Benefice vynesla sto tisíc. Peníze půjdou na začlenění uprchlíků

Šek na rovných 100 tisíc korun předal zástupcům společnosti Člověk v tísni hejtman Josef Suchánek spolu se svým prvním náměstkem Ivo Slavotínkem. Šlo o peníze z benefičního open air koncertu Moravské filharmonie Olomouc, který se konal u příležitosti zahájení předsednictví České republiky v Radě EU na nádvoří Hanáckých kasáren. Finanční prostředky pomohou při začlenění ukrajinských válečných uprchlíků v našem regionu.

„Jsem velmi rád, že můžeme podpořit užitečnou věc. Proto také toto předání peněz Člověku v tísni, který s imigranty, sociálně slabými a dalšími potřebnými skupinami pracuje dlouhodobě, má velký smysl,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Peníze z koncertu budou mít cílené využití. Půjdou na podporu pilotního projektu česko-ukrajinského komunitního centra společnosti Člověk v tísni. „Komunitní centrum Klub je místem pro setkávání, sdílení, různorodou činnost, vzájemnou podporu a propojení různých kultur v Olomouci. Za finanční příspěvek jsme moc rádi, pomůže nám při provozu a zajištění aktivit spojených s adaptací a integrací uprchlíků z Ukrajiny pobývajících v Olomouckém kraji,“ řekl Michal Láš, ředitel olomoucké pobočky Člověka v tísni.

Člověk v tísni je nevládní nezisková organizace vycházející z myšlenek humanismu, svobody, rovnosti a solidarity. Zaměřuje se na čtyři základní oblasti: humanitární pomoc a rozvojovou spolupráci, podporu lidských práv, sociální práci, vzdělání a informační aktivity pro veřejnost.

„To, co se na Ukrajině děje, je jednoduše příšerné. Ti lidé byli vyhnáni ze svých domovů, opustili všechno, jen aby si zachránili holý život. Výtěžek jsme chtěli věnovat na konkrétní účel, nakonec se Rada Olomouckého kraje rozhodla pro adaptaci ukrajinských uprchlíků na zdejší prostředí, což ukrajinský Klub plní skvěle. Zatím totiž nikdo neví, za jak dlouho se budou moci vrátit domů,“ dodal náměstek hejtmana Ivo Slavotínek.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály