Úterky patří kvízu. Oblíbená zábava si získala srdce Olomoučanů

Hospodská zábava v podobě kvízového večera má v Olomouci letité kořeny. V Pivnici Doga se každé úterý schází několik týmů, aby rozproudily své mozkové závity a zároveň si užily příjemný večer s přáteli. Čeká na ně pět kol nabitých nejrůznějšími tématy se záludnými otázkami. „Tak jsme tu všichni? Můžeme začít!“ ozve se ze stran moderátorů. Hospoda utichne a týmy napjatě očekávají první otázku, už je to tady.

První kolo jako vždy začíná aktuálním děním. Osm týmů, které se dnes v hospodě sešly, zvedá hlavy od stolu směrem k obrazovce a vzápětí začíná vášnivá diskuse o tom, zda Grammy za nejlepší píseň roku získala Billie Eilish nebo Miley Cyrus. I já se snažím do hry přispět svými znalostmi, protože tu dnes nejsem jen jako redaktorka, ale také jako posila týmu Otíci.

Na kvízy, které pořádá společnost Párty Kvíz, chodíme s mojí sedmičlennou partou už rok a půl. Je to skvělá příležitost pro to sejít se s přáteli a zároveň si užít zábavný večer. V tom mi dává za pravdu i můj kvízový kolega a kamarád Lukáš Mihal. „Soutěžíme hlavně pro zábavu, ale nebudu lhát, když se dobře umístíme, je to dobrý pocit,“ podotýká Lukáš.

Pomalu se blížíme ke konci prvního kola, které pro nás končí slibně, dostáváme se do vedení a čerpáme síly na hudební ukázky, které už jsou na kvízech stálicí. Co si pro nás asi moderátoři připravili tentokrát?  

„Nikdy nevíš, jaké téma tě čeká, je to vzrušující“   

V pěti kolech, které v sobě skrývá deset témat se může objevit skutečně cokoli. „Náš tým preferuje témata z oblasti kultury a literatury, jde nám i zeměpis, zato sport je náš kámen úrazu,“ přiznává Vendula Rojčíková z týmu Skláři s vázičkou. „Já konkrétně mám ráda hudbu, takže v hudebních ukázkách mě málokdy co překvapí,“ dodává.

„Nikdy nevíš, jaká témata a otázky na tebe čekají, to je na tom vzrušující,“ zmiňuje můj spoluhráč Lukáš a já nemůžu než jen souhlasit.

Ani se nenaděju a už se pomalu a jistě blížíme do finále. V posledním kole na nás čeká téma Boybandy, které si hráči ze všech koutů republiky měli možnost odhlasovat na sociální síti. V rámci jedné z otázek začne z reproduktorů hrát písnička od Backstreet Boys, jejíž text máme doplnit. Namísto doplňování si ale začne celá hospoda skladbu zpívat, když si týmy uvědomí, co se stalo, propadnou smíchu. Přesně tohle jsou ty kouzelné chvíle, kvůli kterým sem hráči chodí.

Po závěrečném vyhlášení je dnešní kvízové klání u konce. S neuvěřitelnými 41,5 body vyhrává tým Koališka, který kvíz začal navštěvovat na doporučení jiného týmu, soutěží přitom pouhý měsíc. „Jde nám především o zábavu a o to užít si pohodový večer. Co se týče tematických okruhů, nedělá nám problém aktuální dění nebo geografie a sport, síly v týmu máme ale rozložené, každý je dobrý na něco jiného,“ vysvětluje Dominik Palásek, jeden ze členů vítězného týmu.

„Jsme ojedinělá moderátorská dvojice, je to rarita“

Skvělou atmosféru úterních večerů doplňuje sympatická dvojice moderátorů Andrea Mašíčková a Lukáš Jakubíček, kteří kvíz v Pivnici Doga moderují rok a půl. „Když nás s nabídkou moderování oslovila jedna z moderátorek Párty Kvízu, nevěděli jsme do čeho jdeme, teď zpětně jsme ale za oslovení oba moc rádi,“ vzpomíná Lukáš na začátky jejich moderátorského dua.

„Jsme ojedinělá moderátorská dvojice, na ostatních kvízovištích v republice moderují primárně jednotlivci, je to rarita,“ dodává Andrea. Oba se přitom shodují na tom, že moderování ve dvojici jim vyhovuje a navzájem se skvěle doplňují.

Na kvízech se jim nejvíce líbí přátelská atmosféra, která během večera panuje. „Je to skvělý druh zábavy, člověk si zasoutěží a popije s přáteli, ráda vidím známé, ale i nové tváře, které se s námi rozhodnou strávit úterní večer,“ podotýká Andrea.

Kvízová komunita navíc přispívá i pro dobrou věc. Vždy jednou ročně se koná charitativní kvíz, který pomáhá lidem v nouzi, minulý rok šel výdělek na pomoc handicapované Elišce. Ze všech kvízových stanovišť po celé republice se vybralo přes 36 tisíc korun.

Související

  • V Olomouckém kraji v sobotu padaly teplotní rekordy, bylo výrazně přes 30 stupňů
    Společnost

    V Olomouckém kraji v sobotu padaly teplotní rekordy, bylo výrazně přes 30 stupňů

    Na osmi z 11 stanic Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v Olomouckém kraji s dlouhodobou historií měření padly teplotní rekordy pro 20. června. Na některých místech se teplota dostala i nad 33 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu v regionu zaznamenala stanice v Prostějově s hodnotou 33,8 stupně Celsia. Dosavadní devět let staré maximum pro 20. červnový den tam bylo o stupeň nižší. ČTK to řekl dnes řekl Tomáš Ostrožlík z ostravského pracoviště ČHMÚ.

  • Na Kralický Sněžník jinudy. Do listopadu bude uzavřena jedna z lesních cest
    Společnost

    Na Kralický Sněžník jinudy. Do listopadu bude uzavřena jedna z lesních cest

    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne.

  • Highlighty týdne: Další várka olomouckých uzavírek, čistější Poděbrady
    Společnost

    Highlighty týdne: Další várka olomouckých uzavírek, čistější Poděbrady

    Je tu neděle a my pro vás máme pravidelnou rubriku Highlighty týdne. Představíme témata, která patřila mezi největší a nejčtenější za uplynulý týden.  

  • Opravy zaberou dva dny. U centra Olomouce praskl páteřní vodovod
    Společnost

    Opravy zaberou dva dny. U centra Olomouce praskl páteřní vodovod

    V Olomouci prasklo v noci na dnešek hlavní vodovodní potrubí u budovy magistrátu v Hynaisově ulici nedaleko centra města. Možnou příčinou jsou vysoké teploty. Následovaly další dvě havárie vodovodu v okolí, kvůli nimž v několika ulicích neteče pitná voda. 

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Zvyšuje se bezpečnost pro chodce v Droždíně. V ulici U Cihelny vzniká nový přechod, chodníky a osvětlení. Hotovo má být v půlce července. Dopravní provoz je tu během stavby řízený kyvadlově semafory.
  • UNIČOV
    Jako nové bude autobus nádraží v Uničově. Dnes začíná jeho proměna za víc než 20 milionů korun. Rekonstrukce má být hotová v září a přinese moderní čekárnu, zastřešená nástupiště a chytrý informační systém.
  • OLOMOUC
    Své aktuální trenéry o víkendu představila fotbalová Sigma Olomouc. A-tým povede do nové sezóny dál Pavel Hapal, který je na postu kouče už od dubna. Novým trenérem Béčka se stal Tomáš Palinek se zkušeností ze Slovenska a Brna. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály