Po Olomouci už jezdí vánoční tramvaje v plné kráse

Ve středu 1. 12. 2021 vyjela poprvé do provozu kompletně nazdobená nová vánoční tramvajová souprava. Letos DPMO ozdobil nejnovější tramvaje typu EVO1. Touto tramvají chce přispět k vánoční atmosféře Olomouce, kterou každý rok vyhledávají tisíce nejen místních, ale i turistů. „Bohužel i v letošním roce je adventní čas poznamenaný epidemií koronaviru. Doufáme, že se bude tramvaj líbit a alespoň trochu tak zlepšíme náladu obyvatelům a návštěvníkům Olomouce“ řekl předseda představenstva Ing. Jaroslav Michalík.

„Vánoční souprava byla poprvé vypravena do provozu již 21. listopadu. Z technických důvodů byla nazdobena jen částečně, protože nebyl dodán veškerý materiál od dodavatele z Francie. Obecný nedostatek materiálu na trhu se dotkl i trhu s led osvětlením. Od dnešního dne je ale již výzdoba kompletní“ doplnil předseda představenstva.

DPMO zakoupil osvětlení vč. první instalace, v následujících letech si instalaci bude již provádět vlastní silou. Předpokladem je, že výzdoba bude využívána minimálně následujících pět let.

Pro doplnění vánoční atmosféry jsou v interiéru soupravy instalovány obrázky dětí ze Základní umělecké školy Miloslava Stibora v Olomouci. Malby a kresby na téma České mše vánoční vznikly pod pedagogickým vedením Marty Mastrákové a Heleny Lisé.

Vánoční tramvajová souprava vozů 212 a 213 bude denně vypravována na lince č. 7. Každý den ji potom doplní i nazdobená tramvaj typu T3 č. 164, která ji v pracovní dny bude ve večerních hodinách střídat na lince č. 7 a ve dnech pracovního klidu bude celodenně vypravována na lince „U“. Tuto tramvaj cestující v Olomouci již znají z minulých let.

Vánoční tramvaje budou v Olomouci jezdit až do 6. 1. 2022.

Související

Rychlovky

  • OLOMOUC
    Kamiony už do centra Olomouce nepojedou. Přístup nákladním vozům nad 12 tun zamítl kraj. Ulicemi Foerstrova, Albertova a Pražská od 8. června těžká auta neprojedou. Ještě vloni touto dobou přitom kraj průjezd povolil. Více. 
  • OLOMOUC
    Pokuta až dva miliony korun hrozí olomouckému developerovi Josefu Tesaříkovi kvůli stavbě zpevněné komunikace nedaleko poutního místa Svatý Kopeček u Olomouce. Podle magistrátu porušil pravidla pro ochranné pásmo svatokopecké baziliky. Více.
  • OLOMOUC
    Nedostatek parkovacích míst je v Olomouci často diskutované téma. V úterý projednávala rada města návrh parkovacícho domu sešla a projednala návrh parkovacího domu na hodolanské křižovatce a schválila studii parkoviště v ulici Roháče z Dubé. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

  • V Olomouci roste nová písková socha. Vydržela by i přes zimu, říká její stavitel Václav Lemon
    Společnost
    Rozhovory

    V Olomouci roste nová písková socha. Vydržela by i přes zimu, říká její stavitel Václav Lemon

    Olomoucké Horní náměstí bude i letos zdobit písková socha, a to již popáté. Její realizace teprve začala, již nyní se ale těší pozornosti kolemjdoucích a samozřejmě i naší. Sochaře Václava Lemona jsme se zeptali, co bude letošním motivem a jak se vůbec taková socha staví. Letos mu pomáhá Oleksiy Poda, ukrajinský sochař, který nedávno vyhrál sochařkou soutěž v Lotyšsku.

  • Příchod na svět v olomoucké nemocnici. Jaká jména dlouhodobě vítězí?
    Společnost

    Příchod na svět v olomoucké nemocnici. Jaká jména dlouhodobě vítězí?

    Medicína prošla za poslední dekády obrovskou transformací. A porodnictví je její součástí. Zatímco v devadesátých letech dominoval medicínský přístup, dnes je prioritou komfort, psychika a respekt k ženě i celé rodině. „Porodnictví se začalo zaměřovat na ženu jako aktivního účastníka. V dnešní době je péče individualizovaná a s devadesátými léty v tomto ohledu nesrovnatelná,“ říká vrchní sestra a zkušená porodní asistentka Martina Andrésová z Fakultní nemocnice Olomouc.

  • Tramvaj do Hodolan? Město odpovědělo lidem
    Doprava
    Společnost

    Tramvaj do Hodolan? Město odpovědělo lidem

    Nesouhlas s možným zrušením tramvajové trati do olomoucké části Hodolan vyjádřili obyvatelé formou petice. Tu podepsalo víc než pět tisíc lidí, archy s podpisy dorazily na začátku května na olomouckou radnici. Ta stále zvažuje všechny dostupné varianty řešení. Málokdo ví, že město mělo v územním plánu možné prodloužení trati do Chválkovic. S novou verzí plánu ale nebude záměr zanesen.

Seriály