Benefice vynesla sto tisíc. Peníze půjdou na začlenění uprchlíků

Šek na rovných 100 tisíc korun předal zástupcům společnosti Člověk v tísni hejtman Josef Suchánek spolu se svým prvním náměstkem Ivo Slavotínkem. Šlo o peníze z benefičního open air koncertu Moravské filharmonie Olomouc, který se konal u příležitosti zahájení předsednictví České republiky v Radě EU na nádvoří Hanáckých kasáren. Finanční prostředky pomohou při začlenění ukrajinských válečných uprchlíků v našem regionu.

„Jsem velmi rád, že můžeme podpořit užitečnou věc. Proto také toto předání peněz Člověku v tísni, který s imigranty, sociálně slabými a dalšími potřebnými skupinami pracuje dlouhodobě, má velký smysl,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Peníze z koncertu budou mít cílené využití. Půjdou na podporu pilotního projektu česko-ukrajinského komunitního centra společnosti Člověk v tísni. „Komunitní centrum Klub je místem pro setkávání, sdílení, různorodou činnost, vzájemnou podporu a propojení různých kultur v Olomouci. Za finanční příspěvek jsme moc rádi, pomůže nám při provozu a zajištění aktivit spojených s adaptací a integrací uprchlíků z Ukrajiny pobývajících v Olomouckém kraji,“ řekl Michal Láš, ředitel olomoucké pobočky Člověka v tísni.

Člověk v tísni je nevládní nezisková organizace vycházející z myšlenek humanismu, svobody, rovnosti a solidarity. Zaměřuje se na čtyři základní oblasti: humanitární pomoc a rozvojovou spolupráci, podporu lidských práv, sociální práci, vzdělání a informační aktivity pro veřejnost.

„To, co se na Ukrajině děje, je jednoduše příšerné. Ti lidé byli vyhnáni ze svých domovů, opustili všechno, jen aby si zachránili holý život. Výtěžek jsme chtěli věnovat na konkrétní účel, nakonec se Rada Olomouckého kraje rozhodla pro adaptaci ukrajinských uprchlíků na zdejší prostředí, což ukrajinský Klub plní skvěle. Zatím totiž nikdo neví, za jak dlouho se budou moci vrátit domů,“ dodal náměstek hejtmana Ivo Slavotínek.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Vysoké teploty se nevyhýbají ani MHD v Olomouci. V letních měsících roste poptávka po klimatizacích v autobusech a tramvajích. Mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Anna Sýkorová sdělila pro Report, kolik jich v Olomouci s klimatizací jezdí. Více.
  • OLOMOUC
    Před olomouckým vrchním soudem dnes stane čtveřice lidí obžalovaná z pojistného podvodu s luxusní vilou v Moravičanech na Šumpersku. Krajský soud jim uložil tresty v rozmezí od šesti do 7,5 roku vězení. Majitelé si podle rozsudku nechali za pomoci známých svou vilu zapálit, získat chtěli na pojistce 55 milionů korun. Více.
  • OLOMOUC
    Obránce Vít Beneš je znovu hráčem SK Sigma Olomouc. Bývalý hráč prvoligového áčka přichází z druholigové Jihlavy na Andrův stadion do třetiligového béčka. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály