V Hranicích se otevřelo nově opravené nábřeží. Nabízí místo pro odpočinek
Příjemnější prostředí čeká na obyvatele a návštěvníky Hranic na Přerovsku. Minulý pátek bylo slavnostně otevřeno revitalizované nábřeží na Kropáčově ulici. Součástí proměny je odpočinková zóna, nový mobiliář a nové veřejné WC.
Slavnostní předání revitalizovaného nábřeží v Kropáčově ulici proběhlo v pátek 19. června od 10 hodin. “Za krásného počasí byla po vystoupení Mažoretek DDM Hranice a krátkých proslovech přestřižena páska a nábřeží bylo oficiálně předáno do užívání veřejnosti. Děti z mateřských škol hned mohly využít připravené sportovní aktivity. Na nábřeží byla zároveň umístěna malá mobilní kavárnička,” stojí na webu města.
Cílem 1. etapy revitalizace nábřeží v Kropáčově ulici bylo vytvořit soudobý kvalitní veřejný prostor zapojený do struktury města. “Součástí revitalizace jsou pěší komunikace a odpočinkové zóny, kolmá parkovací stání, stanoviště kontejnerů a manipulační plochy, stavební úpravy stávajícího objektu pro potřeby závlahového systému, terénní úpravy, objekty u ochranné zdi i přípojky inženýrských sítí,” uvádí web města Hranic.
Poloha nově opraveného nábřeží
Budova, která zde stála, byla přestavěna na veřejná WC. Plochu zdobí nový mobiliář a výtvarné a herní prvky. Byly zde také provedeny sadové úpravy, zeleň bude využívat automatický závlahový systém. Vybudována je také dešťová kanalizace a zajištěna akumulace dešťových vod.
V rámci akce bylo nutné provést také přeložku veřejného osvětlení a instalovat nová uliční a parková svítidla veřejného osvětlení. Na nábřeží bude umístěna i mobilní kavárna, stálá stavba přijde na řadu v další etapě, až dojde k úpravě aktivního záplavového území. Projekt byl spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Olomoucké aglomerace. Tato etapa stála 30 milionů korun, město získalo dotaci ve výši 16,7 milionu korun.
Revitalizace nábřeží byla jedním z projektů realizovaných prostřednictvím Olomoucké aglomerace v rámci Integrované územní strategie ITI Olomoucké aglomerace pro období 2021–2027. Projekt přispěl k oživení důležité části města a navázal na dlouhodobou snahu o zkvalitňování veřejných prostranství a posilování vztahu obyvatel k řece Bečvě.