Nové Senatorium Olomouc patří do projektů skupiny Redstone. Nabízí 120 lůžek dlouhodobé péče

V Olomouci-Neředíně v pondělí bylo otevřeno nové zdravotnické zařízení dlouhodobé lůžkové péče Senatorium Olomouc. Poskytuje hospitalizaci stabilizovaným pacientům v rekonvalescenci po operacích, úrazech či těžkých onemocněních, kteří se ještě nemohou vrátit do domácího prostředí. Kapacita zařízení činí 120 lůžek, péče je hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Výše investice nebyla zveřejněna.

Nové zdravotnické zařízení má podle jeho ředitelky Kateřiny Krausové pomoci řešit nedostatek lůžkových kapacit pro dlouhodobou ošetřovatelskou péči v Olomouci a okolí. Senatorium Olomouc nabízí nepřetržitou péči pod vedením lékařů, fyzioterapii i aktivizační činnosti. Odborné služby zajišťuje ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc. Pacientům a jejich rodinám je k dispozici také zdravotně-sociální poradenství.

Nová budova nabízí dvoulůžkové pokoje s moderním vybavením a bezbariérový přístup do všech prostor včetně zahrady s terasou. Investorem projektu je developerská skupina Redstone podnikatele Richarda Morávka. Zařízení provozuje společnost Senatorium Olomouc ze skupiny PHF Senatorium.

Redstone svoji developerskou činnost cílí hlavně na Prahu, Olomouc a Pardubice. Skupina nyní například staví logistické a skladovací centrum East Park Olomouc, ve kterém může být až sedm samostatných hal s výrobním či skladovacím provozem. V Olomouci Redstone před časem dokončila stavbu administrativní budovy Envelopa Office Center, která má šest nadzemních pater.

Mezi další developerské aktivity Redstone patří obchodní centrum Galerie Pernerka v Pardubicích či obnova rozsáhlého území po bývalých vojenských skladech u Velkomoravské ulice v Olomouci, kde skupina plánuje postavit novou městskou čtvrť.

Související

  • Neurologie v Přerově se přestěhovala do nových prostor. Investice přesáhla 30 milionů
    Zdraví

    Neurologie v Přerově se přestěhovala do nových prostor. Investice přesáhla 30 milionů

    Přerovská nemocnice Agel otevřela nové neurologické oddělení, jehož součástí jsou dvě vyšetřovací místnosti, tělocvična pro pacienty a bezbariérové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Nové pracoviště se přestěhovalo do budovy interních oborů. Projekt za více než 30 milionů korun, jehož hlavním investorem je Olomoucký kraj, přináší pacientům vyšší úroveň péče a personálu efektivnější pracovní prostředí, řekli dnes novinářům zástupci nemocnice. Rozšířila se i kapacita oddělení.

  • Záleží na každé prodané vstupence. Tramtarie bojuje o přežití a vydá pokračování úspěšné hry
    Kultura

    Záleží na každé prodané vstupence. Tramtarie bojuje o přežití a vydá pokračování úspěšné hry

    Novou sezónu olomouckého divadla Tramtarie zahájí ve čtvrtek 18. září premiéra druhého dílu Kabaretu nahatý Shakespeare. Začátek 22. sezony bohužel doprovázejí finanční potíže, které se táhnou už od října. Představení přitom bývají vyprodaná. Na vině je podle ředitele Kracíka omezená kapacita divadla a zvyšující se náklady. 

  • Olomouc si vezme úvěr 650 milionů. Postaví byty, ledovou halu i centrum v zoo
    Společnost

    Olomouc si vezme úvěr 650 milionů. Postaví byty, ledovou halu i centrum v zoo

    Olomoucké zastupitelstvo dnes schválilo přijetí investičního úvěru 650 milionů korun. Jeho pomocí chce město zejména v příštích dvou letech financovat stavbu bytového domu pro rodiny s dětmi, vybudování malé haly s tréninkovou ledovou plochou vedle zimního stadionu a stavbu vzdělávacího a poradenského centra Loděnka v zoologické zahradě.

  • Radnice si objednala analýzu na stavbu multifunkční haly
    Společnost

    Radnice si objednala analýzu na stavbu multifunkční haly

    Olomoucká radnice si nechá zpracovat tržní analýzu plánované multifunkční haly, kterou chce na pozemcích po bývalých vojenských opravnách ve Velkomoravské ulici postavit developerská skupina Redstone. Analýzu pro město za 1,71 milionu korun (včetně DPH) zpracuje společnost Newton Business Development. Polovinu částky zaplatí investor. Město má na provoz haly finančně přispívat, dokument proto ověří nezbytnost a přiměřenost veřejné podpory a poslouží jako podklad pro zahájení notifikačního procesu Evropskou komisí (EK). ČTK informaci získala z registru smluv.

Rychlovky

  • OLOMOUCKÝ KRAJ
    Meteorologové varují před vysokými teplotami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celý Olomoucký kraj a nejvyšší teploty mají padnout v neděli. Více.
  • OLOMOUCKO
    Město spustilo nový web s pocitovými mapami. Na něm můžeme vidět, jak lidé vnímají místa ve městě - kde se cítí v bezpečí, kde jim něco chybí, co se jim tam líbí nebo nelíbí. Více.
  • OLOMOUCKO, PROSTĚJOVSKO
    Voda na jezerech Poděbrady i na Plumlovské přehradě na Prostějovsku je vhodná ke koupání. To je dobrá zpráva v současném vedru od hygieniků, týkající se velkých přírodních koupališť v regionu. Hlavně před víkendem.

Nejnovější

  • Přišel o půlku čelisti. Lékaři z fakultky chlapci pomohli titanovou náhradou
    Zdraví

    Přišel o půlku čelisti. Lékaři z fakultky chlapci pomohli titanovou náhradou

    Po vypadnutí mléčných zubů malému Tomášovi nové zuby nenarostly. Jeho problém řešili rodiče hned s několika stomatology. Až rentgenové vyšetření však odhalilo v dolní čelisti nezhoubný nádor. Lékaři tak chlapci museli odebrat kus čelisti. Ten nahradili implantátem z titanu.

  • Mistryně republiky Kopecký: Hrozně mě bolí nohy, tak náročný mistrák jsem nejela
    Společnost

    Mistryně republiky Kopecký: Hrozně mě bolí nohy, tak náročný mistrák jsem nejela

    Cyklistka Julia Kopecký se na třetí pokus dočkala v sobotu 27. června na mistrovství republiky kýženého vítězného double. Třetím rokem po sobě ovládla časovku, za zlatem v silničním závodě ale stoupala postupně od třetího místa. V cíli byla šťastná, ale také unavená, těžší závod v bojích o domácí tituly podle svých slov ještě nejela.

  • V Olomouckém kraji naměřili až 36 stupňů, na Lysé bylo přes 25 stupňů
    Společnost

    V Olomouckém kraji naměřili až 36 stupňů, na Lysé bylo přes 25 stupňů

    V Olomouckém kraji dnes nejvyšší teplota dosáhla 36 stupňů, meteorologové ji naměřili ve Šternberku na Olomoucku. Teplo bylo i na horách, na Lysé v Beskydech překročila teplota 25 stupňů, příliš se neochladili lidé ani na Pradědu v Jeseníkách, kde bylo 21 stupňů. V Olomouckém kraji bylo překročeno denní maximum na 11 ze 13 stanic měřících více než 20 let, uvedli dnes meteorologové na sociálních sítích.

  • Olomoucká zoo slaví. Poprvé přivítala na svět mláďata pandy červené
    Společnost

    Olomoucká zoo slaví. Poprvé přivítala na svět mláďata pandy červené

    Olomoucká zoo se těší z narození dvou mláďat pand červených. Matka je prvorodička a péči o ně se teprve učí, otcem je šestiletý samec z Francie. Rodina je ve společném výběhu. Pandy v olomoucké zoo chovají v páru už několik let.

Nejčtenější

Seriály