V Hranicích se otevřelo nově opravené nábřeží. Nabízí místo pro odpočinek

Příjemnější prostředí čeká na obyvatele a návštěvníky Hranic na Přerovsku. Minulý pátek bylo slavnostně otevřeno revitalizované nábřeží na Kropáčově ulici. Součástí proměny je odpočinková zóna, nový mobiliář a nové veřejné WC.

Slavnostní předání revitalizovaného nábřeží v Kropáčově ulici proběhlo v pátek 19. června od 10 hodin. Za krásného počasí byla po vystoupení Mažoretek DDM Hranice a krátkých proslovech přestřižena páska a nábřeží bylo oficiálně předáno do užívání veřejnosti. Děti z mateřských škol hned mohly využít připravené sportovní aktivity. Na nábřeží byla zároveň umístěna malá mobilní kavárnička,” stojí na webu města. 

Cílem 1. etapy revitalizace nábřeží v Kropáčově ulici bylo vytvořit soudobý kvalitní veřejný prostor zapojený do struktury města. “Součástí revitalizace jsou pěší komunikace a odpočinkové zóny, kolmá parkovací stání, stanoviště kontejnerů a manipulační plochy, stavební úpravy stávajícího objektu pro potřeby závlahového systému, terénní úpravy, objekty u ochranné zdi i přípojky inženýrských sítí,” uvádí web města Hranic.

Poloha nově opraveného nábřeží

Budova, která zde stála, byla přestavěna na veřejná WC. Plochu zdobí nový mobiliář a výtvarné a herní prvky. Byly zde také provedeny sadové úpravy, zeleň bude využívat automatický závlahový systém. Vybudována je také dešťová kanalizace a zajištěna akumulace dešťových vod.  

V rámci akce bylo nutné provést také přeložku veřejného osvětlení a instalovat nová uliční a parková svítidla veřejného osvětlení. Na nábřeží bude umístěna i mobilní kavárna, stálá stavba přijde na řadu v další etapě, až dojde k úpravě aktivního záplavového území. Projekt byl spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Olomoucké aglomerace. Tato etapa stála 30 milionů korun, město získalo dotaci ve výši 16,7 milionu korun. 

Revitalizace nábřeží byla jedním z projektů realizovaných prostřednictvím Olomoucké aglomerace v rámci Integrované územní strategie ITI Olomoucké aglomerace pro období 2021–2027. Projekt přispěl k oživení důležité části města a navázal na dlouhodobou snahu o zkvalitňování veřejných prostranství a posilování vztahu obyvatel k řece Bečvě.

Související

Rychlovky

  • ŠUMPERSKO
    Kvůli rekonstrukci nebude do 15. listopadu průchozí a pro cyklisty průjezdná lesní cesta Návrší v masivu Králického Sněžníku. Cesta blízko Stříbrnic u Starého města pod Sněžníkem v délce víc než 2,5 kilometrů byla uzavřena na začátku tohoto týdne. Více.
  • ČESKÁ REPUBLIKA
    Nový ročník Chance Národní Ligy byl i se čtyřmi nováčky rozlosován. Dva z nich narazí hned ze startu na sebe – pražská Dukla přivítá za měsíc Českou Lípu. Třinec se na úvod představí v Prostějově a Kladno v Ústí nad Labem. Více.
  • OLOMOUC
    Prasklé potrubí u budovy magistrátu dnes rozvířilo na sociálních sítích předvolební debatu mezi členy radniční koalice a opozice o tom, kdo má dlouhodobě špatný stav vodovodní sítě v Olomouci na svědomí. Více.

Nejnovější

Nejčtenější

Seriály