Šnevajs rezignuje na post v Radě města Olomouce. Bude ředitelem hřbitovů

Rezignaci na post neuvolněného člena Rady města Olomouce dnes předal Ladislav Šnevajs (KDU-ČSL) do rukou primátora Olomouce Miroslava Žbánka (ANO). Rezignaci na funkci Ladislav Šnevajs zdůvodnil jmenováním do funkce ředitele příspěvkové organizace Hřbitovy města Olomouce. Rezignaci podává k 1. prosinci 2021.

Ladislav Šnevajs se o uvolněnou pozici ve vedení městských hřbitovů ucházel v otevřeném výběrovém řízení. Svou vizi představil nejprve před výběrovou komisí a následně ji prezentoval ve zkrácené podobě i radě města. Ta jej následně schválila jako nejvhodnějšího kandidáta. „Abych se mohl nové role zhostit naplno, rozhodl jsem se vzdát členství v Radě města Olomouce,“ reagoval dosavadní radní Šnevajs. Hned v úterý 23. listopadu pak připravil rezignační listinu, kterou předal primátorovi. „Děkuji za dlouholetou spolupráci panu primátorovi i všem členům Rady města Olomouce. Vážím si především toho, že jsme společně dokázali většinu důležitých infrastrukturních projektů, které se často připravovaly i několik volebních období, připravit a přivést do fáze realizace, takže už brzy budou sloužit nejen olomoucké veřejnosti,“ vzkázal mimo jiné bývalým kolegům Šnevajs.

„Mým cílem bude zvelebovat olomoucké hřbitovy jako místo, kde budeme rádi a často vyjadřovat nejrůznějšími způsoby vděk našim předkům. Právě vděk a povědomí úcty k práci předešlých generací je něco, co v dnešní společnosti chybí a možná je příčinou celé řady společenských problémů, se kterými si nevíme rady,“ uvedl Ladislav Šnevajs. Dodal, že právě hřbitovy jsou jedinečným místem, kde se setkáváme s generacemi předků, kteří žili a tvořili toto město.

Pro budoucí kvalitní rozvoj této městské organizace by ji chtěl zapojit do různých moderních trendů, jako je například digitalizace. Dalším zamýšleným úkolem je věnovat systematickou péči hrobům významných historických osobností našeho města. Obecně by se mělo zvýšit renomé této specifické instituce. V minulosti se věnoval rozvoji hřbitovů i z pozice náměstka primátora, kdy měl příspěvkovou organizaci v gesci. Zajistil například předláždění cest na ústředním hřbitově, rekonstrukci hlavní brány a další praktické úpravy i na dalších olomouckých hřbitovech. Vybraný budoucí ředitel má v plánu také otevřenější komunikaci s veřejností.

Související

  • Máme důstojné zázemí pro společenské akce, říká starosta Dolan po rekonstrukci sokolovny
    Společnost

    Máme důstojné zázemí pro společenské akce, říká starosta Dolan po rekonstrukci sokolovny

    Obyvatelům Dolan u Olomouce od soboty slouží nově zrekonstruovaná sokolovna. Stoletá budova procházela od května 2024 celkovou rekonstrukcí a po dvou letech je hotovo. Starosta Dolan Rudolf Pečinka (ODS) se pro Report podělil, co všechno rekonstrukce obci přinese a jaký symbol nese plastika kohouta od sochaře Jana Dostála.

  • Rekonstrukcí projde zámecká věž v Hranicích. Práce potrvají do konce roku
    Společnost

    Rekonstrukcí projde zámecká věž v Hranicích. Práce potrvají do konce roku

    Zámek v Hranicích na Přerovsku, který v současné době slouží jako sídlo městského úřadu, bude mít opravenou věž. První část obnovy přijde na víc než 15 milionu korun a skončit má na konci letošního roku. Druhou etapou bude oprava fasády.

  • Pozemek i s kaplí teď patří obci. Štarnovskou památku čeká rekonstrukce
    Společnost

    Pozemek i s kaplí teď patří obci. Štarnovskou památku čeká rekonstrukce

    Stát bezúplatně převedl obci Štarnov na Olomoucku pozemek s kaplí Panny Marie Bolestné, která je evidována jako kulturní památka. Obec se díky tomu bude moci pustit do plánovaných oprav kaple. ČTK to sdělil Zdeněk Nevělík z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

  • Úbytek dárců krve řeší FN Olomouc novou kampaní. Objeví se i v MHD
    Zdraví
    Společnost

    Úbytek dárců krve řeší FN Olomouc novou kampaní. Objeví se i v MHD

    Prázdný vak na krev, onkologicky nemocné dítě, nemocniční chodba a jediné slovo: DOŠLA. Fakultní nemocnice Olomouc spouští novou apelativní kampaň, kterou chce upozornit na stále klesající počet dobrovolných dárců krve a zároveň motivovat veřejnost k darování v období, kdy bývají zásoby krve každoročně nejkritičtější.

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Olomouc se i nadále chystá na dopravní omezení. Několik desítek už běží, další se chystají. Důvody pro uzavírky částečné i úplné jsou různé, najdete mezi nimi festival, opravy i budování nových přechodů. Na která místa si dát pozor? 
  • OLOMOUC
    Začátkem června se otevřela zrekonstruovaná plocha starého autobusáku na olomoucké tržnici. Opravená část okolo zastávek se po dešti ukázala jako vadná, když se na ni vytvořily hrbolky. Město o problému ví a chystá se rychlá náprava. Více.
  • OLOMOUCKO
    Na změny v cestování se budou muset připravit cestující v Uničově. Příští pondělí 22. června bude zahájena celková rekonstrukce tamního autobusového nádraží. Zahájení prací bude znamenat změny v polohách zastávek. Více.

Nejnovější

  • Začíná mistrovství světa ve fotbale. Kde sledovat zápasy českého týmu v Olomouci?
    Sport

    Začíná mistrovství světa ve fotbale. Kde sledovat zápasy českého týmu v Olomouci?

    Po dlouhých 20 letech se na mistrovství světa ve fotbale představí také Česká republika. Světový šampionát letos hostí Kanada, USA a Mexiko, a tak se většina utkání odehraje v našich nočních hodinách. I přes tento fakt budou některé olomoucké podniky vysílat noční utkání našich fotbalistů, třeba hned to úvodní s Jižní Koreou v pátek od 4:00. Tady je přehled, kam můžete zajít.

  • Druhý odchod ze Sigmy, obránce Jiří Sláma je do Jablonce
    Sport

    Druhý odchod ze Sigmy, obránce Jiří Sláma je do Jablonce

    Druhý hráč základní jarní sestavy opustil SK Sigma Olomouc. Po přestupu záložníka Danijela Šturma do Slavie Praha odchází také obránce Jiří Sláma. O jeho přestupu do Jablonce hanácký klub informoval na svém webu.

  • Řidič autobusu havaroval se třemi promile. Soud posuzuje případ z Žeravic
    Krimi

    Řidič autobusu havaroval se třemi promile. Soud posuzuje případ z Žeravic

    Řidič autobusu MHD, který koncem března havaroval v přerovské místní části Žeravice s téměř třemi promile alkoholu, se zodpovídá z ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté mu podezření sdělili ve zkráceném řízení a případ nyní posuzuje Okresní soud v Přerově, řekl dnes ČTK policejní mluvčí Libor Hejtman. Vyjádření soudu ČTK zjišťuje.

  • Loni podávali stížnost, letos se dohodli. Organizátoři SunRice mají spolupráci s policií
    Krimi

    Loni podávali stížnost, letos se dohodli. Organizátoři SunRice mají spolupráci s policií

    Organizátoři hudebního festivalu SunRice, který se uskuteční v červenci v Lipové-lázních na Jesenicku, se po loňských sporech ohledně četnosti policejních kontrol dohodli s policií na spolupráci, vzájemné koordinaci a komunikaci. 

Nejčtenější

Seriály