Highlighty týdne: Zdražení MHD v Olomouci i naděje památky v Litovli

Je tu neděle a my pro vás máme pravidelnou rubriku Highlighty týdne. Představíme témata, která patřila mezi největší a nejčtenější za uplynulý týden. Highlighty týdne si můžete pustit i do uší ve formátu Podcastu Olomouckého Reportu.

Z Neředína do Ústína na kole? Cyklostezka se začne stavět už letos (pondělí 10. března)

Cyklostezka z Neředína přes Topolany až do obce Ústín by se měla začít stavět už letos. Výstavbu první etapy řešili radní na únorovém zasedání, další část cyklotrasy ale čeká ještě na stavební povolení. Více.

Poškodili silnici, teď se GEMO zavázalo k opravě (úterý 11. března)

V blízkosti olomoucké Okružní ulice, která prošla loni rozsáhlou rekonstrukcí, začala výstavba bytových domů. Stavební firma GEMO však bez předchozího souhlasu města zřídila dočasný sjezd pro staveništní techniku, čímž došlo k zásahu do místní komunikace. Teď se firma dohodla s městem. Komunikaci opraví. Více.

Zdraží hromadná doprava v Olomouci. O kolik si lidé připlatí? (středa 12. března)

V Olomouci od 1. června zdraží základní jízdenka na městskou hromadnou dopravu z nynějších 20 na 25 korun. Za zlevněné jízdné cestující od června zaplatí 12 korun, o dvě koruny více než teď. Cena SMS jízdenky vzroste z 22 na 27 korun. Čtyřiadvacetihodinová jízdenka a sedmidenní, měsíční a čtvrtletní kupóny od června podraží o 15 procent. Více.

Budoucnost sadů na Šumpersku je nejistá. Ředitel Úsovska kritizuje dotační systém (čtvrtek 13.března)

Společnost Úsovsko do roku 2028 vykácí všechny své sady. Oznámila to 27. února na svých webových stránkách. Podle ředitele společnosti Jiřího Milka jsou sady dlouhodobě ztrátové, a to přináší nejistotu. Výsledkem má být konec ovocnářství této společnosti. „Vůbec to není v rámci klimatické krize, ale krize systému,“ řekl pro Report Milek. Přitom ještě v roce 2014 Úsovsko hospodařilo na ploše 350 ha sadů, v letošním roce je to pouze 74 ha. Více.

Sochova vila přechází do rukou města. Litovel zvažuje, jak ji nejlépe využít (pátek 14. března)

Ještě před rokem a půl se zdálo, že historická Sochova vila v Litovli jen těžko najde nového majitele. Chátrající budovu se Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) pokoušel několikrát prodat a město samotné o ni tehdy nejevilo zájem. Jak však zjistil Olomoucký Report, situace se mezitím zásadně změnila. Vedení města se nakonec rozhodlo vilu se státním úřadem směnit za pozemky. Více.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály