Jubilejní ročník Noci divadel spojuje téma hrdinů. Jaký program divadla chystají?

Olomouc čeká jubilejní 10. ročník Noci divadel. Už v sobotu 19. listopadu se tři olomoucká divadla zapojí do programu, který letos spojuje téma „hrdinové.“ Pro návštěvníky, kteří stihnou obejít všechny tři scény, připravili organizátoři soutěž.

„Po několika letech jsme se v rámci Noci divadel rozhodli znovu propojit olomoucké divadelní scény a Klub mladého diváka ARTER a vytvořit pro veřejnost něco společného. Proto diváci, kteří navštíví Divadlo na cucky, Moravské divadlo i Divadlo Tramtarie kdykoliv mezi 16 a 19 hodinou a v jakémkoliv pořadí, mohou v každém divadle získat razítko na soutěžní kartičku a zařadit se tak do slosování o divadelní ceny. V každém divadle je připraven různorodý program, jehož součástí jsou i zástupci klubu ARTER,“ uvedla herečka Moravského divadla a vedoucí Ateliéru MDO Jana Posníková.

Divadlo Tramtarie si pro návštěvníky připravilo interaktivní stezku divadlem. Láká tak zájemce na prohlídku míst, kam běžně diváci přístup nemají. Program je vhodný pro celou rodinu, zabaví se totiž děti i dospělí. „Věřím, že si návštěvníci s námi Noc divadel užijí naplno. Chystáme pro ně různé soutěže, hry nebo výtvarné dílny pro děti i dospělé. Navíc otevřeme naše divadlo opravdu celé, takže nabízíme jedinečnou příležitost nahlédnout do míst, kam se běžný divák normálně nepodívá, jako je například naše technické zázemí nebo třeba herecká šatna. To vše samozřejmě propojíme s našimi inscenacemi, ale hlavně s jejich hrdiny, takže návštěvníci potkají své oblíbené postavy z našich inscenací tváří v tvář,” uvedla dramaturgyně Tereza Matějková.


Na interaktivní stezku mohou návštěvníci Noci divadel dorazit do Divadla Tramtarie mezi 16 a 19 hodinou. Od 20 hodin pak divadlo uvede nejnovější komedii Horory z manželských ložnic.


Divadlo na cucky, které sídlí na Dolním náměstí, má zase pro návštěvníky program zaměřený na národní hrdiny, na ně odkazuje interaktivní dobrodružná hra Po stopách národních hrdinů. „Během hry získají návštěvníci indicie potřebné k vyluštění tajenky a získání razítka do soutěžní kartičky,“ uvedl mluvčí divadla Zdeněk Vévoda a doplnil: „Zároveň se seznámí s hrdiny novodobé české historie, a naladí se tak na večerní derniéru inscenace Opuštěná společnost.“

Divadlo na představení nebude vybírat vstupné, do sálu se dostane padesát diváků, kteří přijdou jako první. „V rámci odpoledního programu bude možné absolvovat i další, bonusové aktivity. Diváci si třeba vyzkouší práci hrdiny divadelního – tedy technika, a herci jsou v případě zájmu připraveni provést účastníky zákulisím,“ uzavřel Vévoda.


Program v Divadle na cucky začíná od 16 hodin. Derniéra inscenace Opuštěná společnost je naplánována na 19 hodin. Po osmé večerní uzavře program hudební set DJe Nicka Robertsona.


Také v Moravském divadle Olomouc (MDOl) nepřijdou návštěvníci zkrátka. Zájemci se mohou stát na chvíli divadelním hrdinou a vyzkoušet si různé divadelní profese. „Rádi bychom ukázali návštěvníkům Noci divadel naše divadlo tak, jak ho ještě neznají. No řekněte, kdo by si nechtěl zkusit dirigovat orchestr, režírovat herce nebo si zazpívat s operními pěvci? Některá stanoviště jsou navíc i v zákulisí, kam se běžně veřejnost nedostane,“ prozradila podrobnosti Jana Posníková.

V divadle bude 6 stanovišť, kde si všechno zmíněné, a také další činnosti, mohou zájemci zkusit. Na všech stanovištích se setkají s umělci Moravského divadla, kteří jim zábavnou formou pomohou úkol splnit. V MDOL bude také fotokoutek a návštěvník si bude moci vyrobit placku.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

  • Kde se lidé v Olomouci nejvíc bojí? Napoví pocitová mapa města
    Společnost

    Kde se lidé v Olomouci nejvíc bojí? Napoví pocitová mapa města

    Město Olomouc spustilo nový web věnovaný pocitovým mapám. Interaktivní portál umožňuje lidem vidět, jak občané vnímají jednotlivá místa ve městě, co mají rádi, kde se cítí bezpečně, kde jim něco chybí nebo kde se nejvíce bojí. Výsledky mají pomoci při plánování budoucího rozvoje Olomouce, strategických dokumentů i konkrétních projektů

  • V Hranicích se otevřelo nově opravené nábřeží. Nabízí místo pro odpočinek
    Společnost

    V Hranicích se otevřelo nově opravené nábřeží. Nabízí místo pro odpočinek

    Příjemnější prostředí čeká na obyvatele a návštěvníky Hranic na Přerovsku. Minulý pátek bylo slavnostně otevřeno revitalizované nábřeží na Kropáčově ulici. Součástí proměny je odpočinková zóna, nový mobiliář a nové veřejné WC.

  • Na Kralický Sněžník jinudy. Do listopadu bude uzavřena jedna z lesních cest
    Společnost

    Na Kralický Sněžník jinudy. Do listopadu bude uzavřena jedna z lesních cest

    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne.

Seriály