přesně bylo jinak ve srovnání se zápasy, které jste předtím nezvládli, nedávali jste branky?
Samozřejmě to bylo hlavně založené na tom, abychom byli poctiví do defenzívy. Směrem dopředu jsme chtěli utíkat do brejků, nebo se prosadit postupnou fází. Změnili jsme taktiku a podařilo se nám dát více branek. Což je pak lepší i pro nás obránce. Když se nám nedaří dát branky, tak je to náročné, víte, že vzadu prostě nesmíte dostat gól, musíte se na to stoprocentně koncentrovat.

A čekali jste, že béčko Sigmy takhle přejedete?
Samozřejmě jsme doufali, že vyhrajeme, jeli jsme do Olomouce s tím, že chceme vyhrát. Ale také jsme od Sigmy čekali bojový výkon, pořád je to tým jako každý jiný a v té soutěži nejsou slabí soupeři. Čekali jsme, že na nás vylezou, ale tou změnou taktiky jsme je skoro do ničeho nepustili. I když něco tam měli, za stavu dva nula nás podržel brankář. Tam se to mohlo vyvíjet úplně jinak, ale myslím, že tím jsme to zlomili na naši stranu.

Vyškov po sezóně bude ve druhé lize končit. Jak náročné je hrát dál a nepřipouštět si tu situaci, když vlastě pořádně nevíte, co s vámi bude dál.
Je to náročné být v takové situaci, v jaké jsme. Ale do každého zápasu jdeme s jasným cílem, chceme uspět, naše ambice se prostě nemění. Zůstává to pořád stejné a snažíme se nepřipouštět si to. A také v podstatě hrajeme každý sám za sebe, abychom se případně dostali do nějakého lepšího klubu. Jedeme prostě pořád na sto procent, celou sezónu.

Vy jste ve Vyškově spoustu let. Zažil jste tam toho hodně, úspěchy, neúspěchy, postup, baráže o první ligu. Velmi pravděpodobně tam druhá liga skončí. Jak na to angažmá budete vzpomínat?
Samozřejmě v tom nejlepším a hezky. Ať už půjdu kamkoliv, ať budu hrát kdekoliv. Teď k tomu asi nemám víc co říct. Budu na to vzpomínat v dobrém. Jak se říká, něco pěkného vždycky skončí.

A vy osobně už víte, co bude v nové sezóně? Kde budete pokračovat v kariéře?
To si asi nechám pro sebe.

Související

  • Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným
    Sport

    Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným

    Rodinní příslušníci i široká fotbalová veřejnost se dnes v obřadní síni olomouckého krematoria rozloučila s legendárním trenérem Petrem Uličným, který minulý pátek zemřel ve věku 76 let. Mezi smutečními hosty byli vedle celé řady fotbalových osobností, hráčů, funkcionářů všech generací i dva někdejší tuzemští reprezentační trenéři Milan Máčala a Karel Brückner.

  • Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů
    Sport

    Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů

    Prvoligový tým SK Sigma Olomouc povede i do příští sezony Pavel Hapal. Realizační tým projde obměnou, především na pozici asistentů. Jeho nejbližšími spolupracovníky budou Jaime Monroy, Radoslaw Bella a Filip Rydval. Sigma to oznámila na svém webu.

  • Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště
    Sport

    Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště

    Fotbalisté SK Sigma Olomouc už začali s přípravou na novou sezónu Chance Ligy. Pod vedením trenéra Pavla Hapala si nejprve dali testování, to bylo o víkendu. A od pondělí 22. června už jsou i na hřišti.

  • Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci
    Sport

    Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci

    Fotbalová Chance Liga už má rozlosovaný ročník 2026/2027. Tým SK Sigma Olomouc do něj vstoupí zápasem v Jablonci, nejvyšší soutěž bude začínat poslední červencový víkend. Poprvé doma budou hrát Hanáci ve 2. kole proti Mladé Boleslavi.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály