Policie chystá bezpečnostní opatření na zápas Sigmy se Slavií

Za zvýšených bezpečnostních opatření se v sobotu odehraje fotbalový zápas mezi Sigmou a Slavií, jejíž fanoušci by v případě slávistického vítězství v Olomouci slavili mistrovský titul. Policisté označili utkání, které se odehraje od 19.00 na Andrově stadionu, za rizikové, informoval ČTK krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Pořadatelé očekávají příjezd tisíce fanoušků Slavie, policie bude jejich pohyb ve městě monitorovat po celé trase již od jejich příjezdu.

„Do bezpečnostního opatření jsou zařazeni policisté pořádkové služby, včetně pořádkových jednotek, dále policisté kriminální a dopravní služby, policejní psovodi a policisté z antikonfliktního týmu. Na opatření se v součinnosti s policií podílejí také strážníci Městské policie Olomouc. Jsme v úzkém kontaktu s fotbalovými kluby a pořadatelskou službou na stadionu,“ uvedl policejní mluvčí.

Policisté budou podle něj monitorovat příjezd slávistických fanoušků do Olomouce i pohyb po městě, a to jak před zahájením, tak i po skončení utkání. „Jedná se zejména o preventivní opatření, jehož cílem je zajištění veřejného pořádku ve městě, bezpečnost občanů a také plynulý a bezpečný provoz na silnicích. Vyzýváme všechny, aby se řídili pokyny policistů,“ doplnil mluvčí.

Svěřenci olomouckého trenéra Tomáše Janotky půjdou do zápasu proti sešívaným několik dnů po semifinálovém klání v Ostravě, kde po výhře 3:2 slavili postup. Nyní bude klub SK Sigma čelit vedoucímu celku Chance Ligy. V případě vítězství na Andrově stadionu mohou fanoušci Slavie oslavit mistrovský titul. „Určitě nechceme, aby na našem stadionu cizí tým slavil titul. Jsme tu od toho, abychom to Slavii znepříjemnili, aby si titul oslavila až příští kolo na domácí půdě,“ vzkázal k tomu na stránkách klubu SK Sigma trenér Janotka. Pokud suverénně vedoucí Slavia v sobotu zvítězí v Olomouci, získá titul po čtyřech letech.

Hostům olomoucký klub vyhradil celou severní tribunu. Podle informací ze stránek klubu je již stadion prakticky vyprodaný. Fanoušci Slavie přijedou do Olomouce kolem 16.30 speciálním vlakem, od nádraží následně vyjde pochod na stadion.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály