ANKETA: Protesty proti Sigmě jsou na místě, ale prasečí hlavy už jsou moc, myslí si Olomoučané

V poslední době stále přibývá protestů proti vedení fotbalové Sigmy. Fanoušci nejsou spokojeni s dlouhodobým fungováním klubu ani aktuální formou. Olomouc je totiž v jarní tabulce na 13. místě. Vše začalo výlepem plakátů na Andrově stadionu a pokračovalo vyvěšováním nápisů po městě či hromadným odchodem ze stadionu. Před posledním zápasem pak nabraly protesty místních ultras vyšších obrátek, když před stadion položili prasečí hlavy. V Reportu jsme zjišťovali, jak olomoučtí obyvatelé protesty vnímají a co považují za aktuálně největší problém klubu.

Petr, 27 let, policista

Je špatně, že se nechtějí vracet bývalí hráči, kvalita týmu jde taky rapidně dolů a i se mi zdá, že zázemí je horší a horší. Problém jsou finance a vedení. S protesty souhlasím, ale prasečí hlavy jsou už moc, přišlo mně to jako někde na divokém západě, kde si vyřizují účty.

Kateřina, 19 let, studentka

Jedním z největších problémů klubu podle mě je, že nejlepší hráči odcházejí, ale noví podobně dobří nepřicházejí, takže logicky kvalita týmu klesá a klub pak nemá ani takový obrat. I tak ale s posledními protesty určitě nesouhlasím. Je to sice ligový fotbal, ale dá se vyjádřit i jiným způsobem. Šla jsme okolo chvíli potom, co se to stalo a všimla jsem si, že před stadionem jsou prasečí hlavy a je i potřísněná fasáda a přijde mi to jako ubohost. Navíc je to i ničení veřejného majetku, takže by se lidi mohli občas zamyslet se nad tím, co dělají.

Alois, 74 let, prodavač zeleniny

Myslím, že by to chtělo zkusit vyměnit vedení, protože za trenéry i hráče zodpovídá vedení, ale protesty neschvaluji a ta prasata už vůbec ne. To přeci nemůže normální člověk udělat.

Vlastimil, 33 let, technik

Viděl jsem na internetu ty prasečí hlavy a vypadalo to hodně strašidelně. To je už asi přes čáru, ale jinak s tím souhlasím. Fanoušci by taky měli co říct k fungovaní klubu.

Marie, 75 let, důchodkyně

Dnes žijeme v „byznys době“. V tom sportu to vidíme na denním pořádku. Na internetu čtete jenom miliony a miliardy. Ty lidi zajímá jenom, jak se rozdělit, jak si to předat, takže s protesty určitě souhlasím.

Ladislav, 63 let, topič

Nejsem typ fanouška, co by potřeboval protestovat. Soustředím se vyloženě na hru, ale když už teda ta stojí za nic, tak na těch protestech něco bude.

Související

  • Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným
    Sport

    Nezapomeneme, Johne! V Olomouci se rodina a fotbalová veřejnost rozloučila se zesnulým Petrem Uličným

    Rodinní příslušníci i široká fotbalová veřejnost se dnes v obřadní síni olomouckého krematoria rozloučila s legendárním trenérem Petrem Uličným, který minulý pátek zemřel ve věku 76 let. Mezi smutečními hosty byli vedle celé řady fotbalových osobností, hráčů, funkcionářů všech generací i dva někdejší tuzemští reprezentační trenéři Milan Máčala a Karel Brückner.

  • Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů
    Sport

    Sigmu povede Pavel Hapal s trojicí asistentů

    Prvoligový tým SK Sigma Olomouc povede i do příští sezony Pavel Hapal. Realizační tým projde obměnou, především na pozici asistentů. Jeho nejbližšími spolupracovníky budou Jaime Monroy, Radoslaw Bella a Filip Rydval. Sigma to oznámila na svém webu.

  • Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště
    Sport

    Sigma začala přípravu, nejprve testy, potom hřiště

    Fotbalisté SK Sigma Olomouc už začali s přípravou na novou sezónu Chance Ligy. Pod vedením trenéra Pavla Hapala si nejprve dali testování, to bylo o víkendu. A od pondělí 22. června už jsou i na hřišti.

  • Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci
    Sport

    Chance Liga 2026/27 rozlosována, Sigma začíná v Jablonci

    Fotbalová Chance Liga už má rozlosovaný ročník 2026/2027. Tým SK Sigma Olomouc do něj vstoupí zápasem v Jablonci, nejvyšší soutěž bude začínat poslední červencový víkend. Poprvé doma budou hrát Hanáci ve 2. kole proti Mladé Boleslavi.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály