ANKETA: Protesty proti Sigmě jsou na místě, ale prasečí hlavy už jsou moc, myslí si Olomoučané

V poslední době stále přibývá protestů proti vedení fotbalové Sigmy. Fanoušci nejsou spokojeni s dlouhodobým fungováním klubu ani aktuální formou. Olomouc je totiž v jarní tabulce na 13. místě. Vše začalo výlepem plakátů na Andrově stadionu a pokračovalo vyvěšováním nápisů po městě či hromadným odchodem ze stadionu. Před posledním zápasem pak nabraly protesty místních ultras vyšších obrátek, když před stadion položili prasečí hlavy. V Reportu jsme zjišťovali, jak olomoučtí obyvatelé protesty vnímají a co považují za aktuálně největší problém klubu.

Petr, 27 let, policista

Je špatně, že se nechtějí vracet bývalí hráči, kvalita týmu jde taky rapidně dolů a i se mi zdá, že zázemí je horší a horší. Problém jsou finance a vedení. S protesty souhlasím, ale prasečí hlavy jsou už moc, přišlo mně to jako někde na divokém západě, kde si vyřizují účty.

Kateřina, 19 let, studentka

Jedním z největších problémů klubu podle mě je, že nejlepší hráči odcházejí, ale noví podobně dobří nepřicházejí, takže logicky kvalita týmu klesá a klub pak nemá ani takový obrat. I tak ale s posledními protesty určitě nesouhlasím. Je to sice ligový fotbal, ale dá se vyjádřit i jiným způsobem. Šla jsme okolo chvíli potom, co se to stalo a všimla jsem si, že před stadionem jsou prasečí hlavy a je i potřísněná fasáda a přijde mi to jako ubohost. Navíc je to i ničení veřejného majetku, takže by se lidi mohli občas zamyslet se nad tím, co dělají.

Alois, 74 let, prodavač zeleniny

Myslím, že by to chtělo zkusit vyměnit vedení, protože za trenéry i hráče zodpovídá vedení, ale protesty neschvaluji a ta prasata už vůbec ne. To přeci nemůže normální člověk udělat.

Vlastimil, 33 let, technik

Viděl jsem na internetu ty prasečí hlavy a vypadalo to hodně strašidelně. To je už asi přes čáru, ale jinak s tím souhlasím. Fanoušci by taky měli co říct k fungovaní klubu.

Marie, 75 let, důchodkyně

Dnes žijeme v „byznys době“. V tom sportu to vidíme na denním pořádku. Na internetu čtete jenom miliony a miliardy. Ty lidi zajímá jenom, jak se rozdělit, jak si to předat, takže s protesty určitě souhlasím.

Ladislav, 63 let, topič

Nejsem typ fanouška, co by potřeboval protestovat. Soustředím se vyloženě na hru, ale když už teda ta stojí za nic, tak na těch protestech něco bude.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

  • Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným
    Sport

    Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným

    Rodinní příslušníci i široká fotbalová veřejnost se dnes v obřadní síni olomouckého krematoria rozloučila s legendárním trenérem Petrem Uličným, který minulý pátek zemřel ve věku 76 let. Mezi smutečními hosty byli vedle celé řady fotbalových osobností, hráčů, funkcionářů všech generací i dva někdejší tuzemští reprezentační trenéři Milan Máčala a Karel Brückner.

  • Dva národy, čtyři dny, stovky jezdců. Jeseník zve na mistrovství v silniční cyklistice
    Sport
    Společnost

    Dva národy, čtyři dny, stovky jezdců. Jeseník zve na mistrovství v silniční cyklistice

    Na Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice zve Jeseník. Nejdůležitější závod sezony organizátoři plánují už od čtvrtku 25. června, probíhat bude až do neděle 28. června. Oslaví cyklistiku, vášeň i odhodlání, které jezdce spojuje napříč generacemi.

  • Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů
    Sport

    Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů

    Prvoligový tým SK Sigma Olomouc povede i do příští sezony Pavel Hapal. Realizační tým projde obměnou, především na pozici asistentů. Jeho nejbližšími spolupracovníky budou Jaime Monroy, Radoslaw Bella a Filip Rydval. Sigma to oznámila na svém webu.

Seriály