VIDEO: Spor mužů skončil střelbou

V Olomouci se během velikonočního víkendu střílelo. V sobotu večer muž vystřelil plynovou pistolí na druhého muže a lehce ho zranil. Policisté útočníka zadrželi. Teď k případu střelby zveřejnila policie další informace.

„Vyjížděli jsme k hádce dvou mužů v Olomouci. Jeden z nich vystřelil plynovou pistolí na druhého. Útočníka jsme na místě zadrželi. Oba jsou čeští občané a nikomu dalšímu nehrozí žádné nebezpečí,“ uvedli na sociální síti policisté.

Situaci po Velikonocích přiblížila mluvčí policie Ivana Skoupilová: "S ohledem na charakter oznámení, byla na místo události vyslána víc jak desítka policejních hlídek. Jako první byla na místě hlídka velitelů policie z pohotovostního a eskortního oddělení, která zakročovala proti pachateli."

Díky svědkům události policisté zjistili, že 40letý muž z blízkosti několikrát vystřelil na hlavu poškozeného.

"Podezřelého ihned zadrželi a zajistili střelnou zbraň. Při poskytování první pomoci poškozenému zjistili, že nemá žádné viditelné střelné poranění. Muže následně předali zdravotnické záchranné službě," dodala mluvčí.

Při zákroku velitel policie navedl další hlídky, aby vytvořily bezpečný perimetr, ztotožnily a vytěžily svědky události. "Při manipulaci se střelnou zbraní se ukázalo, že se jedná o plynovou pistoli. Zadržený muž byl silně pod vlivem alkoholu a skončil na záchytce. Další den po vystřízlivění se ze svého jednání zpovídal kriminalistům, kteří případ prověřují pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a přečinu výtržnictví, za které pachateli hrozí trest odnětí svobody na tři léta až deset let," uvedla Skoupilová.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály