O samosběr v Těšeticích je enormní zájem. Lidé zablokovali příjezdové cesty

Samosběr zeleniny v těšetické části Vojnice u Olomouce přilákal davy. A to takové, že stovky aut návštěvníků stihlo ve středu dopoledne zablokovat příjezdovou cestu.

Situaci na místě řešila policie. "V souvislosti s konáním samosběru zeleniny je aktuálně dopravní situace u obce Těšetice značně komplikovaná. Podle odhadu z místa je v okolí samosběru obousměrně zaparkováno několik set automobilů. Policisté jsou na místě a celou situaci řeší. Silnice mezi Ústínem a Vojnicemi je vzhledem k okolnostem uzavřena," informovala policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Vaňharová informace o průjezdu místem ve středu před půl dvanáctou dopolední upřesnila: "Silnice mezi Ústínem a Vojnicemi je v obou směrech opět průjezdná."

Na současnou situaci zareagovali také majitelé. "S ohledem na kolabující situaci v místě samosběru pro dnešní den 23. 8. samosběr ukončujeme s okamžitou platností," uvedli Jana a Ladislav Kašparovi na svém webu. Kašparovi informovali, že návštěvníci zablokovali o prvním dni samosběru veškeré příjezdové cesty.

Majitelé zareagovali na problematickou situaci ze středy přípravou změn. "S ohledem na zavádění technicko-organizačních změn samosběru vás informujeme, že ve čtvrtek dne 24. 8. 2023 bude samosběr uzavřen," informovali Kašparovi na svém webu s tím, že o znovuotevření budou návštěvníky informovat.

Samosběr zeleniny v Těšeticích - Vojnicích začal právě ve středu, mezi obyvateli Olomoucka se jedná o jedno z nejoblíbenějších míst. Kašparovi pro letošní rok nabízejí mrkev, patizony, červenou řepu, nebo i rajčata, zelí a dýně.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály